Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• allplan

csendes tag

Valaki nem tudja véletlen, hogy mi a fene az az iHAS124 DVD ?
    Állítólag az ASUS 24B1ST-je az LITE-ON iHAS124 belül.
    A Lite-on lapon még említve sincs.
    Ha crossflash, akkor mivel csináljam, és honnan szerzek hozzá Lite-on firmware-t.
    Én sajnos Lite-on párti vagyok. Volt már vagy 30-40 DVD iróm a "csoda" Plextoroktól a NEC-ig minden.
    A Plexek (716,760) birták kb. 1 évig aztán beadták a kulcsot, azóta pedig nem is gyártanak,csak dobozolnak. Tehát maradt a Lite-on.

Azt mondja meg valaki miért nincs Mo.-n Lite-on, csak ez a szar LG és Samu ?
    Még Pio is elvétve.
    Nem igaz, hogy úgy kell vadászni brand Lite-on irókat.
    A Webshop-okkal meg a tököm tele.
    Nekem nem két hét múlva kell hanem most.
    Már egy normális bolt sincs ebben a városba.
    Londonban méd EDO RAM-ot is kapni és újat.
    Ide jó a Samsung is.

[ Szerkesztve ]

• allplan

csendes tag

Vettem egy ASUS 24B1ST meghajtót.
    Átflasheltem az iHAS124-re, bár ez még nincs fenn a LITE-ON oldalon.

Beállítható a bitsetting, stb, minden ami egy normális Lite-On drive-on lehet.
    Az ASUS firmware-val csak annyi gondom volt, hogy nem lehetett bitsettingelni.
    Egyébként jó lett volna az is.
    Megírtam az első DVD-t is.
    Ez egy Verbatim +R MCC 04 kódu lemez volt.
    Az első ami feltünt, hogy ez már csak 6X-an irható és 4X nem.

Hát gondoltam adjunk neki. Hát megírtam.
    Lefuttattam néhány tesztet is.K-probe teszt kiváló eredményt adott.
    Aztán futtattam a CDSPEED-et is. És ott is nagyon jó eredményt produkált.
    Az eredmények ragyogóak.
    Van tallonban MKM Verbatime lemezem is, azzal is irok egy próbát, és azt is feltöltöm.

[link]

Más.

Sajnos egy LH20A1H irommal bajok vannak.
    A NERO Power Calibration Error hibaüzenetet ir a Lead-in után.
    Az Image Burn ugyanezt az üzit irja.
    Agyon kerestem az okát, de semmi.
    Irják, hogy koszos a lencse, rossz a táp, szar a tápkábel, az adatkábel stb, de semmi konkrét.
    Aztán jött az isteni szikra és a MediaCodeSpeedEdit progival belenéztem az adatokba és azt láttam, hogy az MCC-hez alsó sebességhatárnak 6X-ost és nem 4X-t ir.
    A Nero pedig alsónak 4X határt ir ki.
    Tehát gondoltam megirom 6X-ban.
    És láss csodát, simán megirta.
    És jól.
    Tehát a Power Calibration Error üzenetre, érdemes megnézni a MCSE progival a beirt sebességi adatokat, és azzal megpróbálni megirni. Valamiért a Nero nem birja kiolvasni az előre megadott adatokat a firmware-ből.

Remélem van olyan akinek ez segitségére szolgál.

Az MKM lemez tesztet pedig csatolom.

[ Szerkesztve ]

• allplan

csendes tag

válasz bajtokarpi #8735 üzenetére

Annyira nem rossz, de ...
    Eleve ezt a tesztet szabványosan akarod futtatni akkor az olvasási sebesség fixen 4X legyen, ez most ahogy látom 8X-os.
    Miért nem K-Probe-t használtad ?
    Az a Lite-on irókhoz lett csinálva.

Egyébként egy CMC lemeztől ennyit lehet várni. Sokkal jobbat nem.

Egy kis magyarázat:

PI Errors : (Sérült blokk) Egy blokkban található bájtok száma a Reed-Solomon szabvány szerint. (208 alatt ideális) (280 pontig még mûködik)(280 Pont felett rossz)

PI Failures : Hibás blokk de még olvasható. (18 pont alatt hibás)(32 pontig még olvasható) (32 pont felett rossz)

Jitter : (remegés) A digitális jel tulajdonsága, hogy a jelek idõzítése folyamatosan változik. (nem azonos idõpontonként ismétlõdik (15.4% alatt ideális) (16%-ig még mûködik) (16% felett hibás)

PO Errors : (sorkövetés) - Már 1 hibapont is végzetes

Remélem valamennyit segitett.

[ Szerkesztve ]

• allplan

csendes tag

Ahogy IRON STORM írta jók. Én azért írtam, hogy tűrhető, mivel ezek az értékek az idők folyamán romlani fognak. Most még jók. Mennél nagyobbak ezek a kezdeti értékek, annál hamarabb lesz totálkár a lemez.
    Sajnos ez tapasztalat.
    Én a legalább kétéves lemezeket újraellenőrzöm, akkor még olvashatók egész jól, és ha szükséges újraírom amelyik már aggasztó, és közelíti a 200-as PIO értékeket.
    Na szóval csak annyit akartam mondani, hogy ha lehet kerülöm a CMC lemezeket, mert még soha sem sikerült kifognom állandó minőségűeket.
    Most is van vagy 40 db TDK-m ami CMC, és sajnos használhatatlanok.
    A PIF érték két - három helyen 8, és a PIO 200. Ez a lemez fél év múlva már olvashatatlan lesz.
    Azért ,ha lehet a lehető legjobbra irjuk meg a lemezt, ha a továbbiakban ,azaz két-három év múlva is használni akarjuk.
    Ahhoz képest, hogy már milyen rég óta létezik DVD+-R, még mindig találni nagyon vacak lemezeket.

• allplan

csendes tag

válasz bajtokarpi #8742 üzenetére

Ugyanaz, mint a Speed, csak arra figyelj, hogy az olvasási érték 4X-re legyen állítva.
    Az előtte leírtak azok igazak a K-Probe-ra is PI és PO tekintetében.
    A használatáról annyit, hogy a BLER fül legyen aktív, a sebesség 4X , a PI sum az 8 legyen, a PIF sum pedig 1.
    Aztán start, vagyis a lejátszás gomb. És jó sokáig várni. Grafikont majd csak a végén rajzol, de a jobb oldali táblázatban irja az értékeket. Aztán ha kész a mentés gombbal elmented.
    Én minden irott DVD-ről elmentem, majd, ha 1-2 év múlva újra futtatom, van mivel összehasonlitani, és látod a lemez romlási folyamatát. Ebből aztán lehet következtetni, hogy kb, mikor kell másolatot csinálni. Mert hát nem azért irja az ember ki az adatokat, hogy aztán 1-2 év után menjenek a levesbe.
    Nekem legjobban a Verbatime +R MCC és MKM kódú lemezek jöttek idáig be legjobban.
    Persze ha nem hamisitottak, mert ugye erre is volt már példa.
    Ha nem megy akkor kérdezz nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

• allplan

csendes tag

válasz bajtokarpi #8745 üzenetére

Ja, teljesen igaz. A Verba általában, egyenletes minőséget produkál. Egyenletesen jót.
    Én is a Verbatime lemezeket javaslom. A Sony lemezekhez még nem volt szerencsém, lehet, hogy azok is jók, én még nem próbáltam. Bár azt hiszem, hogy drágábbak mint a Verba a Sony név miatt.
    Az biztos, hogy én még a hamisokon kívűl Verbatime lemezek között még nem találkoztam rosszakkal.
    Még a két éves Verba lemezek is kiválóan produkálnak a teszteken.

[ Szerkesztve ]

• allplan

csendes tag

Kérdés

Vettem egy ASUS 24x irót, Sata.
    A belső IHAS-124.
    A crossflash megvolt, nagyon jól ir, a tesztek is szépek.
    A Smarterase nem támogatott.
    Ez hogy lehet, mikor a neten azt olvasom, hogy Smarterase támogatott.
    Az ASUS firm, támogatja, az IHAS-124 meg nem.
    Az ASUS firm sajnos nem támogatja a bitsetting beállitást, tehát marad az IHAS-124 firm.
    Akkor most hogy is van ez ?
    Most már nem értem.
    Nem tud erről valaki valamit ?
    Az IHAS-324 firm felmegy simán, csak éppen a lemezt nem látja a drive.

• allplan

csendes tag

Vettem egy ASUS 24x irót, Sata.
    A belső IHAS-124.
    A crossflash megvolt, nagyon jól ir, a tesztek is szépek.
    A Smarterase nem támogatott.
    Ez hogy lehet, mikor a neten azt olvasom, hogy Smarterase támogatott.
    Az ASUS firm, támogatja, az IHAS-124 meg nem.
    Az ASUS firm sajnos nem támogatja a bitsetting beállitást, tehát marad az IHAS-124 firm.
    Akkor most hogy is van ez ?
    Most már nem értem.
    Nem tud erről valaki valamit ?
    Az IHAS-324 firm felmegy simán, csak éppen a lemezt nem látja a drive

• allplan

csendes tag

Na akkor még mindíg akadékoskodok.
    Tehát az ASUS-t IHAS-124-re lehet csak normál flash módosítani.
    Pedig igazából nem IHAS-124, ugyanis az nem tud SMARTERASE-t, viszont az ASUS firm pedig igen.

Akkor szerintem ez a cucc az IHAS-124-nek a módosított változatának kellene lenni.

Korában írtátok, hogy eeprom módosítássa lehet csak felrakni.
    Mármint itt hardware mód. ra gondoltatok ? Mert az Eeprom az maga a firm. tároló rom.
    Akkor most felrakható a 324, vagy nem ?

Én felraktam, semmi hiba, csak éppen azt nem veszi észre, hogy van benne lemez.

Tehát én ebből azt szűröm le, hogy ez egy módosítot IHAS-124 és nem IHAS-324.

A 124 nem tud annyit mint az ASUS firm, viszont abban meg nincs bitsetting.

Ha ezt tudom, akkor kintről rendelek egy igazi 324-est. Ez így már megint egy kalap ...

Hozzászólok Aktív témák