Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz Szten Márs #5000 üzenetére

    Én simán odaraknám az 1000D-t a Sony A500 vagy Canon 450D, 500D mellé :).
    Sőt a cameralabs összehasonlításában a 450D volt a legrosszabb képminőségben az 1000D és 400D gépek mögött.

    A kompaktoknál mindig szapulják a kis érzékelő chipet. Ott azt mondják, hogy ugyanazon a lapkán több MP nem jó mert rosszabb, zajosabb képet produkál.
    Az említett tükrös gépeknél a chip egyforma méretű csak MP-ben térnek el.
    Tükrösnél nem él ez a szabály? Ugyan az a chip, több MP zajosabb kép...

    Tudod (ha már így beszélgetünk), nekem kicsit az az érzésem, hogy először a gép típusát nézik meg sokan és utána mondanak róla véleményt.
    Például anyagminőség: 1000D gagyi, de mondjuk az A550 vagy az 500D jobb.
    Mert? Merek fogadni, hogy ugyan abból a granulátumból (PS, ABS, PC...) fröccsöntik az alkatrészeket ezeknél a gépeknél. De ugyan úgy az A230 - A580-ig hasonló lehet a helyzet. A 230-as felső része nincs színre fújva...ennyi.
    Az 500D erősen hajaz a 450D-re külsőségekben. Ok van eltérés (pl mikrofon nyílások, esetleg gombok a video miatt) de nem jelentős.
    Nem tudom biztosra, de elképzelhető hogy a 40D, 400D, 1000D CMOS-a is ugyan az.
    Vagy most az 500D-be is lehet került 50D cucc.
    Ott spórolnak a gyártók ahol tudnak, és nem fejlesztenek minden géphez külön-külön.
    Átmentik a dolgokat ezzel is csökkentik a fejlesztési költségeket (nagy db szám).
    Ahogy említed a 40D sokkal frankóbb mint az 1000D. Ugyan az az obi esetén képek alapján csak a gyakorlottabbak és a profik tudják megmondani a különbséget. Hobbifotós nem biztos.

    Valaki itt vagy másik fórumon bedobott egy linket ahol 1 srác 3 különböző kategóriájú géppel készített 1 képet, ugyan arról a témáról. Ha jól emlékszem ugyan azt az obit használta mind3 géphez! És feltette a nagy kérdést, hogy melyik melyikkel lett elkövetve. Hát mentek a találgatások...

    Mivel nincs se tükrös gépem sem objektívem, (csak internet előfizetésem :)), így okoskodásnak hat a fent leírtak. Ne is törődj vele :).
    Lényeg, hogy megvannak a saját szempontjaim amik alapján döntést hozok, és nem fogok csalódni a belépő gépekben.

    Hogy a kérdésedre is válaszoljak - végre :) - igen, alapobis gépet veszek és később mikor kiismertem akkor jobban tudok majd dönteni az új obiról.
    Én is pénzből élek és megér nekem 10-15k-t egy pl 18-55-ös IS objektív.

Új hozzászólás Aktív témák