Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #22490 üzenetére

    Nekem anno Canon 30D-m volt 7 évig, imádtam az anyagát, fogását (pláne portrémarkolattal), és a "burkolatra kihányt" kezelőszerveit. A mostani kis Sony NEX-3 menüben turkálásától viszont agyvérzést akarok kapni még most is (meg attól, hogy tekerni akarok a blendén, és az expókorrekciót vagy az ISO-t sikerül állítani), közel egy évvel a megvásárlása után. A Canon viszont nagy volt és nehéz, az ember csak akkor vitte magával, ha "fotózni indult", a kis MILC ilyen szempontból verhetetlen (2 obival, zsebállvánnyal, makro-közgyűrűkkel, pótakkuval is elfér a legkisebb Sony videokamera-táskában, és messze nincs egy kg az egész). Még motorozáskor is simán a vállamon lóg, egész nap sem zavar.

    Mondjuk a csupasz középkategóriás Canon vázért 2006-ban 280 ezret kellett leperkálni, a NEX-et meg a 16-50-nel együtt vettem tavaly akciósan az MM-ben 90k-ért. Az érzékelőgyártás fejlődése viszont tagadhatatlan, a kis NEX-é veri az öreg Canont. Mondjuk a canonos színvilágot imádtam, a Sony-val nagyon szenvedek még mindig a RAW-konvertáláskor, hogy valami hasonló végeredményt kapjak

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Új hozzászólás Aktív témák