Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mAtech

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nekem is szüleim gépénél elkezdett növekedni a az adatkapcsolati hibák száma (34 ezer felett van már).
    A teljesítmény mutató meg szép lassan lement 75%-ra (kb 1,5 hét alatt 100-ról).
    Naplóban a #199 Ultra ATA CRC Error Count üzenet jelenik meg. HDD az egy Seagate ST1000DM003, 1TB.

    HDSentinel weblapján néztem, hogy ezt okozhatja nem megfelelő SATA kábel vagy rossz tápegység. Na most ezeket kiküszöböltem. Új a kábel, meg vettünk egy 500-as Chieftec-et. A probléma továbbra is áll, a hibaszám nő. Másik SATA porton is ez a helyzet.

    Másik gépben is volt a HDD, de ott nem nőtt a szám. Bár az egy régi PC volt SATA1-es porttal, lehet nem adott megfelelő értéket, de ez csak tipp.

    Lehet kezd rossz lenni a vinyó? BAD Sector még nincs. Gari még van rá szerintem.
    Még annyi, hogy előfordult olyan is kétszer, hogy nem talált boot rendszert sehol az alaplap, így el sem indult az OS.

    Köszi,
    A.

    Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

Új hozzászólás Aktív témák