Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Szten Márs #307 üzenetére

    Rossz tesztfotót viszont könnyű csinálni. Akár direkt is... ;]
    Csak vegyük azt példának, ahogy az ISO-t vizsgálják. Van olyan tesztoldal, ahol a megvilágítást arányosan csökkentve azonos záridő mellett emelik az érzékenységet? Mert a valódi teszt az lenne, hiszen ki a fene fog magas érzékenységet használni napfényes időben a szabadban? Mások a zajviszonyok szerintem egy 1/1000 és egy 1/30-as exponál ugyanolyan érzékenység mellett.
    Ráadásul tükrös vázak tesztképeinél nagyon erősen obifüggő is a dolog, kivéve a kitobival készített tesztfotóknál mondjuk. Azonkívül a szórást sem igen vizsgálják ilyenkor, tehát egy típusból legalább öt véletlenszerűen kiválasztott darabot tesztelve sok minden kiderülhetne, ami most nem. Persze tudom ez drága és időigényes, de közelebb lenne a valódi felhasználáshoz. Nem beszélve a belépőszintű modellek fokozott "felhasználóbarátságának" szükségességéről. Az amatőr júzer nyilván nem ugyanazt tudja kihozni a vázból, mint egy szakmailag képzett, gyakorlott fotós. Ilyen tesztekről sem igen tudok, bár némely tesztnél, némely oldalon, talán ezt már elkövették.... ;]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák