Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jockas

    senior tag

    válasz raskolnikoff #24044 üzenetére

    Kinek a pap, kinek a papné! Én másik szempontból vagyok elszomorodva. Ha eSATA kell, akkor P67, mert H67-es lapokon vagy nincsen vagy úgy van, hogy valami mikro alaplap, ami nekem nem kell. Nem beszélve arról, hogy Internal I/O-ként eSATA kivezetést nem láttam még egyetlen P67-es alaplapon sem (vagyis a házam első eSATA kivezetése csak dísz lesz). H67 az alaplap gyártók szemében egy minden egyben HTPC összetevő és nem egyenrangú a P67-el.
    Nekem inkább az a gondom szokott lenni alaplap nézegetés közben, hogy a PCI-E foglalatok túl közel vannak egymáshoz (vagyis mondjuk ha berakom a VGA-t, akkor szorosan mellé kéne tennem a másik kártyát...vajon melyik fő meg előbb?), illetve hogy kb. csak annyi van amennyi nekem kell (=nem marad szabad). PCI nekem már nem kell (az előző bővítésnél kipakoltam a PCI-os kártyákat a gépből), így nekem az csak felesleges "fícsőr". Nekem az eSATA hiányzik az olcsóbb kategóriából.

    Ma néztem végig az Asus és MSI lapokat és csak P67-est találtam magamnak, ami megfelelő lenne. Azokat viszont majd (akár jóval) 30 ezer felett fogják árulni. Az Asrock jöhet még szóba (Gigabyte nem), azokat még nem néztem meg újra. Azoknak lehet 30 ezer körüli ára a P67 esetében.

Új hozzászólás Aktív témák