Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz xEon1337 #887 üzenetére

    Sejtettem mondjuk, de érdekes, ilyennel más játékban még nem találkoztam.

    Egy-két taktikai-FPS-ben volt rá példa, akadnak olyan hangtompítók, amelyek nem speciális lőszert tüzelő kézi lőfegyverhez készülnek, és úgy érik el a torkolatdörej lecsökkentését, hogy fizikailag lassítják le a lövedéket hangsebesség (~300m/s) alá. Ugyebár a torkolati dörej abból fakad, hogy a lövedék, és a mögötte kilépő gázok is átlépik a hangsebességet, és az ekkor jelentkező éles, csattanó hangot halljuk.

    Ennek kivédésére két fő módszer van, az egyik a szubszonikus (300m/s alatti torkolati sebességű) lőszer használata, de még ekkor is el kell oszlatni a kitáguló hajítótöltet-égésgázok zaját, lévén azok még mindig átléphetik a hangsebesség, így jellemzően arról szól, hogy egyfajta tágulási kamra van a valódi csőtorkolat után, és itt lelassulnak a gázok.

    A másik megoldás a gázok kitágilási megoldása mellett a lövedéket is fizikailag lassítja, ez értelemszerűen ott játszik, ahol ilyen vagy olyan okból nincs mód szubszonikus lövedék használatára (az ilyen hangtompító használata esetén ha leszereled a csővégről, akkor teljes értékű lesz a fegyver).

    A játékban az utóbbi valószínű, ha jól rémlik (jó ideje nem játszottam a GZ-vel), akkor ott ha "elfogyott" a hangtompító, a pisztoly normálisan használható tovább, csak persze nem csendes üzemmódban. :)

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák