Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • negro

    őstag

    válasz KlezOne #8662 üzenetére

    En durvan egy honapja vettem egy Dell 2209WA-at es tolom rajta DoD:S -ot peldaul es semmi utanhuzast nem fedeztem fel. A kava vastag lenne? Abszolute nem az. Olyan a dizajn es az egesz monotor kiallasa, hogy eszre nem fogod venni csak azt, hogy mennyire jol nez ki az egesz. Az ISP panel elonyeireol nem is beszelve. (eszement szep kepe van arrol nem beszelve mindenhonnan "ugyanugy" latszik) A TN paneles monotorok vmi rossz viccnek tunnek e mellett amin meg szembol nezve is egy ugyanolyan szin masnak tunik az egyik sarokban mint a masikban.

    [ Szerkesztve ]

    ''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

  • KlezOne

    tag

    Sziasztok!

    Van itt még pár forumozó akik monitort játékra is szeretnének használni,(többek közt énis) és ahogy olvastam itt a komenteket, énis monitor vásárlás előtt állok és ma sikerült megnéznem egy ilyen monitort élőbe.[link]
    Elöször is abban szeretném a saját tapasztalataimat leírni, hogy válaszidőre milyen egy 5ms Tn panel. Nekem jelenleg egy 19"-os CRT-m van. Sajnos az input lagot nemtudtam letesztelni. :(
    Az első amit megnéztem az a PixPerAn program volt. A zászlós tesztnél Game mode-ba, látható szabad szemmel is az utánhúzás a CRT-hez képest.
    Majd jött a kockás, sajnos ott is akárhogy néztem mindegyik színnel, még nem is teljes gyorsaságnál már látszódott az utánhúzás.
    Aztán jött a kis autós teszt. Itt volt az már, hogy énis csak kicsi különbséget vettem észre, észrevehető de kis mértékben csak.
    Aztán jött az Audiosurf. (nemvolt épp más :) )
    Megnéztem Game mód-ba is, Normal-ban is, leggyorsabb szinten. (nem én játszottam)
    Igazábol pár helyen észre lehetett venni, de nagyon kismértékben az utánhúzást. (Game és Normal mód között sebességbe nem vettem észre különbséget).
    Majd megnéztem egy Samsung full HD reklám videót is, itt igazából nemlátszódik utánhúzás.

    Én egy Dell 2209wa monitort szeretnék venni majd nemsokára, annak 6ms érték van megadva. Szerintem egy 5ms Tn paneloshoz képest nemlehet számottevően lassabb, ha lassabb. :)
    Remélem tudtam valakinek segíteni is egy kicsit, hogy tisztábban lássa a dolgokat, énis szivesen hallanék pár szót erről a témáról még. :R

    --- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

  • KlezOne

    tag

    válasz tka #8716 üzenetére

    Szia!

    Én Dell 2209wa vásárlásán gondolkozok, mivel annak 6ms a válaszideje szerintem játékra jobb mint a 8ms. Képminőségre simán tudja hozni a HP szintet a Dell.

    [ Szerkesztve ]

    --- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

  • KlezOne

    tag

    válasz tka #8726 üzenetére

    Szia!

    Élőbe sajnos nem, ebben igazad van. Teszteket olvastam róla, és az adatai alapján a 8ms válaszidő nem hiszem hogy jobb lenne egy 6ms-hez képest. Azt nemtudom honnan vetted hogy a Dell 2 éves, mivel 1.
    Nekem hétfőre jön meg a 2 Dell 2209wa, majd ha gondolod írok róla pár sort.

    --- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

  • P100

    senior tag

    Sziasztok,

    22 col körül (23, 24 is lehet) keresek 178/178-as betekintési szögű monitort, 60 ezer Ft-ig. Ezt a kettőt találtam: LG W2220P-BF, Dell 2209WA

    Ezek jó monitorok? Mondjuk egy Samsung T200-hoz viszonyítva. Van még 60 ezerig más 178/178 betekintési szögű monitor?

    Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

  • Brekk

    addikt

    válasz P100 #8732 üzenetére

    Dell 2209wa. Az LG-t nem ajanlanam, sokkal gyengebb az elektronikaja.

    http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

  • KlezOne

    tag

    válasz P100 #8735 üzenetére

    Szia!

    Nekem hétfőn jön meg a 2 Dell 2209wa-m, majd megnézem game-k alatt is, és írok róla.
    Én úgy vettem hogy játékra is lesz használva, és annyi tesztet meg mérést néztem meg, meg élőbe néztem 5ms tn-t (elméletileg velük van pariba) hogy nemhiszem hogy durva lenne az utánhúzása.

    --- Dell XPS M1730 (2.5Ghz - 8Gb - 9800GTX SLI) --- MacPro (8x2.66Ghz - 16Gb - HD4870) ---

  • P100

    senior tag

    válasz KlezOne #8736 üzenetére

    De amúgy a Dell 2209wa nem 6ms? Hogyhogy az 5ms-es TN-ekkel van párban? :)

    [ Szerkesztve ]

    Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

  • Mekibácsi

    tag

    Sziasztok!

    Elég nagy dilemmában vagyok.
    Le akarom cserélni a jóféle régi 17"-os LG CRT monitoromat.

    Körülnéztem, és a DELL 2209wa volt a legszimpatikusabb, de akárhogy osztottam-szoroztam, nem tudnám megvenni. (Egy év múlva esetleg.)

    A másik játékos a Samsung 2233BW, ez kijönne árban, de - amellett, hogy gyakorlatilag mindenre használnám a jövendőbeli monitoromat - elég sokat szoktam PS-al ügyködni (ha nem is profi szinten) és úgy látom a TN paneles moncsik nem alkalmasak túlságosan az efféle munkához.

    Ekkor akadtam az apróhirdetések között a Samsung 215tw S-PVA paneles monitorra.
    Ezt már meg tudnám fizetni. 3 éves, de kevesebb kompromisszumot kéne kötnöm, mintha egy új TN-t vennék.

    Mit gondoltok?

    Válaszotokat előre is köszi.

    "Mekibácsi felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

  • DarkDeer

    senior tag

    válasz TgH #8762 üzenetére

    Ha jól tudom, újonnan nincs a Samsung-nak 22"-es IPS vagy S-PVA monitora, csak vacak TN+Film paneles. Szerintem ez az LG W2220P nagyon jó, de ha nem vagy hajlandó megbarátkozni vele akkor esetleg vegyél egy DELL 2209WA-t, de ehhez nincs 3 napos pixelhiba garancia, és nincs rajta HDMI sem, csak DVI.
    Ha meg tudod fizetni a drágább IPS vagy PVA paneles monitorokat akkor mindenképpen olyat vegyél, sokkal jobbak mint a TN panelesek!

  • weiss

    addikt

    Helló! Vettem egy Dell 2209WA monitort. Az mennyire normális, hogy nincs fekete szín? Szóval azt gondoltam, hogy nem lesz koromfekete, mint a CRT, de hát azért ez a csillogó-villogó sötétszürke nem egy főnyeremény. A másik dolog: az normális, hogy ennyire fénylik oldalról átlósan? A kép 1 másodperces záridővel készült, 0 fényerőn.

    I did nothing, the pavement was his enemy!

  • old_artist

    addikt

    válasz Gyuro! #8830 üzenetére

    Üdv!

    Sajnos nem minden monitort tudok letesztelni Input-lag és utánhúzásra, ezért érdemes a neten teszteket nézegetni, de azt tudom, hogy a jelenlegi IPS panelesek TN paneleseket megszégyenítően (manapság egyre) jobban teljesítenek ebből a szempontból - nagyon érdemes elgondolkodni, különösen, hogy jönnek a jó ár/érték/tudás színtű IPS panelesek is, és bizony sokkalta jobb adottságokkal, mint egy TN panelesek!
    50-60e környékén kiváló az LG W2220P és a Dell 2209WA, de a HP ZR22w, vagy a közeljövőben kapható Dell U2211H, U2311H eIPS paneles monitorokkal is kiválóan lehet majd játszani és filmet nézni, nem beszélve az egyéb alkalmazások megfeleltetésére is gondolva!

    [ Szerkesztve ]

  • tka

    tag

    válasz zümzümm #8849 üzenetére

    Szia!Én is ebben a cipőben járok,azt hiszem ugyanolyan monitort szeretnénk mindketten.A Dell ultrasharp 2209WA amivel szemezgetek.Sokan dicsérik,de hallottam már negatívumot is.Olvass utána megéri.A You Tuben néztem tn vs ips monitorról kisvideót.Elképesztő a külömbség.Nézzétek meg.A Dell most az Oaziscomputernél 67000.Sokan ott veszik,mert megbízhatóak.Itt a linkhttp://www.oaziscomputer.hu/termekek/monitorok/22-23/dell-ultrasharp-2209wa ha vettél vmit,majd írd meg,mert érdekelne.A tanév végéig várok,mert ha jó lessz a lányaim bizije,akkor kapnak egy gépet ,az én monim az övéké lessz,én meg veszek egy frankót magamnak.Még 2 hét.Addig vegyél valamilyet és írd meg xD :K

    a női hülyeség határtalan

  • Brekk

    addikt

    válasz Gyuro! #8851 üzenetére

    Frissitési frekinel gyakorlatilag tokmindegy, hogy 60 vagy 75Hz, ezzel tok folosleges foglalkozni. A dell 2209WA és a Dell U2211 monitorokat batran ajanlom, nagyonjok, tn-es monitoroknal boven jobbak, tudásban kb ugyanaz lesz, az U2211 tudja a FullHD-t, meg van rajta displayport, ami sokaknak fontos lehet!

    http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

  • Isual

    veterán

    Szeva!

    Két kérdéssel fordulnék hozzátok.
    Én eredetileg egy 20"-os IPS-es monitort akartam venni 1680x1050-es felbontással, de mivel ilyen nem létezik és nem is valószínű, hogy lesz maradt a Dell 2209wa ezzel a felbontással, illetve egy 21,5"-os Dell FullHD monitor. Filmezésre, játékra szeretném és habár lényegesen jobb a FHD monitor pixelsűrűsége félek, hogy tartósan játékoknál nem bírnám meghajtani.
    Egyrészt erről mi a véleményetek, elég-e 22"-hoz az 1680x1050?
    A másik kérdésem pedig azokhoz szólna akik hitelesen tudnának véleményt mondani a Dell 2209wa modelléről, ajánlják-e filmezésre, játékra, meg vannak-e elégedve játék közben a pixelsűrűségével, nem-e túl kockás...stb
    Illetve, hogy milyen az IPS panel képe, színei, színhűsége, minősége?

    Előre is köszönöm a segítséget, véleményeket!

    Üdv!

    Isual

    u.i.: a vétel ez év november, decemberben lenne esedékes, úgyhogy, ha valaki tud olyan infót, hogy lesz addig (vagy max 2011 első negyed évéig) 20"-os IPS-paneles monitor, az kérném, hogy jelezze akár az e-mail-emre is! :) Thx

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • Isual

    veterán

    válasz jozsef11 #8877 üzenetére

    Én még nem most akarok vásárolni, de úgy gondolom, hogy ha "igényesebb" , profibb monitorra szánnál valóban 70k-t akkor tudom ajánlani azt, amit én is kinéztem és érdeklődök is az előző kommentben: Dell Ultrasharp 2209wa --> [link]
    Ahogy láthatod 66900- az oazisról csak jót hallottam, helyben kalibrálják plusz pár ezerért neked és akkor tuti tökéletes képű monitort viszel haza!

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz Isual #8879 üzenetére

    a Dell 2209wa modelléről, ajánlják-e filmezésre, játékra, meg vannak-e elégedve játék közben a pixelsűrűségével, nem-e túl kockás...stb
    Illetve, hogy milyen az IPS panel képe, színei, színhűsége, minősége?

    A monitor filmezésre, és játékra is teljesen jó. Főjéppen, hogy ebben az árkategóriában csak az van amit már te is emlitettél,de ugye a fullHD miatt kiesett.
    Filmhez lehetne jobb is a feketéje, és a kontrasztja,de ennyiért ilyen IPS-t adnak, és még igy i sbőven jó, csak az eIPS-nél fokozottabban jelentkezik az IPS-es "felfénylés" oldalirányból. De ezen túl tökéletes.
    Játékra is elég gyorsnak bizonyult már többször is, biztos vagyok benne, hogy nem lesz vele gondod.

    A túl kockás részt nem is értem. Teljesen szokványos pixeltávolsággal rendelkezik a monitor, egyáltalán szó sincs ilyesmiről.

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

  • Isual

    veterán

    válasz Nyugdíjas #8883 üzenetére

    Köszi a választ!
    Szóval akkor azt mondod, hogy elég nagy ez a felbontás 22"-hoz? (erre ment a kockás rész)
    Illetve, hogy melyiket ajánlod (gondolom neked ugyebár Dell van) a 2209wa-t vagy az
    LG W2220P modelljét?
    Én személy szerint annyira nem rajongok az LG-ért, a HDMI bemenet nem érdekel, csak arra lennék kíváncsi, hogy mi a különbség (az 1ms-os válaszidő differencián túl) a két monitor között, mert a Dell olyan 5-8000-rel drágább mindenhol?

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • Isual

    veterán

    Szeva!

    Mi a véleményetek a Dell U2211h modelljéről?
    Játékra, filmezésre vállalható?
    E között és a 2209wa között megy a dilemma. Van jelentősége a 2ms-os különbségnek válaszidőben? (2209wa --> 6ms; U2211h--> 8ms)
    Év végére tervezem egy IPS-es szélesvásznú monitor vételét és per pillanat ez a kettő van ringben.

    Előre is thx.

    Üdv!

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • dabadab

    titán

    válasz Gery15 #8951 üzenetére

    61k-ert ott az IPS-es Dell 2209WA is, ami egyebkent tokeletesen megfelel harry felteteleinek.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • RedCat

    senior tag

    válasz harry #8957 üzenetére

    Én is sokat vacilláltam ezen, hogy fullHD vagy sem, TN vagy IPS. Végül is a 1680x1050 mellett döntöttem a fullHD helyett, és IPS paneles. Így lett Dell 2209WA. Ami engem meggyőzött:
    1. Lehetőség szerint inkább IPS panelt szerettem volna a képminőség miatt.
    2. 22"-ban szerintem 1680x1050 felbontás elég, a fullHD-ban kicsik a betűk. Az én szemem fárasztotta, amikor kipróbáltam.
    3. 23, 24"-ban nekem már drágák az IPS paneles monitorok
    4. Néha játszani is szoktam, ezért a 1680x1050 szintén előny, a videokártya könnyebben elboldogul vele, mint a fullHD-vel.
    5. Filmezésnél nem veszed észre hogy 1680x1050 vagy 1920x1080 felbontást nézel.
    6. Hosszú távra terveztem a monitort, ezért legyen kicsit drágább, de jó minőségű, szép "képű" a monitor.

    Ettől függetlenül a döntés a tied, de ha 22"-ban gondolkozol, akkor szerintem felesleges a fullHD, ha minőségben akkor IPS panel.

    [ Szerkesztve ]

  • RedCat

    senior tag

    válasz harry #8997 üzenetére

    Mit? A Dell 2209WA-t? Én pénteken ahogy beszéltünk, felmentem és meg is vettem egyet szintén pixelgaranciával. Eddig nem bántam meg, gyönyörű képe van, jól olvasható. Mindjárt felteszek valami játékot is, kipróbálom így is.

  • harry

    veterán

    Gyorsbeszámoló Dell 2209wa-ról:
    Nagy :) Legalábbis úgy érzem, és ehhez szerintem a szép keskeny káva is hozzájárul. Amúgy a noti 14" (az bőven elég), és 19"crt-t váltott.
    Felbontása 1680, erre továbbra is azt mondom, hogy megfelelő, nagyobb felbontás mellett zavaró lenne olvasni, így is határeset, és legalább játék alatti kihajtáshoz sem kell akkora vas.
    Az állvány praktikus és könnyen állítható, jó ötlet a hátulján a kábelrendező, könnyű emelni, dönteni, forgatni, szétszedni, visszapattintani, stb.
    Elforgatva (pivot) több, mint fél méter magas, így szerintem jobban kijön, hogy mekkora is. És a gyakorlatban ez talán annyira nem praktikus, mint gondoltam, hiszen a legtetejét kényelmetlen lehet olvasni. Néha azért mégis jól jöhet, még nem használtam sokat, majd még kialakul.
    Betekintési szögek rendben vannak, bár persze azért szeretem, ha mindig pont felém néz, szerencsére ezt könnyű elérni kis mozgatással.
    Színek szépek, bár gyanítom egy kalibrálás után még jobb lehet. A színprofilokkal még nem nagyon játszottam.
    Egy játékot néztem, ott olyan érzésem volt, mintha lenne utánhúzás, de szerintem ez betudható annak, hogy elég széles, így inkább kelt ilyen érzést, valamint a graf beállítások sem voltak épp magasan. Érdekesség, hogy ~1200valahányas (wide) felbontásban is egész szép képet adott játék alatt, nem volt homályos, jól nézett ki - ezt talán a PH tesztben is írták, hogy van olyan nem-natív állapot, amikor szintén szép képet ad.

    Ma voltam haveromnál, nála egy TN paneles, hasonló LG van. Őszintén szólva, nem láttam oly nagyon sok különbséget. Bár tény, hogy nem lenne rossz együtt látni őket. A betekintési szögekből eredő hátrányokat persze könnyű észrevenni, hiszen ketten ültünk előtte, nem pont középen, stb.
    Szóval a színek miatt én nem biztos, hogy ragaszkodnék az IPS panelhez. Nem vagyok profi felhasználó, képszerkesztő, stb az igaz. Csak azt mondom, hogy szerintem annak a TN-es monitornak sem volt rossz képe. És azért 20e-rel olcsóbb.
    De így, hogy egyiket sem használtam még sokáig, nem volt a kettő egymás mellett, összehasonlítva, amúgy sincs igazán sok tapasztalatom ilyen téren, nem tudom mit mondani. A Dell jó, a betekintési szögek miatt mindenképp, de ha csak egyedül használnám az asztalomon magam előtt, netezésre, olvasásra, átlag dolgokra, nem biztos, hogy kiadnék érte többet.
    De mindegy, hosszútávra lett véve, és nincs vele gondom, lehet a TN-nél idővel zavarna valami, de utólag már nem nagyon lehet variálni (vagy macera, +pénz).
    Meg persze a legfontosabb, hogy szépen néz ki a káva meg úgy az egész kívülről ;]

    [ Szerkesztve ]

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz Gyárfás #9017 üzenetére

    Ilyen méretben 1680 és 1920 felbontásokkal találkozhatsz, nekem az előbbi van, és erre is szavaznék, mert szerintem olvasni sokkal kényelmesebb, így praktikusabb is, és játéknál sem kell erősebb gép a kihajtáshoz. Ami persze nagyobb felbontáson lehet szebb, de szerintem akció közben nem a pixeleket fogod számolgatni, és kétlem, hogy látnál különbséget (filmnél, értelmes távolságból szintén). Aztán persze, van akinek a fHD jön de, kinek-mi.

    Bemenet: a monitorom volt dsubra kötve és dvira is, igen is van különbség (bár majd még valamit megnézek), analógról talán kevésbé is volt éles, és ami zavaróbb volt, hogy egyes háttérszíneknél enyhe vibrálást tapasztaltam. A boltban is, amikor először megnéztünk egy ilyen monitort, és egy másikkal is, amit most használok. DVI-nál ez nem jött elő... Nem tudom, más panellal is van-e ilyesmi, vagy ez IPS dolog, vagy ettől független?

    Nekem Dell 2209wa van, ez egy IPS paneles darab, így drágább is, 62k. Neked esetleg ezt tudom javasolni: Samsung 2233bw [link], illetve ismerősöm LG monitorát, de annak nem tudom a típusát, de paraméterre kb. ugyanez, azt láttam élőben, szerintem szép képe van.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • SOAD19

    addikt

    válasz tiggrincs #9033 üzenetére

    Hello!

    Én úgy hallottam, hogy nem érdemes Tv-tuneres moncsit venni. Jobban jár az ember, ha vesz egy moncsit és mellé egy tv-tunert, túlárazottak a tv-tuner-es monitorok, ha jól hallottam/olvastam. Ha rosszul tudom szóljatok! :) Szerintem pl. egy belépőszintű ips (pl. a Dell 2209wa-ja - 62k ) + tv-tuner jó lehetne. :) De, várd meg a nálam hozzábbértők véleményét is! :)

  • RedCat

    senior tag

    válasz DEV_NULL #9044 üzenetére

    Én múlt héten vennem egy 2209WA-t, nekem tökéletes játékra is. Nem vettem észre semmi után húzást, vagy input laggot. Véleményem szerint tökéletes játékra is.

  • DEV_NULL

    őstag

    válasz tka #9050 üzenetére

    Nekem is játékra kellene és a 2209wa-val szemezek, miért bizonytalanodtál el tőle? :)

  • tka

    tag

    válasz DEV_NULL #9052 üzenetére

    Hát vki írta az után húzást.Mondjuk minden új játékot kipróbálok,de már 3 éve nyomom a Cod2-t.Van klánom stb.Régi játék,de még mindíg felpörget.Nem tom mennyire lehetne észre venni ezzel a játékkal az után húzást.Szeretem a minőséget.Nem számít a külső,de kifogástalan legyen a termék,amiért inkább kiadok többet,de frankó legyen.Ez a monitor a Dell 2209WA nagyon népszerü,Sok jót írtak róla.Nem tom.Néztem egy másik Dellt is ez TN panelos,de ez is 60 felett van.Elgondolkodtató.Dell SX2210 full HD (21,5") .Ha hallotok láttok vmit akkor ide vele!

    a női hülyeség határtalan

  • Nauda

    tag

    Sziasztok.

    Segítsetek, mert annyi infót találok már, hogy lassan lövésem se lesz milyen monitort vegyek. Egy biztos, hogy nem külső alapján szeretnék választani :)

    Ezeken gondolkodom:
    Benq G2320HDB 34.320 Ft + ÁFA (42.900 Ft)
    Samsung SyncMaster 2233BW 35.650 Ft + ÁFA (44.563 Ft)
    Samsung SyncMaster 2243BW 33.000 Ft + ÁFA (41.250 Ft)
    Samsung SyncMaster 2243NW 31.000 Ft + ÁFA (38.750 Ft)
    Samsung SyncMaster F2380 39.920 Ft + ÁFA (49.900 Ft) C-PVA
    DELL ULTRASHARP 2209WA 50.000 Ft + ÁFA (62.500 Ft) IPS

    A 2233BW, a 2243BW és a 2243NW közül melyiket éri meg leginkább? Egyáltalán mikben különböznek?
    Az F2380 és a DELL picit kilógnak a sorból, viszont jókat olvastam róluk (a kettő közül a DELL-t jobbnak ítélem a válaszidő miatt, viszont sajnos drágább is).
    22" a cél a jelenlegi 17-es CRT helyett, kb 40eFt van rá. Ajánlották a 23"-os Benq-t, de megmondom őszintén picit félek tőle.

    Melyiket javasoljátok? Ha ezeken kívül van olyan amit jobbnak ítéltek ilyen árban, akkor az is jöhet :)
    Előre is kössz.

  • adamka16

    őstag

    válasz Pharaoh #9126 üzenetére

    pl Dell 2209WA bár nekem nem jön be ez a 16:10-es képarány....

    [ Szerkesztve ]

  • MC Pite

    veterán

    Nem tudom hova kéne inkább...

    Dell 2005WFP-m nem mai gyerek, így lassan át kell adja helyét utódjának. Nem volt nehéz kérdés, legyen a 2209WA.
    Hála az árfolyamingadozásoknak, 68000 magasságában trónol az ára. És mit látok? Hoppá, U2311H egy tizessel drágábban...
    Displayport, 72Hz fullhdben, plusz egy col. Képponttávolsága olyan kb mint a mostanimé... ami szép, éles képet ad, csak öregszem, és kényelmes ha nagyobbak a feliratok már... ennyiből jobb a 22"on 1680.
    Az öregről olvastam már pár tesztet, pont jó lesz a 2005 utódjának. Viszont az U22/23ról még nem találok olyan sokat; van olyan jó mint az öregebb tesó?
    Ha másban nem rosszabb, akkor a pixelmérettel már megbirkózom, csak nem hallottam semmit az újakról; ezért kérném a segítségeteket!

    Ja, HD3870enem van, úgyhogy játékra már az 1680 is karcos(meg alig játszok), de szerintem a nem natív felbontásokkal sem lesz csúnya (0,24es pixelméret ugye).
    :R

    szerk: majd elfelejtettem, hogy szempont hogy eléggé LE lehessen venni a fényerőt...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • kacsyx

    aktív tag

    Sziasztok!

    Hamarosan nyugdíjazom az asztali gépemet, a CRT monitorokkal együtt. Már meg is vannak a konkrét típusok amelyek közül választani szeretnék, egyedül az már csak a kérdés, hogy elsősorban játékhoz melyiket válasszam.

    A két monitor a Dell UltraSharp 2209WA illetve az UltraSharp 2211H. A kettő között a legnagyobb különbség a felbontás: a 2209WA 1680x1050-es, a 2210H pedig 1920x1080-as.

    A gép amihez venném:
    Phenom II 955BE és egy HD4850 512MB-os videokártya. A VGA-t csak átmenetileg tenném a konfigba, addig amíg nem normalizálódik kicsit az HD5850 vagy GTX460 ára.
    Leginkább Bad Company 2-vel játszanék.

    Szóval a kérdés, hogy melyik legyen inkább, annak tükrében is, hogy később kap a rendszer egy erősebb videokártyát.

    Köszi előre is!

  • kacsyx

    aktív tag

    válasz #91574272 #9213 üzenetére

    Köszi! Igazából a 2209WA-val jobban szimpatizálok, viszont egyre nehezebben beszerezhető.

Aktív témák