Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feck

    tag

    Sziasztok!

    Iránymutatásra volna szükségem a PC fejlesztése kapcsán, de jöjjenek a részletek:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    - Munka, zeneszerkesztés, játék (singleplayer), film.
    Játékok terén főképp foci és autós szimulátorok, RTS (Kompetitív FPS egyáltalán nem).

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Ház: Phanteks Eclipse P400
    RAM: G.Skill Trident Z rgb 32 GB (4*8) F4-3200C16D-16GTZR
    SSD: Samsung SSD 850 EVO 250 GB; Samsung SSD 860 EVO 1 TB
    VGA (?): ASUS GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 - erre később kitérek még.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - Processzor: i7-9700 KF
    - Proci hűtő: Enermax Liqfusion 360
    - Alaplap
    - Táp: moduláris; japán kondenzátor; zéró venti mód, halk
    - VGA: Ez még kérdőjel, ezt venném utoljára, ha egyáltalán szükséges:
    ASUS GeForce RTX 2070 Super
    Az A8G és O8G típus között van egy kis difi árban, ill. a specifikációjuk alapján van minimális eltérés.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Proci (és hűtő)+alaplap+táp -> 300-320k
    VGA -> Ez lenne majd a végső láncszem. Egyelőre 220k, de ha úgy ítélitek meg érdemesebb feljebb menni, akkor pár hónapot várok még vele.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

    ASUS PG 279Q
    - WQHD/2560*1440, 165 Hz, display port csatlakozó, G-sync támogatás.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Intel/NVIDIA/ASUS

    Ennek tükrében mindenképp ASUS alaplapot/VGA-t szeretnék, amelyek AURA sync támogatással rendelkeznek. A processzor hűtőt is ezek figyelembevételével választottam, talán nem lövök vele mellé, de! mindenképp kíváncsi vagyok a véleményetekre, tanácsaitokra! :)

    Szeretném, hogy a rendszer úgy működjön, hogy egyik eleme se legyen gyenge láncszem. Kicsit visszaolvasva döbbentem rá, hogy a monitorom alá szükséges lehet egy erősebb videokártya, ezért is a dilemma :U Ha már játszom, szeretnék mindent koppig felhúzni úgy, hogy tükörsimán menjen minden.

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák