Hirdetés

Aktív témák

  • spici

    tag

    Készüljetek fel ez eléggé hosszú lesz!

    Először is leírom a konfigurációt:

    Alaplap: ASUS M5A97 R2.0
    Processzor: AMD FX6350
    Memória: CSX 2x2GB DDR3 1600MHZ
    CSXOCEC316004GBKIT
    Videókártya: Sapphire HD7770
    SSD: OCZ Vertex3 120GB SATA3
    HDD: WD 500GB SATA3 64mb cache
    Tápegység: Corsair 430W moduláris

    Szóval itt el is kezdem a történetet.
    A proci, alaplap, memóriák pár napja lettek bele téve és azóta rosszalkodik a gép, de durván.

    Az a legnagyobb probléma, hogy random kék halált dob be a gép, de ez ritkább. Az a gond, hogy sok játék kicrashel egy bizonyos idő után, de az összes!
    Nem tudtuk mi lehet a probléma és itt felsorolom miket csináltunk, próbáltunk.

    Arra is gondoltunk, hogy Win8 kompatibilis az alaplap azt kellene feltenni, de ugyanaz a probléma mint Win7-nél, mindkettő 64 bites volt , win7 ultimate win8 pedig pro, abból is a 8.1.
    BIOS-t állítgatások után optimizált gyári beállításokra tettük vissza, de így sem jó.
    Lefrissítettük a BIOS-t és ugyanaz a probléma.
    Mivel olvastuk, hogy ez a SSD OCZ Vertex3 sok halált okoz, de egy firmwareval kiküszöbölhető a probléma, frissítettük a 2.25-re ami a legfrissebb és ugyanaz a probléma, a rendszert ezután feltettük a WD 500GB-os HDD-re és lekötöttük az SSD-t , de a hiba ugyanúgy fent áll, azaz kilőve az SSD probléma.
    Gyanakodtam ezután esetleg a processzorra, de futtattunk egy órás stability tesztet és semmi összeomlás sem történt, Windows memóriadiagnosztika sem hozott semmi hibát.
    Túlmelegedéssel biztos nincs probléma mivel a gépház oldalán egy 18cm-es ventillátor, az elejébe egy 12-es és a tetején egy 10cm-es ventillátor megy, nem gyári proci hűtő van rajta, hanem egy Arctic Cooler Freezer pro 12 és 40 fok fölé nem megy semmilyen érték.

    Az alaplapon van memOK! funkció ami az, hogy a megfelelő beállításokon használja a ramokat, de ez fél percig világít utána bootol a rendszer ami azt jelenti, hogy valami baj van a ramokkal, de elindítja, és ekkor dob kék halálokat.
    Ha megnyomjuk az alaplapon, hogy állítsa be a megfelelő értékeket az 1600mhz-es ramokat lefokozza 1066mhz-re és ilyenkor megfelelő, de nem értem, hogy miért pedig az alaplap bírja az 1600 és a feletti mhzű ramokat is.
    Vadonatúj tápot kapott a gép, corsair 430W moduláris és a hiba ugyanúgy fent áll.
    Nincs több ötlet, mi lehet a gond?

    Kékhalál hibák:
    MEMORY_MANAGMENT
    illetve változó.

    LÉTEZIK, hogy esetleg nem kompatibilisek a komponensek? Bár a mai világban ezt már lehetetlennek tituláltam.

    [ Szerkesztve ]

  • CoolMan

    MODERÁTOR

    válasz spici #1 üzenetére

    Üdv!

    Kérdezd meg a Nem indul és mi a baja a gépemnek topic-ban.
    Legközelebb kérlek, ne nyiss feleslegesen új topcot, hanem használd a keresőt.

    Ezt zártam.

Aktív témák