Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    Nos, ígértem egy Pentax K10D RAW vs. JPG képsorozatot.

    Elöljáróban elmondom, hogy eleinte igyekeztem hasonló színeket kibányászni RAW-ból is, mint amilyen a JPG-jé, de nem igazán ment, így a default-tól alig eltérő RAW paramétereket használtam. Alap RAW konverter contrast beállítása: 25, én 35-öt használtam. Élesítés: 25. Konverter: Adobe PS CS2 + camera raw. Aki szeretné, nyugodtan kérje el az eredeti RAW-okat, hogy saját maga konvertálgathasson és az általa lekonvertált képeket hasonlíthassa össze a K10D jpg-jével.
    A K10D jpg beállításai: contrast +1, sharpness +2.

    Mivel igen ritkán használok mást, a képek egytől-egyig manuális objektívekkel készültek (és mivel alig használok mást, mind relative nyitott rekesszel és mivel a rekeszérték benne sincs az exifben, azokat fejből próbálom visszaidézni), az objektíveket biztosan tudom, a használt rekeszre nem tenném a fejem, de azért igyekeztem visszaemlékezni. Ahol csak egy érték van, ott biztosan emlékszem, ahol kettő, ott az első a valószínűbb, de nem vagyok 100%-ig biztos benne.
    A képeket párba rendeztem. Minden párnál a felső a K10D által létrehozott JPG, a második a RAW-ból konvertált JPG
    Most pedig a linkek:

    Chinon 135mm F/2,8 @ F/5,6 (vagy 4)
    [link]
    [link]

    [link]
    [link]

    Helios 58mm F/2 @ F/2,8
    [link]
    [link]

    Kobo 50mm F/1,8 @ F/4 (vagy 5,6 )
    [link]
    [link]

    Kobo 50mm F/1,8 @ F/2,8
    [link]
    [link]

    [ Módosította: philoxenia ]

Új hozzászólás Aktív témák