- Computex 2026: az AI-ra hangolta magát az FSP
- Computex 2026: hűtések és fejlett monitorozás a Montech műhelyéből
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Computex 2026: hűtési megoldások és ízléses házak a Jonsbo fémjelzésével
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Hobby elektronika
- Computex 2026: FSP gépházak professzionális és otthoni környezetbe
- Google Chromecast topic
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen videókártyát?
- VR topik
- Apple MacBook
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
M.Úr
tag
NSFW-re általában Chroma, qwen 2512, flux.2 és a hozzájuk random emberek által készített NSFW specifikus LoRA "módosítások" valók. CivitAI.Red a barátod, lehet bőven válogatni
(haverom mesélte)
Ja, civitai oldalt ne akkor nyisd meg amikor bent van az asszony a szobában, elég erős már a kezdőlap is. -
Mp3Pintyo
senior tag
-
ricsip
addikt
Passz, nem értek hozzá, csak kíváncsi lettem volna ez az MS Lens hogy viszonyulna ehhez.
Illetve h. NSFW témában mit lehet vele kezdeni
-
Mp3Pintyo
senior tag
Intel AI Playground a beceneve. Belenézve, többféle plugin-szerű opció (model) közül lehet választani.
Standard Default Model:
Lykon/dreamshaper--8
RunDiffusion/Juggernaut-XL-v9Standard Default Inpaint/Outpaint model:
Lykon/dreamshaper-8-inpaintingHD default model:
RunDiffusion/Juggernaut-XL-v9
Lykon/dreamshaper-8ez 1024x1024-es képeket csinál, nem benchmarkoltam (nem ír ki adatokat, csak h. 50 lépésen megy keresztül, ahogy a kép a zagyvalékból tisztul kifele), de kb. 20-22 mp alatt.
Jaa de ezek közül egyik sem az Intel modellje. Ezek mind sd 1.5 és sdxl modellek. Ezek már elavultnak számítanak. Sokkal jobbak vannak amit saját gépen tudsz futtatni.
-
ricsip
addikt
Intel AI Playground a beceneve. Belenézve, többféle plugin-szerű opció (model) közül lehet választani.
Standard Default Model:
Lykon/dreamshaper--8
RunDiffusion/Juggernaut-XL-v9Standard Default Inpaint/Outpaint model:
Lykon/dreamshaper-8-inpaintingHD default model:
RunDiffusion/Juggernaut-XL-v9
Lykon/dreamshaper-8ez 1024x1024-es képeket csinál, nem benchmarkoltam (nem ír ki adatokat, csak h. 50 lépésen megy keresztül, ahogy a kép a zagyvalékból tisztul kifele), de kb. 20-22 mp alatt.
-
Mp3Pintyo
senior tag
-
Mp3Pintyo
senior tag
Nem kell hozzá GPU. Ott a CPU mód. El kell indítani a generálást és mire lefő a kávé kész is lesz 😅
Egy érdekességnek elmegy de különben ott az online modell például a qwen.ai oldalon az image edit az sokkal szebb és jobb, de kb minden ai cégnél van és valamennyi ingyenes. A qwen a videó miatt érdekes egy ideig aztán meguntam azt is. Máig furcsának tartom a generált képeket. Vagy ügyesebben kéne promptolni.
CPU-n futó modellek is vannak amik brutálisan gyorsak, bár nem veszik fel a nagy zárt modellekkel a versenyt. Erről is készítettem videót

-
Mp3Pintyo
senior tag
Nem kell hozzá GPU. Ott a CPU mód. El kell indítani a generálást és mire lefő a kávé kész is lesz 😅
Egy érdekességnek elmegy de különben ott az online modell például a qwen.ai oldalon az image edit az sokkal szebb és jobb, de kb minden ai cégnél van és valamennyi ingyenes. A qwen a videó miatt érdekes egy ideig aztán meguntam azt is. Máig furcsának tartom a generált képeket. Vagy ügyesebben kéne promptolni.
Nagyon sok esetben már nem tudod megkülönböztetni. Nagyon számít a mivel és hogyan készült

-
Mp3Pintyo
senior tag
Szerintem komoly információértékkel bírna minden ilyen "futtass AI-t a saját gépeden" poszthoz egy minimális rendszerkövetelmény.
Van, akinek még megvan mind a két veséje, így érdekelné, hogy mondjuk egy pár éves 4 GB-os VGA-val, vagy egyenesen csak integrált GPU-val szerelt gépen X (8-16-24-32) GB rendszer RAM esetén mire számítson: El sem indul? Folyamatosan darál a töltögetés miatt? Felére-tizedére-századára esik vissza a teljesítmény?Minden egyes videómban amiben ilyet mutatok be elhangzik az erőforrásigénye is.
illetve ha valami az én gépemen fut akkor ahhoz lehet hasonlítani is: nvidia 3090.
Ha kevés az erőforrás akkor pedig ott van a RunPod, vast.ai, Google Colab stb használatának a lehetősége. -
kilua
őstag
Nem kell hozzá GPU. Ott a CPU mód. El kell indítani a generálást és mire lefő a kávé kész is lesz 😅
Egy érdekességnek elmegy de különben ott az online modell például a qwen.ai oldalon az image edit az sokkal szebb és jobb, de kb minden ai cégnél van és valamennyi ingyenes. A qwen a videó miatt érdekes egy ideig aztán meguntam azt is. Máig furcsának tartom a generált képeket. Vagy ügyesebben kéne promptolni.
-
joghurt
addikt
Szerintem komoly információértékkel bírna minden ilyen "futtass AI-t a saját gépeden" poszthoz egy minimális rendszerkövetelmény.
Van, akinek még megvan mind a két veséje, így érdekelné, hogy mondjuk egy pár éves 4 GB-os VGA-val, vagy egyenesen csak integrált GPU-val szerelt gépen X (8-16-24-32) GB rendszer RAM esetén mire számítson: El sem indul? Folyamatosan darál a töltögetés miatt? Felére-tizedére-századára esik vissza a teljesítmény? -
ricsip
addikt
Ez 1440x1440-re vonatkozik.
Ezzel nem tudsz videót generálni ez egy text2image modell.
Ennél jobb modelleket is tudsz használni jelenleg a saját gépeden. Nézd meg ezt a listát (ha akarod szavazhatsz is). A csatorna nézői szavaztak.Az intel sajátját próbáltam fél éve, a nevét se tudom már, ahhoz képest milyen lehet ez?
-
Mp3Pintyo
senior tag
Ez a turbo modell-re vonatkozik? A nem-turbo akkor gondolom még lassabb. Mekkora méretű képet adott így a 3090-ed 20sec alatt? Amúgy ha nem 40sec hanem 60sec, az sem tragédia. Nem kilóra akarom generálni a képeket, v. videót generálni. Az mondjuk jó lassú lenne ha a 25 FPS videóhoz 1 mp == 25 perc lenne
Vagy összefüggő videó generáláskor nem ez a matek (még lassabb)?Ez 1440x1440-re vonatkozik.
Ezzel nem tudsz videót generálni ez egy text2image modell.
Ennél jobb modelleket is tudsz használni jelenleg a saját gépeden. Nézd meg ezt a listát (ha akarod szavazhatsz is). A csatorna nézői szavaztak. -
ricsip
addikt
Ez a turbo modell-re vonatkozik? A nem-turbo akkor gondolom még lassabb. Mekkora méretű képet adott így a 3090-ed 20sec alatt? Amúgy ha nem 40sec hanem 60sec, az sem tragédia. Nem kilóra akarom generálni a képeket, v. videót generálni. Az mondjuk jó lassú lenne ha a 25 FPS videóhoz 1 mp == 25 perc lenne
Vagy összefüggő videó generáláskor nem ez a matek (még lassabb)? -
Mp3Pintyo
senior tag
-
ricsip
addikt
Van egy intel arc b580-am, meg 32 GB RAM, az csak elég hozzá már nem? Hogy futhat ilyen gépen?
-
Mp3Pintyo
senior tag
Ezekkel még mindig az a bajom - tudom az én korlátoltságom lehet az oka -, hogy mezei ember egy ilyet nem telepít fel magának, mert az meg az meg amat kell hozzá, ezt ide azt oda módosítsd, ha emer meg amat és bigyula. Bakker egy ima telepítőt nem lehet csinálni?
Programozónak kell enni hozzá?
A Lens Demo fasza, napi 1 (egy) lehetőséged van.
GPU időt számol. Regisztrálj be a HF-re és akkor kapsz napi 5 percet. Ha a Turbo modellt használod bele fog férni jó pár kép generálása.
-
Mp3Pintyo
senior tag
Sajnos a modell nem jó. Ezt meg tudjátok nézni az AI Képgenerátor Aréna oldalon.
Vannak ennél sokkal jobb saját gépen futtatható modellek is.
Viszont ha figyelembe vesszük, hogy miylen brutális minőségi ugrás volt a Microsoft fizetős képgeneráló modelljeinél is a verziók között akkor ez még jó is lehet a következő változatban. -
Mp3Pintyo
senior tag
A GPT -OSS text encoder miatt nem árt hozzá kellő mennyiségű memória.
Ha van egy 12 GByte-os videókártyád és 32 GByte RAM akkor már tökéletesen jól tudod használni.
A Turbo modell elég gyors. Nekem a 3090-es kártyán ha jól emlékszem 20sec körül volt. -
Mp3Pintyo
senior tag
A ComfyUI-hoz nem kell programozónak lenni. Rengeteg kreatív szakember használja akinek nincsen semmi köze a programozáshoz.
Van portable verzió is amit fel tudsz telepíteni mindenféle parancsok nélkül.
Utána már csak a munkafolyamatot kell felépíteni ami megint nem programozás. -
ricsip
addikt
Ezekkel még mindig az a bajom - tudom az én korlátoltságom lehet az oka -, hogy mezei ember egy ilyet nem telepít fel magának, mert az meg az meg amat kell hozzá, ezt ide azt oda módosítsd, ha emer meg amat és bigyula. Bakker egy ima telepítőt nem lehet csinálni?
Programozónak kell enni hozzá?
A Lens Demo fasza, napi 1 (egy) lehetőséged van.
Programozónak kell enni hozzá?
kb igen. Ha már a laikus is használni tudja, addigra már nem lesz menő a téma. Bekerül a telefonodba is előbb-utóbb, 1 klikk v. 1 pár szavas diktálás, és már köpi is ki a képet. Itt tart most éppen a technológia. -
Gawamatsu
senior tag
Ezekkel még mindig az a bajom - tudom az én korlátoltságom lehet az oka -, hogy mezei ember egy ilyet nem telepít fel magának, mert az meg az meg amat kell hozzá, ezt ide azt oda módosítsd, ha emer meg amat és bigyula. Bakker egy ima telepítőt nem lehet csinálni?
Programozónak kell enni hozzá?
A Lens Demo fasza, napi 1 (egy) lehetőséged van.
-
jack982
senior tag
-
sh4d0w
félisten
Azert az ujjak generalasa meg mindig problemas: a 4 lepeses generalasnal az egyik kezen 4 ujj volt, a masikon meg 7...
-
ricsip
addikt
Milyen gpu kell hozzá (vram igény?) h. értelmezhető sebességgel fusson?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Gyúrósok ide!
- Samsung kuponkunyeráló
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Béta iOS-t használók topikja
- Az öregebb iPhone-okat felgyorsítja majd az iOS 27, ígéri az Apple
- Napelem
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- Ryzen 7 9850X3D AM5 félkonfig Csak tesztelt!
- Hibás első generációs,modolható, nem patchelt LCD Nintendo Switch + dokkoló, hori split kontroller
- MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI eladó! GARANCIA/SZÁMLA (a Te nevedre kiállítva)! Friss BIOS!
- ASUS TUF Z390M-PRO GAMING + Intel Core i5-9600K
- ASUS ROG STRIX X670E-F GAMING WIFI + 0 perces 32GB 6000MHz CL30 DDR5! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre)!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro 1TB Natural Titanium -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5048, 97% AKKSI
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Odyssey OLED G8 G85SD monitor garanciával hibátlan működéssel
- ALIENWARE Area-51 R6 Threadripper Edition 1920X
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HP EliteBook 840 G7 14" i5 10210u, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
(haverom mesélte)

kb igen. Ha már a laikus is használni tudja, addigra már nem lesz menő a téma. Bekerül a telefonodba is előbb-utóbb, 1 klikk v. 1 pár szavas diktálás, és már köpi is ki a képet. Itt tart most éppen a technológia.


