Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Az-X #778 üzenetére

    Nem teljesen értek azért ezekkel egyet.

    Képminőség:
    Ugyanaz a szenzor van benne, mint a Nikon D300-ban, ami szerintem a valaha gyártott legjobb képminőségű APS-C gép. Az A700 ettől függetlenül elmarad a D300-tól képminőségben, nyílván attól, hogy ugyanaz a szenzor, még más képfeldolgozó rendszer csatlakozik rá. Mindenesetre úgy hallottam, hogy egy új firmwareval jelentősen jobb képminőséget tudott kihozni az A700-ból, mint az első firmwarekkal, amikkel tesztelték a külömböző tesztoldalak - aligha nevezhető rossznak a képminősége, szóval ezt abszolúte nem tartom jogosnak.

    A fogás, valamint az ideális súly érzete teljesen szubjektív. Nyílván nem véletlen akartál Sony-t (illetve Minoltát ugye) venni. De ezt neked kell tudni, hogy mennyire volt rossz, nem másnak.

    Az objektívpiacról sokat nem tudok nyilatkozni.

    A beépített képstabi érdekes kérdés. Kapásból: miért menne tönkre? De oké, nyilván hibaforrás - de amikor nincs rá szükség ki lehet kapcsolni. Ha úgy tetszik, akkor akár be sem kel kapcsolni soha, és akkor nincs mi tönkremenjen rajta. Ha meg néha mégis kell, akkor azon alkalmakkor mégis ott áll rendelkezésre - bármilyen objektívvel. Szóval azt hiszem, hogy ez sem igazán lehet ellenérv. Persze, az objektívbe épített képstabi jobb - bár nem a meghibásodási arány miatt (megmondom neked, én még nem hallottam tönkrement vázba épített képstabiról, a zár hamarabb adja meg magát szvsz), hanem a stabilizált keresőkép miatt, ami néha nagyon kéne - de az objektívbe épített képstabit minden objektívnél keményen meg kell fizetni. Pénzügyileg nem jó móka.

    Szóval annyira nem érzem erősnek ezeket az ellenérveket, mindenesetre, ha a mostani gépeddel meg vagy elégedve, akkor biztos nem jártál rosszul ;)

Új hozzászólás Aktív témák