Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• KopaszÁllat

tag

Jópár év kihagyás után ismét előállt számomra a kérdés: Milyen DVD-írót vegyek?

Még tavasszal kiszálltam a 3540-es NEC-ből, mert Öcsémnek akkorra adta meg magát a 2510-re felflashelt 2500-as NEC pörkölője. Azóta nemigen kellett korongokat írnom, meg azt is meg szerettem volna várni, hogy a két cimkéző eljárás közül melyik marad talpon. A közeljövőben viszont írnom kell, úgyhogy sajnos nem tudok tovább a piactisztulásra várni, sőt félek, hogy az alkatrész piac is bekonvergál... Mielőtt megtenné, vennék valamit.

A választásnál mindenképp figyelmbe kell venni, hogy nincs már asztali konfigom, egy G41-es Thinkpad-del nyomulok, amibe sajnos csak egy combo drájv került és nem is nagyon használom azt semmire. (Talán, ha két RW-s CD-t letöröltem vele...)

Lehetőségeim a következőek:

1. USB2-vel illesztett, 5.25''-os Coolink Alu.házba veszek valami EIDE-s felületű belső írót, lehetőleg fekete előlappal, hogy még ki is nézzen valahogy:
    --- ez lehet NEC 4571
    --- vagy épp PIONEER DVR-111D (amit majd ellátok egy ''L''-es firmware flash-sel)
    Azért e kettő író, mert nekem a LabelFlash sokkal jobban bejön, mint a LightScribe.Szóval nekem a sebességhez képest az írásminőség (ratyi lemezen is! (bár általában Maxell-re, Verbatim-ra, Fuji-ra írok)) fontosabb, mint az, hogy 4x-es lemezeket 16x-os sebességgel írjak. Hajlok a NEC felé, mert eddig csak ilyen típus járt a fenti Coolink házban és alapjában véve jól teljesített. De most olvastam, hogy a NEC nem bír túlirni, nekem viszont néha kéne ez a képesség. Akkor mégis csak a PIONEER-t válasszam?
    Jó ez a 111D-s széria? (Állítólag, az utolsó megbízható típus a 108-as volt. Igaz ez??)

2. Másik lehetőségem, hogy az aluház üresen marad és veszek egy natív külső írót.
    Mi a véleményetek az LG GSA-2166D USB külső íróról?? Van valakinek tapasztalata vele? Az az igazság, hogy félek beugrani egy LG-be, bár sok felől azt hallani, hogy egyre jobbak. A két év garancia is egyedivé teszi, hisz még a PLEXTOR írókra se adnak egy évnél többet. Legutóbb LG-ből egy 8163-as DVD olvasót vettem és teljesen jól működik már legalább másfél éve. Persze nincsen sz*rrá hajtva, de azért minden nap kap munkát. A fenti író ha jó, akkor igazán jó vásárt csinálnék, de ha nem akkor legközelebb plextort vegyek?? Ami még nem tetszik benne, az hogy LightScribe-os, a LabelFlash helyett, meg hogy LG...

Mit tegyek??? :F

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

[Szerkesztve]

Ebben a blogban csak betépett felhasználók kommentezhetnek.

• KopaszÁllat

tag

HELLO MINDENKI!

Azt látom, hogy ez a fórum már/(mostanában?) nem pörög úgy,
    mint pl. 2003..2005-ben,
    de nem hiszem el, hogy olyan nehezet kérdeztem volna, hogy SENKI
    nem bírt még egy kétsoros választ se kiizzadni magából?? Lassan 3 napja,
    hogy feltettem ide a kérdésemet és semmi reakció nem érkezett. Arról már nem is álmodozok, hogy Erdoke, vagy PPeter tiszteletét tenné ebben a fórumban, pedig ha valaki(k), Ő(K) biztosan tudják a választ a kérdéseimre.

Esetleg zártkörű elitklub lett a PROHW?? :Y
    Mert ha igen, akkor már értem az ignoranciát... Csak épp nem tetszik.

Vala annak idején egy CSIRKEFOG(ó) nevű oldal egy jó kis fórummal, én akkortájt
    2000/2001 kezdtem a pörkölőket nyúzni és leírni (közkinccsé tenni) a tapasztalataimat.
    Háát, ... az se tegnap volt! Valahogy az a hozzáállás és hangulat hiányzik innen, de nagyon!
    [link]
    -

[Szerkesztve]

• KopaszÁllat

tag

válasz fishi #2351 üzenetére

Kösz! Megoldódott a kérdés. Ma délben vettem egy Pioneer DVR-111D fekete előlappal. Egyáltalán nem fájt. (Írni még nem írtam vele, de megelőlegeztem a bizalmat.) (A többit, ha lesz: a Pioneer dvr-111 topicban...)

[Szerkesztve]

• KopaszÁllat

tag

válasz LeC #2358 üzenetére

Nem jól! Majdnem 10 volt áfával.

• KopaszÁllat

tag

válasz LeC #2360 üzenetére

Olyan helyen akartam venni, ahol gubanc esetén nem szaroznak a garival, nem néznek hülyének. Ha visszaviszem, hogy gázos a cucc, cserélik gond nékül, de izibe'...

Ennyit megér nekem 1-2 ezer forint, hogy az idegbaj elkerüljön.
    Ok nélkül persze nem viszem vissza és szarrá flash-elni sem fogom, az nem lenne fair.

• KopaszÁllat

tag

válasz mioten #2475 üzenetére

Ha ez a Panasonic DIGA, akkor jól jársz, ha azt veszed.
    Egy munkatársamnak olyan van - igaz, még 80GB-os merevlemezzel - és már
    másfél éve nyúzza de nagyon elégedett vele.

Arra felkészülhetsz, hogy ''pilótavizsga'' a kezelése,
    de ha egyszer belejössz, eléggé kényelmes lesz.

Ami problémaként jelentkezett, hogy Princo, Sky, That'sWrite, SKC, Platinum, stb. gagyi
    lemezekre - és néha Fuji, BASF, lemezekre - nem írt megfelelően, illetve nyüsszögött,
    ''seek''-elt visszajátszáskor. Két esetben nem tudott letörölni (-)RW-s lemezeket, de
    már nem tudja milyen márka volt, csak azt, hogy PC-vel írták előtte.
    Ja, meg volt egy eset, mikor nem bírt lezárni egy (-R) TDK-t.

Szerintem indokolt a 30 ropis felár.
    -

• KopaszÁllat

tag

Hello, Mindenki!

Egy kicsit szokatlan problémával jövök felétek.

(Nem a szokványos NEC vs. PIO flame...)

Van nekem egy csodás ORION 9000 típusú asztali DVD felvevőm.
    Még a szolnoki Coraban vettem,úgy 2005dec. táján iszonyú akciósan tán 25 ropi volt.

Ez a cucc DVD+R és DVD+RW-t képes pörkölni és már kezdetektől háklis volt arra, hogy milyen lemezt pakolok bele. Az első évben még so-so elvoltam vele,
    de úgy ahogy a nagy könyvben meg van írva, gari lejárta után másfél hónappal végleg ledobta a láncot az aranyom. (benyelte a nyers korongot, majd rövid szöszmötölés után lefagyott, vagy pl. látszólag megírta a korongot, de kásás volt a film, máskor meg nem jött ki a tálcája csak félig...) Első dühömben át akaratam hajtani rajta a verdával, de aztán gondoltam, hogy előtte csak belenézek, hátha csak mocskos a lencse. Akkor ért a meglepi: IDE KÁBEL tekergőzött a belsejében és hagyományos PC-s molex táp ment a mechanikához! Szóval, egy ''lekabátolt'' PC-s EIDE-s pörkölő figyelt a belsejében. (Kikaptam, rádugtam egy alaplapra és a BIOS autodetect szerint: ez egy ''DVS-KOREA DVS200 1.0c'' névre hallgató vas.)

Innentől aztán meglódultak az események: vettem bele egy 111-es PIO-t, de ráfaragtam, mert hosszabb volt, mint a korábbi mechanika és a belső csavarokból csak kettő került volna a helyére, továbbá a lemezkiadó tálca karistolta a készülékház lenyíló ajtajának alsó szélét. Így aztán PIO 111 ki, Öcsémnek elad.

Majd nagy fájdalommal a ''jó öreg'' NEC 4571 beszerel és láss csodát: mintha csak
    beleöntötték volna! Bekábeleztem, összeraktam: a cucc új életre kelt! Keni-vágja a lemezeket, ír, mint atom (Persze most is csak plusszosat, de ez a limitáltsága máshol rejtőzhet...) viszont amiért nem 100%-os megoldás:

1. ÓTVAR HANGOS! (Egy asztali cucc nekem ne játsszon felszálló Concorde-ot!)
    2. NÉHA FELVÉTEL KÖZBEN IS FEL-FELPÖÖRGETI A LEMEZT :Y
    Olyankor meg a kész anyagban olyan kis f..a.s.z.a. vízszintes újnyi fehér csíkok szaladgálnak, mint mikor anno a Commodore 64-esem turbóval töltötte kaziról a játékot.

Kérdéseim:

1. A cucc TV-tunere beszedi a NEC motorvezérléséről a zajt? Ha esetleg 80 pólusú ULTRA-ATA, vagy épp csőkábelre váltanék az megszűntetné-e ezt a kib*. csíkozást?

2. Fő kérdésem: TUDTOK-E EGY OLYAN EIDE VEZÉRLŐS PÖRKÖLŐT AJÁNLANI, MI HALK MINT EGY NINJA ÉS EMELLETT ATOMSTABILAN DOLGOZIK, AZAZ K*.JÓL - VAGY LEGLÁBB IS ELFOGADHATÓ MINŐSÉGBEN - ÍRJA A DVD+R ÉS DVD+RW FAJTÁJÚ KORONGOKAT?? (Meg az se lenne egy hátrány, ha nem lenne nyersanyagérzékeny...)

Köszönöm, előre is! :R
    Üdv, KopaszÁllat
    -

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

• KopaszÁllat

tag

válasz TeeJay #4147 üzenetére

Köszi a választ.
    1. PIO nem jó! Írtam, hogy (a 111D-nél) nem stimmeltek a felfogató csavarok,
    és túl alacsonyan van a tálcája. Ezért el kellett adnom. :((
    (Gondolom, hogy a PIO. 112-es se változott túl sokat fizikailag.) :(

2. Nem jól figyeltél!
    A nyersanayag (korong) felszínén lévő csíkok frankón nem érdekelnének,
    ha a lejátszást nem zavarják. Nem ez a gond!

Hanem: :Y

A KÉPBEN szaladgálnak vizszintes fehér csíkok, :Y mikor a felvett anyagot
    a Yamaha-n, vagy a ThinkPAD-en visszanézem! (szóval, a felvétel használhatatlan!)

Üdv, Kopasz
    -

• KopaszÁllat

tag

válasz PPeter #4148 üzenetére

Jaja, nem ártana!
    Gondolom, a parancskészleten túl se mindegy, hogy a driva' támogatja-e az 1x-es írást, vagy épp az újak közül egyik se... :O Merthogy, asztali cuccal szemben ilyen elvárás reális lehet. Nem?
    Üdv, Kopasz
    -

• KopaszÁllat

tag

válasz PPeter #4149 üzenetére

Ok. Tök jó ötlet, meglesz! Hétvégén megkeresem azt az ipari műremeket és szétkapom.
    (Sok kárt nem tudok tenni benne, mert már úgy is hulla. Vagy a lézer gyengült el benne, vagy a lencseszervó... Szóval, már úgyse szerelném azt vissza!)

Mikor annak idején szétkaptam, csináltam fényképeket szinte mindenről, de most
    hirtelenjében nem lelem őket.

Közben meggugliztam ezt a DVS KOREA nevű semiconductor-gyártmányó czéget...

Persze már valami továbbfejlesztett cuccot árulnak, de egészen hasonlít arra, amit
    az enyémből dobtam ki. [L]Íme![/L][link] Persze, ebből a vezérlőchip típusa nem derül ki, de az látszik, hogy az utód is csak a mínuszos lemezek kezelésével lett okosabb, mint az enyém volt eredetileg.

A paraméterek alapján nekem most időgépre lenne szükségem, mert akkor visszamennék úgy 2004/05 tájára és sz*rér'-húgyér' vennék egy zsír új 2510-es NEC-et és boldog lennék.

Szóval, hétvégén exhumálok és fényképezek...
    Üdv, Kopasz
    -

• KopaszÁllat

tag

válasz PPeter #4155 üzenetére

Adom az infókat. Megkerestem a cuccot, szétkaptam, ledörgöltem a chipekről
    a ragacsos fehér hővezető trutyit, majd fényképeztem. Három képet tettem fel, íme:

1. felülnézeti kép a ''vasról'', ami full-műanyag... :)

[link]

2. Nagy chip, amit kérdeztél:
    Panasonic MN 103S86GSE
    527U6MH 1
    JAPAN 2

[link]

3. Kis chip:
    Panasonic
    AN22112AA
    526U5E36
    JAPAN

[link]

Azér' az nem semmi, hogy ebben a ''névtelen nullában'' Panasonic chipek vannak! ;]
    Ahhoz képest nagyon gyengén teljesített mint író már az első időkben is. :((

Szerinted, érdemes lenne kipróbálnom ebbe az asztaliba egy csendes kis LG-t?
    (Merthogy Panát nem kapok Magyarországon, az egyszer biztos, vagy épp annyiért amit ez az egész sz*r nem ér meg.)

Neked talán többet mondanak a chipek típusai, várom a tippeket!
    Köszi előre is!
    Üdv, Kopasz
    -

[Szerkesztve]

• KopaszÁllat

tag

válasz PPeter #4158 üzenetére

Köszi a szakértést! :R

Mostanában nem vagyok jelen a piacon, de úgy rémlik, hogy a 750-es már erősen kifele megy. Nem tudom, hogy egyáltalán lehet-e még újonnan kapni valahol.
    Az se biztos, hogy egy Plextort elpazarolnék egy ilyen akciós hulladékba beszerelni...

Tulajdonképpen a NEC-et is kielégítően kezelte, csak az a komoly PC-s
    süvítés
    asztali írónál elviselhetetlen, a nagyobbik baj meg a csíkok a felvett TV-műsorban.

Ha ez a kettő nem lenne, akkor ez a problémám se lenne. :W

• KopaszÁllat

tag

válasz PPeter #4160 üzenetére

Köszi, lehet hogy igénybe veszem a szívességet.

Kérdés, hogy mennyire éri meg DVD íróba' használtat venni?

Ezerszer leírtuk itt a fórumon, hogy k.nagy lutri, hogy vajon mennyi korongot prököltek vele korábban és nem azért lett-e lecserélve, mert még max. 80-120 lemeznyi élettartam van hátra neki... Tudom, hogy nagy név a Plextor, de sokan már-már sznobizmusból veszik. Én eddig luxusnak tartottam még PC-be való beépítés céljából is Plextor-t venni.

Ez meg most egy eléggé speciális helyzet, hisz a témát adó ORION asztali író tokkal-vonóval 25 ezerbe' megállt. Kicsit pazarlásnak tartanám, ha 10 fölé mennék, hogy életre keltsem. Lassan stabilan 50 alá jönnek az olcsóbb merevlemezesek, amelyeken már firewire is van (enyémen még sajna nincs).

Szóval, valami low-cost megoldás érdekelne.
    Szerintem, ez nem mindig esik egybe az igénytelennel!

-

• KopaszÁllat

tag

válasz PPeter #4164 üzenetére

Fejlemények vannak: tegnap rátettem a kezem az Öcsém régi gépéből állítólag ''haldoklás miatt'' évekkel ezelőtt eltávolított öreg NEC2500A típ. pörkölőjére.
    Érdekessége, hogy közel két évet feküdt egy szekrény tetején kis antisztati-zacsiba csavarva. Gyorsan beizzítottam, egy régi ''MAD DOG 2F8'' volt rajta a firmware.
    Gyorsan megflasheltem egy ''Liggy's NEC 2510 bitsetting firmware 2.19'', ''orig'' verzióval,
    mert az RPC-1 nekem nem fontos, de a bitsetting annál inkább. (Ezt azonnal DVD-ROM-ra állítottam mindhárom típusnál.)

Próbaképpen töröltem vele egy CD-RW-t, egy DVD+RW-r és még mielőtt bekerült volna az asztali cucc házába, USB2-n lógatva írtam vele egy adat DVD-t egy
    Verbatim 4x DVD+RW-re. Zokszó nélkül megcsinálta, de a visszaolvasásnál már bajai voltak.
    Szenvedett (seek-elt!) mint a kutya és volt egy rakás rossz szektor is. Elcsüggedtem. :W

Minden mindegy alapon visszaolvastattam a ThinkPad TEAC Combojával is, az viszont végigvitte, bár itt-ott nyüsszögött. Arra emlékszem, hogy annak idején ez a NEC nem volt egy olvasóbajnok. Talán a 106-os Pio.-val volt egyidőben a piacon és az viszont olvasásban tutira lenyomta a 2500A-s NEC-et, még akkor is, ha az 2510-re felflashelve valamivel jobban olvasott, mint az eredeti gyári 2500-as firmware-rel.

Viszont, ami tetszett: szinte alig zajong! G*ci halk, főleg a ma kapható pörkölőkhöz képest.
    A lemezt érezhetően lassabban kezeli, mint a NEC4571A, de még elfogadható, ha az eredeti ''beléhez'' viszonyítom. (Az képes volt 15~20 sec.-et elszöszmötölni, miután becsukódott a tálca.)

Mivel tegnap elfogyott a türelmem, bedobtam egy nyers +RW-s lemezt, adtam antennát a cuccnak és egy adón elkezdtem felvenni, míg a lemez tart. Ma este hazaérek le fogom ellenőrizni mit sikerült ''égetni'' neki. Lehet, hogy O.K. lesz és akkor megoldik a gondom.

Persze, az is lehet, hogy tényleg véres a torka. Öcsémnél írt több száz minden félét és azért lett ''nyugdíjazva'', mert elkezdett Ritek G04-re és Fuji-R(nem-emlékszem-milyenre) rontani, meg nem tudott valami ótvar régi (talán: Platinum ??) 4xCD-RW-t leformázni.

Egy szó mint száz, ha jobban olvasna, akkor egy ilyen NEC 2500/2510A bőven elég lenne a feladathoz. Bár, szívem szerint egy 3500A-st építenék bele, de hát sajnos már azt se lehet kapni. A héten még megpróbálok egy 107-es, vagy 108-as Pio.-t is. Ha ezek bármelyike beválna, inkább eltávolítom a készülékházról a felcsapódó tálcaajtót.

Itt tartok most.

Ha BÁRMILYEN gondolatod támad, (fikázás is lehet) írd le nyugodtan!
    Üdv, Kopasz
    -
    Ui.: nem vagyok szarrágó, de tényleg valami low-cost megoldásra törekszem, mert lassan az egész nem ér annyit, mint a belefeccölt időm! :((

• KopaszÁllat

tag

A ma újonnan kapható LEGCSENDESEBB EIDE-s csatlakozófelületű DVD újraírót keresem, Szerintetek melyik az?

Fontos szempontok:
    - írott és gyári préselt korongokat (filmeket!) egyaránt minél kisebb
    mechanikai kisérőzaj mellett játssza le,
    - írás közben se süvítsen/rezonáljon/brummogjon, stb.,
    - stabilan írjon PLUSSZOS lemezre (ne legyen érzékeny a nyersanyagra),
    - legyen Bp-en elérhető ''az utcáról beesve'' is, (ne csak kiváltságosok
    vehessék meg különféle nagykerekben, ügyesekedéssel, vagy a Netről megrendelve...)

Köszi előre is!
    Üdv, Kopasz

-
    Ui.: az aztali író projektról van szó, még mindig. Beletettem a NEC2500A-t, majdnem megfelelően dolgozik: halkan működik, elfogadhatóan ír, de háklis a lemezre (pl. a +RW-s Panasonic 1-4x és Verbatim 4X-et megírja), a Fuji +RW, Platinum +RW, TDK +RW (!) és a PRIMEDISC +RW lemezekhez hozzá se nyúl! ''NO DISC - Nincs benne lemez''' hibaüzenetet kapok, Most hétvégén tán sikerül szerezni egy NEC35xxA-t, (3500?, vagy 3540?? nem tudja a tulaj...) azt még belepróbálom. Írás szempontjából maradhatna benne ez a 2550A-s, de néha azt is sz*rul olvassa, amit 5 perccel előtte írt. :W

[Szerkesztve]

• KopaszÁllat

tag

válasz Zenesz13 #4232 üzenetére

Értelek én... Lassan utánad dobják a nagy állat HDD-ket, kérdés csak az, hogyha telerakod őket adattal, majd elsüllyeszted pl. egy szekrény mélyére, ahol aztán mozdulatlanul vár, nem rohad-e meg pl. a földmágnesességtől a rámentett tartalom??

[Szerkesztve]

• KopaszÁllat

tag

válasz ngdr88 #4234 üzenetére

Nem akarom leszólni, de olvastam egy tesztet róla, hogy az előző samsung író (talán a 182-es, vagy a 183-as??) eléggé feltette a mércét és egyelőre az új driva' nem igazolta a felfokozott elvárásokat. Talán egy újabb firmwarerel - ami most még nincs hozzá! - biztosan javulni fog az írásminőség. Szóval, ha nem sürgős, akkor várj, vagy vegyél egy 183-ast. Szerintem.
    Üdv, Kopasz
    -

• KopaszÁllat

tag

Megoldódott az asztali DVD-felvevő projekt.
    Előzmények: [link] , [link] és [link] .

Vettem a hétvégén egy alig használt NEC3520-as írót.
    Kapott egy 3.07-es bitsetting-es firmware-t, meg egy 80-eres ULTRA-ATA kábelt a régi 40-es helyett a készülékházon belüli rádiófrekis zavar csökkentése reményében. Az utóbbi két napban alaposan leteszteltem és hála a sorsnak, csinálja amit kell. Ha zsír új (épp akkor bontott) +RW lemezt rakok bele, akkor azt rendesen DVD-ROM típusúra állítja az első felvétel alkalmával. Egy kicsit hangosabban surrog, mint a NEC 2500-as volt, de nagyságrenddel halkabb, mint a 4571-es NEC volt és nem csíkoz bele úgy a felvett anyagba, mint ez utóbbi csinálta, viszont utcahosszt jobban olvassa a korongokat, mint akár a 2500-as NEC, vagy akár a saját eredeti ''fejegysége''.

Szóval, HAPPY END! :C

Néhány hete vettem egy doboz Panasonic +RW-s lemezt (RICOHJPNW11.9) és jól írja:
    [kép]
    Soha rosszabbat!
    Üdv, Kopasz
    -

[Szerkesztve]

• KopaszÁllat

tag

válasz Zenesz13 #4239 üzenetére

Nincs mit, bár kissé {OFF-TOPIC!} volt.

Biztosan jól jársz a Pio.val, bár én NEC-es vagyok. Mindössze kétszer csábultam el, egyszer 109-est egyszer meg 111-est vettem. Mindkettő korrekt volt, legfeljebb a hangosságuk ment az idegeimre. (Meg kell tolni őket a hozzájuk való Buffalo firmware-rel, aztán kalap/bot. Ezek után ''elejtik'' a gyári limitáltságaikat és végre rippelnek, mint a szél, és automatice DVD-ROM-ra állítják a book-type-ot. A 111D-t megnyomtam egy ''L''-es firmware-rel, hogy tudjak labelflashelni.)

Mi történt a plextor íróddal? Mesélj!
    (Nem vagyok eléggé ''familiar'' a plextor cuccokkal, de ha jól emlékszem, az még eredeti plex., nem pedig valami átkabátolt Lite-On, Sony, vagy Sanyo ''futómű''. Hogyhogy sz*r??)

-

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés