Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rumos14

    nagyúr

    válasz Kalandor #483 üzenetére

    ha van még Canon obid, akkor sztem elég egyértelmű a téma.
    a CCD stabi is tud jó lenni, bár (amit én olvastam) a Pentax tényleg nem az igazi, a Sony gépek beépített stabija hatékonyabb. amúgy K200D duplakitben van olcsóbban is: [link], ez már elég jól cseng.
    én Sony-t használok, csak akkor ajánlom ha hajlandó vagy RAW-ban lőni, és akkor sem a dupla kitobis kiszerelést. a kisebb obi csak simán gyenge, de a csupasz váz árához képest nem kerül sokkal többe az egy kitobis kiszerelés, szóval még védhető, ha úgy veszed. a kit összeállítás teléje viszont nem éri meg az árát, egy 25k-s Tamron 55-200-zal jobban jársz, vagy ha izmos vagy, keress egy használt Minolta 70-210-est. a gyártó nem annyira gyakorlatlan, a Minolta vonalat viszik tovább.
    az elektronikus közgyűrű kérdést nem értem, de vmi szaki majd megválaszolja :)
    következő lépésként a lehetséges gépek megtapogatását ajánlom, ezek közül a K-m-et leszámítva mindegyik megtalálható a Mammut Fukarban.

    szerk: Zebu Nikon 400D-t akart venni, de elszomorodott, hogy 400D csak Canon-ból van, ezért nem vett azt ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák