Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Colonel993 #21936 üzenetére

    a samura meg a többi milcre meg nem csak m42 meg pentax, hanem szinte az összes obit feladapterezheted, beleértve a cctv, projektor meg mittomén milyen mutáns üvegeket is, akkor most hogy van ez? :D

    A Zéé: a legtöbb régi üvegen van rekeszgyűrű, ami szerintem még jobb, kényelmesebb is, mint vázról állítani, kár, hogy a mai üvegekről általában már lemarad...a hátránya az, hogy a váz nem tudja pl. auto módban a rekeszt vezérelni, tehát mindig te kell beállítsd, az exif-ben meg nem lesz benne milyen rekeszértéken készült a kép :) fénymérés meg jól műkszik mf lencsével is, legalábbis amin eddig próbáltam biztos (canon, sony nex, panasonic, olympus pen)

    Tesus:
    -adapterezni szinte bármit lehet a samsungra is gondolom, mivel kicsi a bázistávja
    -adapterezett obival nem lesz autofókuszod, és a rekeszt te állítod
    -ebből következik, hogy telét nem igazán érdemes adapterezni, belenagyítós manuálfókusszal stabi nélkül nálam a 135mm a max amit ki tudok tartani...állványon max egy hosszabb mf obi is elmegy...de..telét sztem vegyél natív autofókuszosat, alatta meg adapterezhetsz bármit egész 20-24mm-ig
    sztem pillants rá a keresős panasonic vázakra, tudtommal kisebb telék vannak rá, bár nem tom neked mekkora kéne, kicsi a bázistávja, és az evf manuálozásnál jól jön...

    (#21941) ruan: panasonic g3 :D mostanában bagóért megy, a képminőség sztem rendben van, a kijelzőt hajtogathatod, amerre akarod, adapterezni szinte bármit lehet rá, af talán egyik leggyorsabb milc fronton..teljes obipark rá :)

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák