Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    válasz borg25 #50 üzenetére

    Tudom, némileg dramatizáltam hogy mindenkinek átmenjen.
    A realitásérzékkel jobban rendelkezőknek elmesélem, hogy kb. egy éven keresztül hetente többször beszéltem egy kínai - angol szülőktől származó tanárnővel, aki mindkét országban élt 10+ évet. Ő úgy magyarázta, hogy nyugati szemmel immorális a kínai mentalitás, de keletivel meg teljesen nyilvánvaló. A keletiek ugyanis úgy gondolkodnak, hogy "ha valaki feltalálta és bemutatta tripla Rittbergert, aztán valaki másnak sikerült azt jól lemásolnia és egy hangyányit tökéletesítenie ezért megnyerte az olimpiát, akkor az utóbbit ki kell zárni lopásért?"
    Tehát az, hogy sikeresen leutánoznak valamit, az nem szégyen, hanem érdem. A nemzeti önérzetük része, hogy ők sem rosszabbak mint bárki más.
    Persze a nyugat megközelítése is logikus, mely szerint kitalálni hogy hogyan lehet a TR-t megvalósítani sokkal nagyobb feladat, mint leutánozni ha már láttad hogyan kell.

    Amikor egy kínai meggazdagodik, és már tőle lopnak a szegényebbek, akkor már neki sem tetszik. De az alapvető kulturális különbség attól még az, ami. Mindaddig, amíg Kína szegényebb az USA-nál addig teljesen jó a lelkiismereti problémák ellen. Valószínűleg utána is, megszokásból.

    Végül pedig az egész ők ilyenek mi meg ennyivel jobbak vagyunk hangulatkeltés felesleges. Szinte minden embert az EGO-ja irányít, a célja az hogy azt érezze, hogy jobb mint a másik ember/országbeli/bőrszínű/kinézetű/vallású/gondolkodású/stb. Tök mindegy miért, csak érezhessük hogy mi vagyunk a fontosabbak/jobbak/értékesebbek/fennköltebbek. Attól nyugszik meg a lelkünk. Számomra a legérdekesebb a dologban az, hogy ez minden rossz érzésünknek és szenvedésünknek az alapja, de hiába tudatosítjuk magunkban, akkor sem tudunk rajta változtatni, mert annyira alapvető számunkra.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák