Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batman.

    senior tag

    válasz Devil Smile #30 üzenetére

    Csak a saját tapasztalatomra és az másoktól ellesett „tudományra” támaszkodom, -de nem vagyok szakember. A medenceszűrésnél véleményem szerint a következő dolgok a fontosak: (kút vízhez van más is)
    1 megfelelő szűrőközeg (és azt tartalmazó „edény”), itt a felület legyen a lehető legnagyobb, és kiszűrendő anyagnak megfelelő mikronszámú, a szűrőhomok, vagy szűrőüveg a lehető legtökéletesebb a medenceszűréshez. 25 kg homoknak (az enyém 40 kg-os) nagyobb a felülete mint egy focipálya.
    2 megfelelő szivattyú, nem mondom, hogy iwaki magnetic pump-ot vegyél, de ha szembejön elérhető áron akkor tudd: kell neked. A medenceszűréshez nem kell önfelszívó, jó a centrifugál is (sőt jobb). Lehetőleg csendes, ha nem aknában, vagy burkolva lesz (ez esetben kell neki szellőzés!), a szűrés általában nem pár perces dolog, és hétvégén is szükséges. A szomszédok nem tolerálják, ha hangos a szivattyú és akkor is megy, ha pihennének.
    3 szivattyú elé mechanikus előszűrő.
    4 a víz PH-ja legyen beállítva, (és ellenőrizni hetente, vagy ha esővíz került a medibe) legyen fertőtlenítve (klór, só bontó, UV…)
    5 pelyhesítés,ez már a kombi tablettákban benne van. (algaölő is van benne, így nem biztos, hogy kell külön venned)
    6 Porszívózás, ha homemade akkor is jó, én is csináltam mikor eltört a porszívófej rögzítése simán a teleszkópos bot végére szigszallagoztam a csövet és a hatékonyság nem lett rosszabb. Ami szennyeződés nincs benne az nem viszi el a PH-t.
    Persze ez csak az én tapasztalatomon alapul, nem egy kőbevésett „parancsolat”.
    Ha teljesen homemade szűrőt akarsz építeni, akkor azon kell elgondolkodnod, hogy nyomás alatti, vagy „nyitott szűrő” legyen. Nyomás alatti: (mint a homokszűrő) itt rengeteg buktató van Nyilvánvalóan meglehet tölteni egy hordót szűrőanyaggal de honnan tudod, hogy tisztítani szükséges? Kell rá nyomásmérő legalább a bemeneti oldalra, mert ha nincs, csak azt veszed észre levágta a tömlőt, elfolyt a víz. Vagy a nyitott szűrő, ezeket főleg kerti tavaknál használják, véleményem szerint medencénél nem hatékony.
    A csodazsákot én nem vetném el a helyedben. Nem kell megvenned készen, meg kell keresni ki gyártja a szűrőanyagot, megvenni, megvarrni (megvarratni) és mindjárt olcsóbb. 1-2 m3-es medencéknél szerintem nagyon jó a hatásfoka. Szívó lehetne a meglévő gyári cucc, csak a nyomó oldalt kell "megberhelned".
    A napelemes vízmelegítőre köszönöm a gratulációt, marha büszke vagyok magamra, és vigyorgok mint a "vadalma". :B :B :B

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Új hozzászólás Aktív témák