Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • válasz vzsryl #48505 üzenetére

    Figyuzz én se vagyok kezdő: 28.éve foglalkozok gépekkel!

    winyókat nagyon 1szerű tesztelni fogyasztás ügyileg veszel egy komolyabb konnektoros fogyimérőt (nem 2-3.e tescoooo gazdaságosra gondolok!) KB:iTT kezdődik ami pontosabban mér mint a 3.e kategória! nagyon egyszerű a művelet méred a fogyasztásod idle állapotban és szépen leválasztod a winyót menet közben (persze nem a rendszer winyót amiről az OP rendszer megy) utána szépen lehúzhatod a tápot is a winyóról és meglátod mennyivel fog csökkenni a fogyasztásod! (meglátod hogy nem 5W lesz nálad sem hanem jóval több 7-10.W)

    4890.ről a Toxic ban komolyabb a TÁP ellátás (VMR) 1-fázissal több a tápellátása a GPU-nak! mint a referencia (referenciában 4.fázis van) 4890.eknek tehát 25.% nagyobb lehet a fogyasztás is! IDLE állapotban is több a fogyasztás 10.W al! (előtte referencia 4890.em volt onnét tudom!) hiába azonos a GPU/RAM órajelük!

    Memóriákat is letudod tesztelni mennyit fogyasztanak ha több modul van a gépedben lemérsz egy fogyasztást 2.modul-al meg leméred 1.el! meglátod azok is 5-10.W ot kajálnak (fejenként) órajeltől és feszültségtől függően! :K

    Memóriákat mér számolnád a CPU fogyasztásba nem a kiegészítő vagy EPS csatiról kapják a feszt! semmi közük a CPU-hoz (még akkor se ha olyan rendszert nézek amikor a CPU-ban van a memória vezérlő)

    eggyátalán nem irreális a mérésem most a 7köznapi használatú gépem (Maximus II Formula, Q9550@3825, 2.db Samu F3 winyó, 2x2giga OCZ Platinum ram 1125.MHz hajtva, HD4670, X-Fi Extrem Music Hangkari, TV-tuner, +3.db 12.es led-es venti) IDLE ben eszik 115.W ot (proci fix 3825@1,25.v on jár energia gazdálkodás minden kikapcsolva) ha elindítok egy LinX tesztet 240-250.W ot kajál a konnektor-ból (táp ugyan az Seasonic M12 csak nem 600.as {mert az már átkerült az i5-750.konfigomba} hanem 500.as! tehát hatásfok ugyan az 88-89.%) számolgathatsz! mi mennyit kajál! de mutatom is képen

Aktív témák