Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz gg72 #12572 üzenetére

    Igen ismeri, mert én írtam ezt. :)

    Mivel rendelkezem szinte az összes mostani Samsung típussal.
    Nemrég megfordult nálam az Optiarc AD-7241S-AD-7243S is.
    Végeztem mindegyik írásáról minőség tesztet, különböző mid-es lemezekkel. Így gyakorlatból fel tudom állítani ezt a sorrendet.

    Amelyek a legjobban szerepeltek nálam:
    LiteOn iHAS 524 A
    Sony Optiarc AD-7260S
    Samsung SH-S223L
    Samsung SH-S223F
    Egy ismerősömnek van 223B-je, ő ugyan úgy megvan elégedve az írásminőséggel mint én az F-L verziókkal. Ő is tesztel évek óta KProbe-val. Ráadásként optikai meghajtók szervizelésével foglalkozik.,

    Amelyek jó írók,de nem minden mid-et pörkölnek az előbbiekhez hasonló meglepően jó írásminőségben.
    Sony Optiarc AD-7241S
    Sony Optiarc AD-7243S
    Samsung SH-S222A
    Samsung SH-S222L
    A Samsung SH-S223C,ez egy kicsivel ezektől rosszabb.
    Mert csak 12x-es sebességgel hoz, jó minőségű PIE-PIF írást.
    Viszont ezzel a sebességgel megnő a Jitter 12-14%-ra. Tehát nem valami jó videó fájlok írására.Ha ilyen fájlokat akarunk pörkölni akkor a 4x-es írásebesség a jobb választás.

    Végezetül azok amelyek csak megfordultak nálam, és mentek vissza a boltba másnap. :D
    LG GH-22NS50RBBB oem
    Pioneer DVR-S18LBK dobozos
    Alig volt olyan mid, amit 4x-es sebességen megtudtak jó minőségben pörkölni.
    Magasabb sebességen, már csak gyenge vagy közepes írásokat tudtak véghezvinni. Sok gyengébb Ritek, CMC mid-nél, már alig alig fért bele a PIE 280, PIF4-es értékbe, a legjobb írásuk is. Még a Sony16D1 mid-el is meggyűlt a bajuk.

Új hozzászólás Aktív témák