- Computex 2026: hűtések és fejlett monitorozás a Montech műhelyéből
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Computex 2026: hűtési megoldások és ízléses házak a Jonsbo fémjelzésével
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Computex 2026: FSP gépházak professzionális és otthoni környezetbe
- Azonnali informatikai kérdések órája
- OLED monitor topic
- Google Chromecast topic
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Milyen videókártyát?
- Otthoni időjárás-állomás
- Projektor topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Milyen TV-t vegyek?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
cucka
addikt
Jogos. Az a Benq szerintem gyengébb, az LG viszont egész jónak tűnik.
#23Synthwave
Árat hol láttál? Rákerestem, de csak annyit látok, hogy bemutatták, de még nem igazán lehet kapni sehol.
Amúgy 2000 dollár szerintem reális az Apple 3500-as árához képest.
Az extra pénzért megkapod a hangrendszert, beépített webkamerát, az apple féle minőségi kivitelezést (fémház), meg persze fizetsz bőségesen a márkanévért is. -
Synthwave
HÁZIGAZDA
Jogos. Az a Benq szerintem gyengébb, az LG viszont egész jónak tűnik.
#23Synthwave
Árat hol láttál? Rákerestem, de csak annyit látok, hogy bemutatták, de még nem igazán lehet kapni sehol.
Amúgy 2000 dollár szerintem reális az Apple 3500-as árához képest.
Az extra pénzért megkapod a hangrendszert, beépített webkamerát, az apple féle minőségi kivitelezést (fémház), meg persze fizetsz bőségesen a márkanévért is.Fejből nem tudom, csak rákerestem a konkrét modellre, és kidobta az árat is.
-
cucka
addikt
Jogos. Az a Benq szerintem gyengébb, az LG viszont egész jónak tűnik.
#23Synthwave
Árat hol láttál? Rákerestem, de csak annyit látok, hogy bemutatták, de még nem igazán lehet kapni sehol.
Amúgy 2000 dollár szerintem reális az Apple 3500-as árához képest.
Az extra pénzért megkapod a hangrendszert, beépített webkamerát, az apple féle minőségi kivitelezést (fémház), meg persze fizetsz bőségesen a márkanévért is. -
Synthwave
HÁZIGAZDA
-
Noukoum
veterán
-
scdlsc
senior tag
Az a verziót majd biztos legyártja egy másik cég. Mondjuk szerintem addig ne állj vívóállásban.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Az hogy nem 5k hanem 4k, az azért elég jelentős különbség, mert az 5k majdnem dupla annyi pixel, ugyanakkora fizikai méretben.
Illetve úgy látom, meg kell ismételni - ez a piacon az első 5k 120hz monitor. Nincs alternatíva. Ha olcsóbbat akarsz, akkor az nem lesz 5k vagy nem lesz 120hz.Én se adnék ezért ennyi pénzt, mert nincs szükségem arra, amit tud.
Az autós topikoknál is ez van amúgy? Hogy mittomén, kijön az új Mercedes luxusautó 600 lóerővel meg légrugózással meg bőrüléssel, és akkor mindenki odamegy okoskodni, hogy tök hülyeség ilyet venni, mert amúgy a Skoda is nagyon jó autó ám, és sokkal olcsóbbért megvehető?
De van. A fentebbi LG nemhogy 120, hanem 165 Hz 5K-val. QHD-ben meg 330 Hz-et tud. 2000 dollár.
-
janeszgol
félisten
-
mad823
őstag
Az hogy nem 5k hanem 4k, az azért elég jelentős különbség, mert az 5k majdnem dupla annyi pixel, ugyanakkora fizikai méretben.
Illetve úgy látom, meg kell ismételni - ez a piacon az első 5k 120hz monitor. Nincs alternatíva. Ha olcsóbbat akarsz, akkor az nem lesz 5k vagy nem lesz 120hz.Én se adnék ezért ennyi pénzt, mert nincs szükségem arra, amit tud.
Az autós topikoknál is ez van amúgy? Hogy mittomén, kijön az új Mercedes luxusautó 600 lóerővel meg légrugózással meg bőrüléssel, és akkor mindenki odamegy okoskodni, hogy tök hülyeség ilyet venni, mert amúgy a Skoda is nagyon jó autó ám, és sokkal olcsóbbért megvehető?
Igazad van, a lentebb linkelt két másik 5K-s monitor valóban nem 120, hanem 165 és 180Hz.
-
cucka
addikt
Az hogy nem 5k hanem 4k, az azért elég jelentős különbség, mert az 5k majdnem dupla annyi pixel, ugyanakkora fizikai méretben.
Illetve úgy látom, meg kell ismételni - ez a piacon az első 5k 120hz monitor. Nincs alternatíva. Ha olcsóbbat akarsz, akkor az nem lesz 5k vagy nem lesz 120hz.Én se adnék ezért ennyi pénzt, mert nincs szükségem arra, amit tud.
Az autós topikoknál is ez van amúgy? Hogy mittomén, kijön az új Mercedes luxusautó 600 lóerővel meg légrugózással meg bőrüléssel, és akkor mindenki odamegy okoskodni, hogy tök hülyeség ilyet venni, mert amúgy a Skoda is nagyon jó autó ám, és sokkal olcsóbbért megvehető?
-
mad823
őstag
A dolby minősítés szerintem se ér semmit.
Ami fontosabb, hogy a korábbi studio display-ben (és a laptopjaikban) is a méretüket meghazudtolóan jó hangú hangszórókat raktak. Nem tudom, milyen dsp-s varázslat van a háttérben, de a szokásos monitorba épített hangszórókhoz képest nem kategóriákkal, hanem fényévekkel jobb. Ha kisebb sztereó hangdobozaid vannak a monitor mellett, azt simán ki tudja váltani. Ugyanígy a beépített mikrofon és kamera is remek minőség.Hogy megéri-e? Ha neked erre a tudásra van szükséged, akkor ez ennyi. Ha nincs rá szükséged, akkor nem éri meg, nyilván.
Azon kívül, hogy nem 5, hanem csak 4K...
1500€, az kevesebb, mint félár, ha jól számolom.
-
cucka
addikt
Ez a minden is már dolby atmos hangrendszerrel van szerelve kb olyan, mint régen a mindenre is ráírt thx minősítés, amikor az 5 forintos szarra is ráírták, akkor már értelmét vesztette, a dolby atmos esetében ugyanez van már. Amúgy mindent meg lehet magyarázni, de amikor egy házra szerelhető négy kerékért sok százezret kérnek el, ami a töredékébe kerül, az a vicc kategória és nem egy ilyen volt már az apple esetében, így teljesen jogos kérdés, hogy az apple nevet kell megfizetni vagy ér is valamit a monitor.
A dolby minősítés szerintem se ér semmit.
Ami fontosabb, hogy a korábbi studio display-ben (és a laptopjaikban) is a méretüket meghazudtolóan jó hangú hangszórókat raktak. Nem tudom, milyen dsp-s varázslat van a háttérben, de a szokásos monitorba épített hangszórókhoz képest nem kategóriákkal, hanem fényévekkel jobb. Ha kisebb sztereó hangdobozaid vannak a monitor mellett, azt simán ki tudja váltani. Ugyanígy a beépített mikrofon és kamera is remek minőség.Hogy megéri-e? Ha neked erre a tudásra van szükséged, akkor ez ennyi. Ha nincs rá szükséged, akkor nem éri meg, nyilván.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Csak ugye azok a kiegészítők sem véletlenül kerülnek annyiba. Ha ebből a monitorból kihagynák a kamerát, a három irányított nyalábformálással operáló mikrofont, a négy, rézgéskioltós mélynyomóból, plusz két magassugárzóból álló Dolby Atmos hangrendszert, a háromeszközös láncba kötés lehetőségét, a két Thunderbolt 5 csatolót, a két USB 3.2 Gen 2 Type-C kaput, az egy darabból készült állványt és műanyagból lenne a háza, akkor ez sem ennyibe kerülne. Plusz gondolom ebből a változatból nem gyártanak annyit, mint egy Mac miniből, szóval az alacsony gyártási darabszám is növeli a végösszeget.
"akkor ez sem ennyibe kerülne."
Hanem csak 1 150 000-be. Bár egy forgatást és pivotot is tudó állványt azért még így is elbírna. Ami VESA interfészhez csatlakozik, és nem vagy-vagy alapon kell választani. Tőlem lehet két darabból is. Ha már speckó gyémántkerekek nincsenek.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
scdlsc
senior tag
Ez a minden is már dolby atmos hangrendszerrel van szerelve kb olyan, mint régen a mindenre is ráírt thx minősítés, amikor az 5 forintos szarra is ráírták, akkor már értelmét vesztette, a dolby atmos esetében ugyanez van már. Amúgy mindent meg lehet magyarázni, de amikor egy házra szerelhető négy kerékért sok százezret kérnek el, ami a töredékébe kerül, az a vicc kategória és nem egy ilyen volt már az apple esetében, így teljesen jogos kérdés, hogy az apple nevet kell megfizetni vagy ér is valamit a monitor.
"egy házra szerelhető négy kerékért sok százezret kérnek el, ami a töredékébe kerül"
Próbáltam keresni ugyanolyat olcsóbban. Nekem nem sikerült találnom... -
Dragon3000
nagyúr
Csak ugye azok a kiegészítők sem véletlenül kerülnek annyiba. Ha ebből a monitorból kihagynák a kamerát, a három irányított nyalábformálással operáló mikrofont, a négy, rézgéskioltós mélynyomóból, plusz két magassugárzóból álló Dolby Atmos hangrendszert, a háromeszközös láncba kötés lehetőségét, a két Thunderbolt 5 csatolót, a két USB 3.2 Gen 2 Type-C kaput, az egy darabból készült állványt és műanyagból lenne a háza, akkor ez sem ennyibe kerülne. Plusz gondolom ebből a változatból nem gyártanak annyit, mint egy Mac miniből, szóval az alacsony gyártási darabszám is növeli a végösszeget.
Ez a minden is már dolby atmos hangrendszerrel van szerelve kb olyan, mint régen a mindenre is ráírt thx minősítés, amikor az 5 forintos szarra is ráírták, akkor már értelmét vesztette, a dolby atmos esetében ugyanez van már. Amúgy mindent meg lehet magyarázni, de amikor egy házra szerelhető négy kerékért sok százezret kérnek el, ami a töredékébe kerül, az a vicc kategória és nem egy ilyen volt már az apple esetében, így teljesen jogos kérdés, hogy az apple nevet kell megfizetni vagy ér is valamit a monitor.
-
scdlsc
senior tag
Ez egy monitor, ami tekinthető kiegészítőnek a gép mellé, na ezen kiegészítőkben szokott érdekesen árazni a cég, pl monitorállvány, kerekek a géphez és hasonló szépen túlárazott dolgok... ez alapján jöhetett a kérdés is, hogy megéri vagy csak a szokásos apple-t kell kifizetni.
Csak ugye azok a kiegészítők sem véletlenül kerülnek annyiba. Ha ebből a monitorból kihagynák a kamerát, a három irányított nyalábformálással operáló mikrofont, a négy, rézgéskioltós mélynyomóból, plusz két magassugárzóból álló Dolby Atmos hangrendszert, a háromeszközös láncba kötés lehetőségét, a két Thunderbolt 5 csatolót, a két USB 3.2 Gen 2 Type-C kaput, az egy darabból készült állványt és műanyagból lenne a háza, akkor ez sem ennyibe kerülne. Plusz gondolom ebből a változatból nem gyártanak annyit, mint egy Mac miniből, szóval az alacsony gyártási darabszám is növeli a végösszeget.
-
ROBOTER
addikt
-
vizibal
tag
Mondjuk a "megint" jelző most kicsit értelmetlen, tekintve, hogy az eddig drágán mért Apple RAM a mostani árak mellett átfordult a legolcsóbbá
És a Macbookoknak nincs párja árában, már az Airtől kezdve. M-es procik jó cuccok lettek, kijelző, anyaghasználat, minőség, hangszóró. Mac Mini is teljesen jó áron adja azt ami.És nincs Apple gépem, nem azért mondom, hogy védjem. Csak kezeljük a helyén.
Míg észbe nem kap az alma is, hogy jaj hát memóriaválság van, emelünk! Csodálkoznék, ha pont ők hagynának ki egy ekkora ziccert.
-
mad823
őstag
Éppenséggel van, de itt-ott alul, máshol pedig felülteljesíti az Apple specifikációját.
Inkább a kérdés az, hogy ennyiért miért nincs már végre OLED panel, gondolom kibírnák a júzerek, hogy 2000 helyett csak 1000 nit roncsolja a retinájukat...Ja, vagy itt van ez is.
-
mad823
őstag
Éppenséggel van, de itt-ott alul, máshol pedig felülteljesíti az Apple specifikációját.
Inkább a kérdés az, hogy ennyiért miért nincs már végre OLED panel, gondolom kibírnák a júzerek, hogy 2000 helyett csak 1000 nit roncsolja a retinájukat... -
Dragon3000
nagyúr
Mondjuk a "megint" jelző most kicsit értelmetlen, tekintve, hogy az eddig drágán mért Apple RAM a mostani árak mellett átfordult a legolcsóbbá
És a Macbookoknak nincs párja árában, már az Airtől kezdve. M-es procik jó cuccok lettek, kijelző, anyaghasználat, minőség, hangszóró. Mac Mini is teljesen jó áron adja azt ami.És nincs Apple gépem, nem azért mondom, hogy védjem. Csak kezeljük a helyén.
Ez egy monitor, ami tekinthető kiegészítőnek a gép mellé, na ezen kiegészítőkben szokott érdekesen árazni a cég, pl monitorállvány, kerekek a géphez és hasonló szépen túlárazott dolgok... ez alapján jöhetett a kérdés is, hogy megéri vagy csak a szokásos apple-t kell kifizetni.
-
Csandi
addikt
Mondjuk a "megint" jelző most kicsit értelmetlen, tekintve, hogy az eddig drágán mért Apple RAM a mostani árak mellett átfordult a legolcsóbbá
És a Macbookoknak nincs párja árában, már az Airtől kezdve. M-es procik jó cuccok lettek, kijelző, anyaghasználat, minőség, hangszóró. Mac Mini is teljesen jó áron adja azt ami.És nincs Apple gépem, nem azért mondom, hogy védjem. Csak kezeljük a helyén.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
-
joey04
titán
Gyorsan szétnézve valóban nem találtam olyat, ami ezen speciket tudja, szóval igen, ez az ára. Ha Apple, ha nem. Érdekesebb megközelítés az, hogy miért van úgy megírva a mc os, hogy a 4k monitornak jóval rosszabb képe van? Az elméleti magyarázatot tudom, nem azért írtam. Mert 27" 4k-t nézve már vannak barátibb ajánlatok, de mac os alá az nem elég.
-
tibaimp
nagyúr
-
cucka
addikt
Ez olyan, mint ha azt kérdeznéd, hogy megéri-e luxusautót venni?
Apple monitoroknál az almát is kifizeted, meg az extra fícsöröket is kifizeted.
Pl. nincs másik 5k 120hz monitor a piacon. Ha neked ilyen kell, akkor ez van és ennyibe kerül. -
scdlsc
senior tag
-
scdlsc
senior tag
Várom a "Nyolcadennyiért olyat mutatok ugyanilyen tudással, ami ugyanilyen és simán kettéhugyozza" kommenteket.

-
tibaimp
nagyúr
Mindenféle gyűlölködéstől menetesen kérdezem! Ér ez a monitor ennyit, vagy megint az almát kell túlfizetni?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Honor Magic6 Lite / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- 294 - Lenovo Legion 5 (15IAX10) - Intel Core U9 275HX, RTX 5070 (ELKELT)
- AKCIÓ! Asrock Z790 i9 13900K 64GB DDR5 1TB SSD RTX4080 16GB Aerocool P500B Digi ARGB ADATA 850W
- Telefon felvásárlás!! Honor 400 Lite, Honor 400, Honor 400 Pro
- AKCIÓ! EVGA XC3 ULTRA RTX 3070Ti 8GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

.
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


