Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabag28

    tag

    Sziasztok!

    Utazáshoz MILC vagy DSLR lehet jobb választás a következőket figyelembe véve? Elsősorban városfotók, emberek, életképek megörökítése a célom utazásaim során, illetve mellette kb. ugyanilyen arányban tájképek készítése túrákon. Egyelőre egy objektíves rendszerben gondolkozok tehát valamilyen utazózoom lenne megfelelő. 18-200 objektívet gyárt a Tamron, Sigma, Canon, Nikon, illetve ott van az Olympus 14-150 m4/3-ra. Árakban viszont igen nagy a szórás, pl: Tamron 50e, Nikon több mint 200e.
    Jelenleg kompaktom van (Canon sx130). Kényelmes mert elég kicsi, hogy zsebre vágjam. Viszont pár dologban "kevés". Lassú, nem alkalmas pillanatok elkapására (lassú bekapcsolás, fókuszálás, két kép közötti idő). Pöckölős zoom megint csak hátráltat, manuális sokkal praktikusabb lenne. Napsütésben alig látni a kijelzőjét, így viszont elég nehéz komponálni. Szóval ezek a váltás elsődleges okai, viszont azt még nem tudom a MILC vagy a DSLR lenne jobb irány. Árban mindenképpen csak a belépő szint, akármelyiket is nézem. A döntést nem akarom elkapkodni ezért is kérném azok véleményét akik esetleg hasonló cipőben jártak. Tudom, hogy a zoomok optikailag gyengébbek a fixeknél, a nagy átfogásúak meg pláne, de sok helyzetben nagyon előnyösnek tartom ha nem kell objektívet cserélni. Pl. amikor egy pillanatot kapok el, ami lehet közel és távolabb is tőlem és nincs az, hogy pont a másik objektív van rajta. Vagy hegyen, sziklafalon amikor nem túl praktikus cserélgetni, vagy amikor olyan helyen járok ahol intenzíven fújja a port a szél. Kiegészítésnek esetleg egy fényerős normál fix-et vennék még rá, ami jó lenne esetenként épületeken belül ahol nincs elég fény. Nem vagyok fotós, de még csak lelkes amatőr se, csak szeretem megörökíteni a helyeket amerre jártam. Nem szoktam a pixeleket se nagyítóval nézni, ha nem tetszik a képem annak alapvetően két oka van. Egyszerűen nem jó a kép, nincs témája, nem mesél. Ehhez semmi köze a gépnek ez az én hibám. Viszont az olyanok, mint rossz helyre fókuszál, elfordult a téma mire végre sikerült exponálni, rossz a képkivágás, mivel semmit se láttam a kijelzőn, nincs mosott hátterem amikor viszont jót tenne a képnek, nos azt gondolom ezek már a gépen is múlnak. Nem tudom ennyi információ birtokában lehet vagy sem rendszert ajánlani, de kérdezzetek még nyugodtan.

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák