Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bifidus57

    tag

    Szevasztok Srácok!

    Nagyon klassz az összefoglaló az elején, sokat segített az eligazodásban az alaplap dzsungelben.

    Új gépet vásárolok főleg office, félprofi képszerkesztés és videó digitalizálás, konvertálgatás (családi és mozi filmek) céljára.

    Hosszas nézelődés, olvasgatás után az Intel i5-ös processzorokat néztem ki magamnak, pl. i5-4440 vagy hasonló. Tuningolni nem akarok és játszani sem. Szerintetek, tapasztalataitok alapján jó ez az i5-ös választás? Én nem tudom megítélni, mert jelenleg egy AMD 2600-as Barton (kb. 10+ éves) van a gépemben, ami gondolom jóval lassabb, mint az i5-ös sorozat bármelyike.

    Szeretném, ha lenne 1-2 régi PCI és néhány új PCIe (az a kicsike) bővítőhely is a lapon, valamint on board sokcsatornás hang. Nem akarok elszállni a költségvetéssel, így az lenne a jó, ha 30 eFt alatt tudnánk maradni, közelebb a 20-hoz, ha lehet.

    Ha jól értelmeztem az összefoglalót, akkor nekem az optimális alaplap vagy a B85-ös, vagy a H87-es chipre alapozott, nem tuningolható ATX-ek közül kerül ki. Ezekre gondolok:

    MSI B85-G43
    Gigabyte GA-B85-HD3
    Asus Vanaguard B85 (ez mATX)

    Gigabyte GA-H87-HD3
    Asus H87-Pro
    MSI H87-G43

    Ha előremutató akarok lenni (érdemes????), akkor jöhet szóba a H97-es chip:
    Gigabyte GA-H97-HD3
    Asus H97-pro
    Asrock H97Pro4
    MSI H97 Guard-pro

    Kérem, hogy akinek van hasonló igényű jól működő konfigurációja, legyen szíves adjon tanácsot, hogy milyen processzor-alaplap kombinációt válasszak! Lehet más alaplap is mint amit felsoroltam, teljesen nyitott vagyok a jó megoldások iránt. SSD-t egyelőre nem tervezek venni, nem bízom bennük. Egy legújabb típusú 1TB-os WD black lesz a rendszer HDD.

    A másik kérdésem az lenne, hogy ezek közül az alaplapok közül melyik a legmegbízhatóbb?
    Melyik használja ki leginkább az i5-ös proci tulaldonságait?
    A B85-ös, komolyabb felhasználásra ajánlottak felé nem érdemes nyitni?
    Pl.:
    Asus B85-pro gamer
    MSI B85-G43 gaming
    Gigabyte G1.Sniper B5

    Köszönöm szépen előre is a tanácsaitokat!

Új hozzászólás Aktív témák