Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsirigó7

    senior tag

    válasz kali #11181 üzenetére

    Ez érdekes dolog. De mit csináljon az, akinek régebbi alaplapja van és nem tartalmaz a bios, achi módot?
    Az enyém pl 2 évesek :Alaplap neve Asus P5PL2. Alaplapi lapkakészlet i945PL,és sajnos nincs rá lehetőség.

    Pedig nekem is vacakol íráskor a Lite-on IHAS524 és az Optiarc DVD RW AD-7260S
    Mindkettőnél az eszköz puffer megy le időnként 100-ról 17% ra,ilyenkor a sebesség is visszaesik 8x ról 6,5x-re. 8x írási sebesség beállításkor, egy DVD írása 8:20 - 8:30
    Olvasáskor mindkettő 5 perc alatt olvas be egy lemezt.

    Velük ellentétben a Samsung 223F íróim, tökéletesen, pufferolási gondok nélkül 8 perc alatt írnak meg 8x-an egy lemezt. Olvasáskor szintén 5 perc alatt végeznek egy DVD-vel.

    Érdekesség -képp:
    A két IDE-s, LG H10N/H12N, 7:30 alatt írnak meg 8x-san egy lemezt, olvasni is ennyi idő kell nekik.

    Ebből én az szűrtem le, hogy azoknak akik régebbi alaplappal és Xp operációs rendszerrel rendelkeznek. Nem kellene az új satás írókat ajánlani.(Ezt magamra is értem)
    Ha mindenképp satást akarnak, akkor vegyék a Samsung SH-S223F írót, mert az még nem vacakol IDE-s módban.
    De mindenképpen a ma írók IDE csatolású megfelelőjét vegyék. Mert ezeknél a csatolás miatt nincs szűkség a bios állítgatására.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák