Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blaze71

    őstag

    válasz Laslow #7490 üzenetére

    Nekem már elég régóta van NEC SATA íróm és szintén az a tapasztalatom, hogy szélvész sebességgel olvas, illetve ha elfelejtem beállítani 8x-osra, akkor akár 20x-os sebességen írja a 16x-os Verbatim lemezt. Viszont ha már kicsit problémás a lemez, akkor lazán eldobja lemezolvasási hibával. Mind ahogy Te is írtad, van egy Toshiba olvasód, ami jobban megbírkózik a karcos lemezekkel. Nálam is ez a helyzet, van egy LG olvasó az író mellett. Mivel én vigyázok a lemezeimre, ritkán van szükség az LG-re, de jó, ha ott van, mert időnként szükség van rá. Amúgy nekem a régebbi, 7173-as NEC-m már több, mint egy éve hibátlanul működik, a másik, 7200-as pedíg olyan 8 hónapja szintén hibátlan. Még soha nem rontott lemezt, mindenre lehet vele írni. Régebben LG íróim voltak, de tapasztalatom szerint rendszeres használat mellett egy-másfél év alatt beadták a kulcsot. Mondjuk az még mindíg jobb, mint ami két év egy hónaposan hal meg, mert így gariban cserélték mindíg. Az LG megbízhatóbban olvasott, jobban elboldogult a karcos lemezekkel, de sokkal lassabb. Összehasonlításképpen néhány érték. LG a lemez elején kb 5800-6000 KB/sec sebességgel kezd olvasni és ha totál tele van a lemez, akkor 13900-14200 KB/sec körül végez. Az NEC pedíg olyan 10000 KB/sec körül kezd és 21000 KB/sec fölött végez. Időben az LG 8, az NEC 4,5 perc alatt olvas be egy teljes DVD-t. A Pioneer írókat nem ismerem ennyire, mert olyanom még nem volt.

    DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

Új hozzászólás Aktív témák