Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jrpryv

    tag

    Sziasztok!

    Jelenleg én is új DSLR gép vásárlásán gondolkodom (D5100, D3200 vagy Pentax K-30), de elég kezdő vagyok a témában és az előző D5100 vs. D3200-as vitával kapcsolatban felmerült bennem egy elméleti kérdés, amivel kapcsolatban a véleményeteket szeretném kérni.

    Azzal tisztában vagyok, hogy általánosságban az adott érzékelő felületre jutó "pixelszámok" nagyban meghatározzák a minőséget és minél kevesebb pixel jut adott érzékelő felületre, annál szebb, kevésbé "zajos" a képet ad a fényképező. Az viszont nem világos számomra, hogy ez a beállításként alkalmazott pixelre vonatkozik, vagy a gép által engedélyezett maximálisra. Másként megfogalmazva a dolgot, ha teszem azt van két fényképezőgép ugyanolyan objektívvel, ugyanakkora érzékelő felülettel, de az egyik 16 megapixel-t képes ebből előállítani, míg a másik 24-et, akkor azt értem, hogy a 16 megapixeles maximális pixelbeállítás mellett (16MP) jobb képet fog adni, mint a 24-es (24MP-vel), de nem tudom mi történik akkor, ha a 24 MP-vel rendelkezőnél egyszerűen csak leveszem a felbontást 16MP-re. Vajon ilyen esetben is megmarad a hátránya a 24MP-nek vagy kiegyenlítődik a kérdés (vagy teszem azt még szebb képet is kapok)?

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    Ha lelövünk valakit azzal némikép tisztázzuk a vele kapcsolatos álláspontunkat...

Új hozzászólás Aktív témák