Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    Milyen lapot az alábbi megszorításokkal?

    - sAM2 foglalat
    - passzív hűtésű chipset (lehet NF4)
    - 2 UDMA csatoló (több IDE vinyóm van + 2 író)
    - >= 3 PCI kártyahely
    - PCI-E (SLI nem kell)
    - szokásos alap: audio, LAN, sok USB2, valahány SATA
    - tuning nem szempont
    - ár: belépő szint környéke mondjuk 20k, lásd alább

    Van egy S939 konfig (ld. profilom) amit csak arcátlan áron (40k) lehetne X2-re fejleszteni, és már nem is túl sokáig. Ennyiből lassan kijön egy AM2-es X2 proci + belépő szintű alaplap. (a RAM csere nem szempont, hogy mindenképp kell vegyek RAMot a többi régebbi gépeimbe, tehát a mostani ddr1 RAMjaimnak meglenne a helye. Tkp. ez az oka hogy váltani akarok: ha már úgyis költök RAMra, ne kelljen abból is az elavultba invesztálni)

    Gondolkoztam C2D-s konfigon is, de ezek a procik árban ugyanott kezdődnek mint a s939-es X2 Athlonok - tehát nekem itt és most nem éri meg váltani Intelre.
    Ha jó kompromisszumot keresek az időtállóság, olcsóság, teljesítmény hármasában, nekem most egy olcsó AM2 lap + olcsó A64 X2 proci kombináció jön ki. De nyitott vagyok más javaslatokra is.
    ui.: és ajánljatok lapot ami a fentieket tudja- én kerestem, elég szűk a választék...

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák