Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz vond #93110 üzenetére

    Panasonic G9 teszt, második felvonás. Most a nagyfelbontású fotó módot próbáltam ki. Nézegessétek kedvetekre. ;)

    Panasonic G9 - High Resolution (416 MB)

    20, 40, és 80 megapixeles képek, a teljes szenzort kihasználva, 4:3-as képaránnyal. Vannak sima JPG-k közvetlenül a vázból, Lightroom JPG exportok RAW fájlokból (alapbeállításokkal, plusz standard élesítéssel is), meg két RAW fájl is. Azért csak kettő, mert 40 megapixeles módban is 80 megapixeles nyers fájl készül.

    A Panasonic 25mm f/1.7-est használtam f/5.6-on. Tesztek, és saját tapasztalat alapján is ez a legélesebb lencsém, 2.8-tól 5.6-ig szinte ugyanolyan penge, de a nagyobb DOF miatt inkább rekeszeltem. A záridő 1/2 másodperc, érzékenység ISO200, a világítás nagyjából 3000 kelvin volt, így erre állítotam a WB-t. Állvány, és 15 másodperces expó késleltetés, hogy a rázkódásokat kiszűrjem. Próbáltam jó részletgazdag témát keresni, ami nagyjából azonos fókusz síkban is van.

    Belenagyítva a képekbe, a 40 MP nagyon durván jó. De lehet, hogy van még némi plusz a 80 MP-ben is. Nem tudom, nézzétek meg ti is. ;)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Új hozzászólás Aktív témák