Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• vati

senior tag

válasz 3x3y #1924 üzenetére

Én most vettem egy NEC 4571-est. Kellett a DVDRAM-támogatás és ki akartam próbálni egy nem-LG-írót is, ezért esett a 4550-re a választás. Amit nem kaptam meg feketében, így lett 4571.
    Az a bajom vele, hogy (számomra) elviselhetetlenül zajos. Ha felpörög, mintha valami gépházban ülnék, kibírhatatlan, remeg bele az egész asztal, és kikerget a szobából. Az írási képességeről még nincs statisztikailag értékelhető tapasztalat - de ez a zaj kizárja hogy hosszabb ideig megtűrjem a gépemben. Nem ipari célokra keresek dvd-írót, hanem egy, a hálószobában álló ultracsendes gépbe:(

Korábban vagy 4 különféle LG-íróm volt (és van), azoknál csak onnan tudom hogy működik, hogy villog a LED - mert hangjuk egyátalán nincs.

Ez a zaj valami NEC-betegség, esetleg lehet orvosolni valamivel, vagy ez a példány kukás?

MOD: nemcsak akkor zajos ha felpörög, hanem mindig, ha csinál valamit.
    Ha a túl nagy sebesség az oka, mivel lehet végleg letiltani benne a 8x feletti sebességeket?

[Szerkesztve]

"Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hogy hol vannak a cölöpök..."

• vati

senior tag

válasz joci2000 #1926 üzenetére

Nálam egyértelmű hogy maga a meghajtó zajos.
    Ha találsz sw-t, amivel firmware szinten le lehet tiltani olvasási módokat, írd meg, engem is érdekelne:)

• vati

senior tag

válasz Shia-ko #1928 üzenetére

Amikor a Nero DVD-írás után ellenőrzi a lemezt (Verify be van pipálva) nagy ívben ignorálja a DriveSpeed beállítást, és maximális sebességgel kezd olvasni. Felpörgetésnél szintén hatástalan a DriveSpeed. Hálószobában, éjjel, baromi idegesítő.
    Létezik olyan firmware, amivel vissza lehet butítani max. 8x-ra ezeket az írókat? Sohasem írok 4x feletti eszetlen sebességekkel (biztonság fontosabb) és olvasásban sincs igényem 8x-nál többre, a csendes működés fontosabb.

Közben újabb feketepontokat szerzett nálam a NEC-4571:
    - 4x-en írva is elrontott egy szép Verbatim -R lemezt, az elejét egyre pocsékabb minőségben írta meg, majd a 3.8 GB feletti rész teljesen olvashatatlanra sikerült.
    Pedig vagy 10 hónappal öregebb a lemez mint az író, ugyanezeket a lemezeket az ősrégi LG-íróm (2003 decemberi gyártású) is hibátlanul megírja, eddig sohasem rontott vele. (firmware-t nem vagyok hajlandó frissíteni, én end user vagyok, és nem kell olyan igénytelen hardver amit már újkorában is hekkelni kell hogy alapszinten működjön)
    - Elvileg támogatja a DVD-RAM formátumot. Elég sokat használok ilyen lemezeket, ezért alapvető szempont hogy az íróim üzembiztosan tudják olvasni-írni, akár asztaliban lettek megírva, akár gépben. Beraktam egy 3x-on írható Panasonic RAM lemezt, visítozva próbálta felpörgetni, fél perc után nagy nehezen sikerült is, de nem túl meggyőző... marha lassan olvassa, különösen az asztali Pana íróban megírt lemezekkel boldogul nehezen.
    - Szintén Verbatim, CD-RW: LG íróban megírtam, átraktam ebbe, megint visítozik vagy 15 másodpercig amíg nagy nehezen felpörgeti, aztán lassan és bizonytalanul olvassa, majd kiakad, médiahibára utaló üzenettel. Egy másik, szintén LG író-olvasó csont nélkül beolvassa ugyanazt.

Azt hiszem, mégiscsak beszerzek egy halk és megbízható LG-t...

• vati

senior tag

válasz lazydog #1937 üzenetére

Nálad jönnek azok a tünetek, amit leírtam?

• vati

senior tag

válasz TeeJay #1942 üzenetére

- sehol nem írták a NECról hogy hangos, vagy nem botlottam bele.
    - tapasztalatom szerint 8x-on írt lemezek rosszabb minőségűek lesznek mint a 4x-en írtak. Általában a lemezekre írt névleges érték fele, amivel biztonságosan lehet írni.
    - tudom mennyivel kéne olvasnia a DVD-RAMot, mivel >4 éve használok ilyeneket archiválásra. Ez a NEC lassan és főleg bizonytalanul olvas. A 0.5-1 MB/sec már gyanúsan lassú, nem? Különösen ha erősen ingadozik.

Nem is vagyok biztos benne, hogy nem egyedi hiba-e. Azért kérdeztem, hogy ezek NECk tényleg ilyenek, vagy csak az enyém rossz?

• vati

senior tag

válasz robi0604 #1944 üzenetére

''Szerintem neked megoldást jelentene egy frissítés!''

Mégis, mire kellene frissítenem? Idén január végi dátumú az eredeti gyári, ez egy tök új, februárban megjelent modell.
    A cdfreaks-en néhány nemhivatalos firmware létezik hozzá, mind csak a pluszos lemezek bitsetting támogatásában térnek el a gyári eredetitől. Ez engem abszolút nem érint, mert nem használok pluszos lemezeket.
    Akkor mire és miért is kellene frissítenem? :F

• vati

senior tag

válasz lazydog #1945 üzenetére

ha találsz ilyen firmware-t, szólj:)

• vati

senior tag

válasz lazydog #1948 üzenetére

Nemcsak a FAT32-esekkel van gond, nálam az UDF-es lemezeket sem tudja írni. Hogy hányas UDF azt nem tudom.
    A gépen formázott ilyen RAM lemezeket tudja olvasni, méghozzá elég gyorsan, az asztaliban formázottakat bizonytalanul, sokat vinnyogva ismeri föl. (minden read-only flaggel jelenik meg ha ilyen fájlrendszer van az ebbe az íróba tett RAM lemezen, és persze változtatni sem hagyja.)

• vati

senior tag

válasz lazydog #1961 üzenetére

Azt konstatáltam, hogy nem lehet elég sokat utánaolvasni... egy idő után fennáll a veszélye hogy az ember a számára valóban fontos szempontokat nem tudja kimazsolázni az információözönből.

Hibajavítás terén is verik az LG-meghajtók ezt a NEC-t (erdoke is írt hasonlót kicsit lejjebb), nemrég néhány régebbi Aritás szutykot próbáltam beolvastatni vele: az LG íróim olvasták csont nélkül, az új NEC csak harmadik nekifutásra(!) volt hajlandó teljes egészében végigolvasni. 16x-on read error. levettem 8x-re, megint. Újra ugyanígy, már ment.

De úgy tűnik, el tudom passzolni ismeretségi körben az NEC-t, méghozzá árában. Nem mindenkinek kell RAM-támogatás. Az utódnak megint LG-n gondolkodom :)

Akárhogy erőltetem az emlékezetem, az elmúlt évekből nem jut eszembe LG írókra visszavezethető probléma: a jó minőségű lemezeket megbízhatóan megírta mindegyik, újabbak és régiek is, évek múltán is olvasható róluk az adat. A szutyok lemezek nagyrészt megdöglöttek, de nem hiszem hogy az író miatt:) Az LG-k kezdetektől fullosan támogatják a DVD-RAMot. LightScribe, LabelFlash szerű parasztvakítások nem érdekelnek (jó játékszer ráérő gyerekeknek) minek fizetni tripla árat a lemezért, ha filctollal is ráírhatom amit akarok? :) Tkp. egyetlen hátrány jut eszembe: nem támogatják a lemezminőség-ellenőrzést.

Az írásminőség -bár a guruk megírták ezt is sokszor- minimum 3 dolog függvénye együttesen, amiből csak egy az író maga. (író, firmware, médium típusa,minősége, írási paraméterek...) Ha valaki csak minőségi lemezekre ír, jól választja meg a lemeztípust amit ''szeret'' az író-firmware együttes, vsz egy LG-vel is jól járhat.

• vati

senior tag

válasz Laca19 (a) #1975 üzenetére

''egy 50 darabos hengerből természetes hogy 2-3-at elront''
    :D ...akinek ez kell, csak szívassa magát nyugodtan:)

Nekem az egyik LG 2004 eleje óta szolgál, hibátlanul. (4081b)
    Még mindig jól megírja a lemezeket, és amit megírtam, olvasható 2,5 év után is.
    A másik LG egy 4163-as, szintén 2005 nyáron vettem, soha semmi gond vele.

Ezek az írók érdekes módon egy lemezt se rontottak el kb. 900-ból, és nem kellett alapból firmware-t hekkelni hogy működjenek, szimplán megbízhatóan írnak és olvasnak.
    (Olyan előfordult néha, hogy szutyok noname lemezt nem lehetett visszaolvasni, vagy 1 év után már nem lehetett rendesen olvasni, igazából nem is lep meg.)

A legújabb, harmadik LG íróm egy GSA-H10A. Eddig csak 25 lemezt írt meg hibátlanul. Összehasonlítva a NEC-vel, teljesen HANGTALAN - valamit tudhatnak az LGnél amit a NEC még nem talált fel.
    Néhány lemez minőségét leellenőriztem a Neroval, mielőtt kiszedtem volna a NEC-t, csak hogy ilyet is lássak. A legrosszabbak azok voltak, amit a NEC maga írt, már 3 giga felett elkezd romlani.

Hogy miért lehet bizonyos körökben rossz híre az LG-nek?
    Esetleg azért, mert 3-4 évvel ezelőtt, amikor a combo drive-ok divatoztak (DVD-olvasó+CD-író) ezekből az LG-nek volt néhány hírhedten rosszul sikerült típusa. Egybe belefutottam én is, amiből csak ismeretségi körben két másik példány is megdöglött, jellemzően 1 év után. (típusjelre nem emlékszem) Ez sokak előtt lejárathatta az LGt mint ODD-gyártót. Másik lehetséges ok, hogy különösen a régebbi íróik nem valami fürgék - ipari mennyiségben írni akaró emberkék ezt nem díjazzák gondolom, de egy normál home usernek vsz tökéletesen elég, amit tudnak.
    Én éppen hogy visszavenni szoktam a sebességéből a jobb minőség miatt.

• vati

senior tag

válasz lazydog #2003 üzenetére

Honnan veszed, hogy a H20L nem tudja a DVD-RAMot?
    Én azt látom a fellelhető kevés számú speckóban, hogy tudja.
    Egy német link adatlappal: [link]
    (meglepne ha nem támogatná, az LG-k egyike erőssége, hogy régtől fogva írják-olvassák a RAMot.)
    ui.: ha valaki kiigazodik az LG weboldalán, szóljon:)

• vati

senior tag

válasz Wajk #1999 üzenetére

Nem láttam érdemi különbséget a 4166 és a H20L között - mind2 tud LightScribe-ot, RAMot, sebességek ugyanazok, a H20L az újabb. (talán túl új is...)
    Ha ez a két alternatíva, én a 4166-ot venném, kiforrottabb.

Egyébként nem találtam sok fikát a H20L-ról... inkább nincs róla infó. (csak néhány sirám, hogy pl. lehal a Windows 1-2 szutykos CDRW lemez olvasása közben - ami vsz az esetek legnagyobb részében nem hw hiba) Annyi igaz, hogy az LGk általában nem szeretik a CDRW lemezeket, nekem az összes LG típus (5 féle) problémásan írja-olvassa, lemez gyártmánytól függetlenül, bár vsz firmware és íróprogram függvénye is. (nade ki használ már cdrw-t a pendriveok, dvdrw-k korában:) )

• vati

senior tag

Milyen DVD-írót? Szempontok:
    - firmware hekkelés nélkül is imádja a Verbatim 16x DVD-R lemezeket
    - IDE felület
    - DVD-RAM írás-olvasás
    - fekete
    - ne legyen hiánycikk amit vadászni kell

Még írhatnám, hogy legyen csendes üzemű és megbízható, de a jelek szerint a technika még nem tart itt...

képbe került:
    - NEC AD-7170A Fekete OEM
    - NEC AD-7173A Fekete OEM
    - LGE GSA-H12L OEM Fekete
    - SAMSUNG SHS 182D OEM Fekete

Eddigi tapasztalataim alapján, egyedül az LG-k zajszintje elfogadható, és a régebbi LG-k írták-olvasták megbízhatóan a RAM lemezeket. A NEC jól ír, csak irtózatosan zajos, de e téren már nincsenek nagy elvárásaim:( Samsungom pár éve volt: brutálgagyi kivitelű előlap, másfél évesen megadta magát, utóbbi LGkre is jellemző.
    Melyiket?

• vati

senior tag

válasz vati #3550 üzenetére

a listához hozzávehetjük még a Pio 111D-t.
    - NEC AD-7170A
    - LGE GSA-H12L
    - Pioneer 111D
    Lightscribe, Labelflash nem érdekel.
    visszaolvasva, minden felsoroltról hallani jót-rosszat egyaránt, és nagyjából ugyanazokat.
    Az LGt sokan köpködik, viszont megbízható, amíg átlag 1-2 év után egyszercsak el nem pusztul. Talán a legcsendesebb a mezőnyben, az írásminőségét sokan leminősítik, de nekem eddig sohasem írtak az LG-k (volt 4) utólag olvashatatlan lemezt, amióta jó lemezre írok.
    A Pio többek szerint írni ugyanolyan jól ír mint az NEC de jobban olvas, zajosnak mindkettő zajos, mindkettőnél elég magas a garanciális időn belüli elpusztulás aránya. (nekem az idő, utánajárkálás is pénz, macerás megszervezni egy boltlátogatást.)
    Árban nem jelentős különbség. Még az estig döntenem kellene.

[Szerkesztve]

• vati

senior tag

válasz AstraCDX #3553 üzenetére

A Pio 111D-ről ismert, hogy át lehet flesselni 111L-é, ami már írni is tudja a RAMot.

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés