Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Sziasztok!
    Az utóbbi pár napban rákaptam a telefon témára. Van egy 4 éves 6680-as nokiám és kezd kevésnek hatni a mai csodákhoz képest (N1 és társai generációja). Ezért utánanéztem pár dolognak, olvasgatok, beleásom magam a témába...

    Nagyjából már tisztában vagyok az összes technológiával vmilyen szinten, kivéve a topik címében lévőket, mert ezekről szinte nem találtam semmit. Első körben itt, a MA-ban kerestem vmi cikket, tesztet, fórumot (nem találtam egyet se, ahol feltehettem volna a kérdéseimet, ezért bátorkodtam nyitni egyet).
    Azt veszem észre, h erről a technológiáról mindenki úgy beszél, mintha természetes lenne a megléte, de senki nem foglalkozik vele érdemben. Nem értem miért. :F

    Tisztázni kellene, h mi is ez, illetve összesen hány féle technológiáról van szó egyáltalán!
    Digitális iránytű, G szenzor/gyorsulásmérő, giroszkóp/mozgás érzékelő.
    Ezek egymástól elkülöníthető fogalmak, vagy egyetlen berendezés kínálja a fenti szolgáltatások mindegyikét?
    Amelyik telefonban van d. iránytű, az érzékeli a mozgást is? Amelyikben van giroszkóp, abban iránytű is van? A G szenzor, az ugyanaz, mint a giroszkóp?
    (a technika világában természetesen ezek a kérdések így butaságok, de a telefonok világában laikusként már másképp képzelem a helyzetet)

    Ezekre keresem a választ, illetve jó lenne megismerni őket közelebbről!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák