Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xgoldxbox

    csendes tag

    üdv, a helyzet, hogy problémával kapcsolatos kérdésem is van, de a lényeg végülis a milyen dvd-író...
    ugyanis notebookot használok már 3 éve, és az ebben található íróval [matshita uj-841s] eddig meg voltam elégedve. nemrég notim szervízbe került (lcd panel csere) és addig az asztalival kellett megelégednem, ami szintén nem nagyágyú [lg gsa4120b]. DL lemezeket szoktam mostanában írni, és eddig mindkettő író tökéletesen helytállt veratim pluszos DL lemezekkel.

    [off topic]
    az asztalival írtam legutóbb, gond nélkül, majd mikor visszakaptam a notit, azzal kezdtem egy lemezt. az utolsó darabom volt egy adagból, amit régebben vettem, és nem volt vele gond. 53% nál egyszercsak nem tudott tovább írni, és szépen kidobta a lemezt [dvd decryptert használok]. nemrég vettem 25 db verbatim pluszos DL lemezt [MC003 vagy ilyesmi..a 003 tuti], csak nyomtatható változat volt, de gondoltam nem számít. próbáltam arra kiírni az elrontott cuccot, de azt el se akarta kezdeni. beraktam az asztaliba, ami elkezdte, de mielőtt írni kezdett volna rá, közölte,hogy nem tud és kidobta. frissítettem firmware-t az asztalin, és akkor már el se akarta kezdeni, azt írta a lemezre, hogy uncompatible media. néztem nagyot, és levontam a következtetést, hogy ezt a fajta verbatimot ezek szerint nem szereti egyik íróm se. nemrég sikerült beszereznem normál [nem nyomtatható] verbatim lemezt, és nagy boldogan nekiláttam írni rá, aztán nagyot néztem, ugyanis azt is elrontotta rétegváltás után nem sokkal, valamint behelyezve az asztaliba, az is közölte velem hogy nem kompatibilis média. namost... vagy mindkét íróm ment tropára rövid időn belül, ami meg is eshet, mert az asztalim már ósdi, a notim meg 3 éves, ha azt vesszük már az is réginek számít, főleg hogy nem valami hi-tech... de azért megkérdezném,hogy voltak-e másnál tapasztalatok a mostani verbatim + DL-ekkel, talán rossz szériát fogtam ki...

    [topic]
    viszont a történtek miatt gondolkodom a notiban lévő író lecserélését, és rövid [hangsúlyozom rövid] keresés után erre gondoltam
    [lite-on DS-8A1P]
    érdekelnének a vélemények, tapasztalatok. van-e jobb? miért jobb? jó-e ez egyáltalán? miért nem?
    ilyesmik. előre is köszönöm a hozzászólásokat, és kellemes szilvesztert mindenkinek!

    gold

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák