Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ottó58 #20338 üzenetére

    "Én legfőképpen a PIF értéket nézem, mennyire összefüggő zöld a sor, avagy csak ritkán tüskés. Általában a PIE érték az íróknál a nizonyos 280 alatt marad."

    Tehát minél "laposabb" a zöld sáv, minél kevesebb kiugrás található rajta, annál jobb? Ezt értem.

    Viszont a 280-as érték alatt mire gondolsz? Csak mert -szabi- lenti képei alapján a "legjobb" írás esetén a PIE "total" értéke 7620. :F

    (#20339) -szabi- válasza Piftuka (#20337) üzenetére
    Nem kell nagy hozzáértés, hogy a kettő között lásd a különbséget:
    [..]
    Ez utóbbi annyira nem tetszett, hogy ki is cseréltettem gariban másik íróra.

    Világos. Éppen ezért kértem tapasztalatokat. Mondjuk, ha csak a te véleményedet olvastam volna, akkor például eszembe sem jutna Pioneer írót választani.

    Hozzáteszem, hogy ha már Blu-ray íróm lesz, lehet, hogy DVD-t nem is fogok vele írni. Úgyis adatmentésre, archiválásra használnám, akkor pedig a nagyobb tárhely miatt a "kék lemezt" fogom preferálni. Tesztelted Blu-ray lemezekkel is?

    Persze mindent figyelembe véve még mindig kisebb dilemma, hogy a LiteOn, vagy a Pioneer legyen a befutó. (Figyelembe véve, hogy az itt korábban ajánlott TEAC író is LiteOn belsős, és még jobbnak tartjátok, mint a Pioneer-t.)

    Egy dolgot még nem értek: Ha a TEAC/LiteOn "tesztképes", tehát lehetséges vele az írásminőség ellenőrzése, tesztelése, míg a Pioneer 209DBK-ra mindez nem igaz, akkor hogyan tudtad mégis tesztelni? :F

    (#20340) jeni válasza Piftuka (#20337) üzenetére
    "az,hogy a Pioneer BDR-209EBK verzió BD-R XL lemezek kezelésére is alkalmas

    a sima Pioneer BDR-209DBK nem alkalmas 100GB BD-R lemezek használatára."

    Köszi a választ! Úgy gondolom, hogy nem akkora katasztrófa, ha "csak" 50 GB-os BD lemezeket tudok írni a BD íróval. :)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák