Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Köszönöm mindkettőtöknek. Közben délután eljutottunk a családdal a győri Saturnba, kicsit tapogatóztam. Volt Oly E-420 és 520 is kirakva, megtapogattam. Az 520-as tetszett fogásra, de a kereső sajnos nagyon kicsi. Pentax egy sem volt, ellenben volt Canon 450D és 1000D. Először fogtam a kezemben 1000D-t, lehet hogy kiröhögtök érte, de pozitívan csalódtam benne. Eddig tesztet illetve fórumhozzászólásokat olvastam róla. Nekem, akinek lapát kezem van, egész jól kézreállt. Nem annyira, mint a Nikonok, de sokkal-sokkal rosszabra számítottam. Hasonló az anyaga, mint a 450D-nek, csak az utóbbinak a markolaton, illetve a hüvelykujj helyénél hátul van egy kis gumis burkolat. Kereső is hasonló (ugyanaz?), bár tudom, hogy a nagytesó középen keresztszenzoros. Gombok elhelyezése ugyanaz, kistesónak kisebb az LCD-je. Persze, jobb a 450D, de másfélszer annyiba kerül. Ha azt számolom, hogy a képminőség szinte ugyanolyan, akkor ár/érték arányban talán jobb is az 1000D. Nikonokat is tapogattam, de ezeket már régebben is tapiztam. Nikon D40 a szokásos kitobival, plusz Sigma 70-300mm-es obival 119e. forint. Jó lett volna, ha van kirakva Pentax, mert akkor könnyen tudtam volna viszonyítani, bár gyanítom, hogy elvitte volna a pálmát. A 190cm feletti magasságommal, és a 130 kg-os súlyommal szeretem a masszív dolgokat... :K
    Annyit szeretnék kérdezni tőletek, hogy ha a gépeket kitobival veszem, jól sejtem-e hogy a pentax 18-55mm-es újabb típusú obija a legjobb optikailag? Én a Nikon VR kitobijával körülbelül egyforma minőségűnek saccolom, a sokak által magasztalt Canon 18-55 IS-t én gyöngébbnek látom. Külföldi teszteket nem nagyon nézegetek, ugyanis nyelvtudásilag nagyon gyenge vagyok, én még oroszul tanultam. Ja igen, és még annyi, hogy a Pentax K-m-hez adott kitobi, az ugyanaz, mint a K200-asé, csak a menete műanyag? Tudom, hogy jobb a K200, csak ugye a pénz......Jó lenne 120-ból kijönni, és ugye a Pentaxhoz kellenek jó akkuk, (Sanyo) töltővel.

Új hozzászólás Aktív témák