Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HagaNRG

    őstag

    válasz bbkmachine #25548 üzenetére

    Ezzel természetesen én is egyetértek.

    Én is féltem az EVF keresőktől, mert tavaly ilyenkor még optikai keresős Konica Minoltám volt.
    De megszokás kérdése. Én már nem látom a különbséget, vagy nem észlelem, hogy LCD monitort nézek. Sötétben persze zajosodik, cserébe állítólag többet lát, mint az optikai.

    Lényegtelen dolog, mert elenyésző az olyan esetek száma, amikor sötétben fényképeznék.
    Cserébe az af rohadt gyors a Sonyn.

    Viszont én egyáltalán nem kívánok belemenni a Sony-Canon-Nikon vitába, mert semmi értelme, mindenki szeresse azt, amilye van.
    Én inkább azzal kapcsolatban kérném a segítségeteket, hogy a Nikon D3300 és D5300-as gépei milyenek a gyakorlatban?

    Megmondom őszintén, semennyire nem követtem a DSLR piacot, mióta megvan a Sony (január óta). Akkor még az EOS600-700 és D3200/D5200 között variáltam.

    Ugye jól gondolom, hogy mind a 3300, mind az 5300 esetében vadiúj modellekről van szó?
    Az 5300-at most egy boltban közelebbről is szemügyre vettem. Az ára 600 euro alatt volt kicsivel egy fix 50-es objektívvel, de talán így is kiemelkedő vétel lenne.

    Persze vannak 3200-asok, 5200-asok, sőt régebbi modellek is vannak még sok helyen csomagban objektívekkel, táskával.
    A 18-105-ös Nikon kitobi egyébként ajánlott kategória? (nem beszélve a 18-140-esről, amit némely csomagokba adnak)

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák