Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • G@bi90MR

    aktív tag

    Sziasztok!

    Milyen komfortos autót ajánlanátok évi 20-25 ezer km futásteljesítményhez? Megbízható, olcsón fenntartható és tankolható autót keresnék. Ilyen nincs tudom, de merre induljak el? Jelenleg egy rommá épített, dízel 3-as Golffal járok, ami inkább több pénzt visz, mint élvezetet okoz. Ha hasonló menettulajdonságai vannak és méretei, már boldog vagyok, ha mindezt tudja mindenféle zörgés nélkül. Kb 3-5 évre terveznék egy másik használt autóval, 1-1,5 millió forintot szánnék az egészre, csillaggarázsban tartva. Napi 3,4 km munkába járásra, tömegközlekedés sajnos rossz, gerincsérvem miatt bicaj kilőve. :( Ezen kívül hetente kb 200 km országút/pálya jut rá. Merre induljak el? Benzin vagy dízel? Tanácstalan vagyok.

    Előre is köszönöm!

    mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

  • G@bi90MR

    aktív tag

    válasz tboy93 #169356 üzenetére

    Szia!

    Két ismerősnek is van, dízel, benzin egyaránt. A jó állapotú is nagyon hamar lerohadt, a lakatolástól félek, mostani kocsimon is sok szaki gyakorolt, drága volt és szar is lett. A dízeles Mazdásnál dugattyútörés miatt volt motorgenerál, mindketten sokat költöttek apróságokra, és mindig van valami velük, de a rozsda nagyon jelen van sajnos.

    (#169357) vzsryl : Újabb kisautók is nagyobbak már, méretben egy Polotól / Ibizától egészen kombi Focus 2-ig minden szóba jöhet, bármit meghallgatok.

    mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

  • G@bi90MR

    aktív tag

    válasz bitpork #169358 üzenetére

    Sziasztok!

    Köszönöm a sok választ! Sikerült leszűkítenem a köröket, pár autót kipróbáltam. 3 ajtós autók tetszenek, amíg nincs gyerek párommal tökéletes, így ezekre szűkült le a kör. 3 ajtós gyöszök 1-1,5 millió Ft-ért:

    Opel Astra H
    Ford Focus 2
    VW Golf 5

    (Max 90 km/h-val tudtam kipróbálni őket, zajszintben közel azonos volt nekem mindegyik, autópályán sajnos nem tudtam meghajtani az autókat, a próbált Golf pedig dízel is volt, autópálya zaj nem tudom milyen, de ott már biztos vannak különbségek, belül egyik se zörgött, talán legjobban összerakottnak a Golf tűnt)

    1.6 L benzin motorral, a komfort/karbantarás/fogyasztás szentháromságot figyelembe véve, melyikkel járnék jól hosszú távon? (Ha nagyon sokat mennék megfontolnám a gázt, de jelenleg meguntam az öreg, sokat futott dízel rugdosós karbantartást, hiába a 4-5 L fogyasztás, ha a hibák orvoslása elviszi) 3-5 év/100-150e km tervezett futás mellett. Ülésfűtés, tempomat és klíma a szükséges extra.

    Nagyon köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

  • G@bi90MR

    aktív tag

    Sziasztok!

    Hosszú szenvedés után sikerült leszűkítenem, mit akarok a régi Golf 3 TDI után. (Kuplung, turbó, adagoló cserés, ezek javítása folyamatban, utána eladom).
    Kia Pro Ceed, az első generáció, Ford Focus MK2, 3 ajtó maradt a listámon. 1.6 benzinnel szeretném, melyikkel járok jobban kb 5 évre? Évi 20-25 e km tervezett futás. 1,5 millió az autóra + 300 e Ft névre írásra és szervízre. (Elszomorít, hogy kb 3 éve is ennyiért mentek ezek az autók, mondjuk ez ellen nem tudok mit tenni. :DDD )

    Előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés