Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adamhun94

    tag

    Sziasztok!
    A rokonságban gyereknek lenne egy gép építve, főleg játékra, a többit majd a jövő eldönti :)

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Főleg játék, azon belül is multiplayerre számítok az elmondások szerint.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Videókártya egy GTX 1060 6gb lenne, megpróbálom külön levadászni.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Olvasgattam a topicot, az alapján ezt sikerült összerakni:
    Ház: Cooler Master MasterBox MB320L ARGB v2 vagy MB311L ARGB v2 lenne valószínűleg, ide várok még egy visszajelzést.
    Alaplap: ASUS PRIME B560M-A
    Proci: Intel Core i5-11400F -re gondoltam, de érdemes lehet esetleg megfontolni 10400F/10600KF-et? Utóbbi kb ugyanazon az áron van, mint a linkelt.
    Memória: 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Aegis CL16 ezt itt ajánlottátok valakinek, ha hasonló áron van jobb, akkor leváltható nyugodtan.
    SSD: Samsung 980 512GB M. 2 PCIe + később majd talán bővítjük Sata-val
    Táp: Ide szeretnék kérni segítséget, a linkelt alkatrészek + 1060 6gb-hoz milyen táp lenne megfelelő?
    Hűtő: Alap Intel hűtőt érdemes lenne cserélni, ugye? Ha igen, akkor ide is szeretnék kérni egy nem túl drága opciót, akár RGB-s is lehet (nem tudom, hogy a ház vezérlőjére ráköthető-e bármilyen egyéb alkatrész)

    Ha valamit cserélnétek, akkor mondjátok nyugodtan!
    4. Mennyi a kereted rá?
    Nagyjából 200ezer + VGA lenne a keret, kábé bele is férünk.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Egyelőre 1080p, 60hz marad.

    Köszi előre is a segítséget! :)

Új hozzászólás Aktív témák