Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FattyDove

    őstag

    válasz strogov #21 üzenetére

    Erről amúgy van egy Black Mirror epizód is. Amint kiszabadul a gyerek a szülői cenzúra alól, egyből elszökik otthonról és felszáll az első kamionra, ami felveszi az út szélén.

    Azt hiszem Arkangel a címe.

    [ Szerkesztve ]

  • Izland`

    tag

    válasz strogov #21 üzenetére

    Ha viszont egységesen lenne mód arra, hogy X életkor alatt valóban ne lehessen regisztrálni, akkor ez a probléma nem fenyegetné a gyerekeket, hogy kívülállók lesznek, mert valamennyien el vannak tőle zárva.
    Egy platformról történő tiltás, valamint a mobiltelefon használatának a tiltása messze nem ugyanaz azért.

    Szerintem igenis a tiltás mellett meglehet magyarázni egy gyerek számára, hogy miért nincs arra szüksége, hogy használja azt az adott platformot.

    Viszont, hogyha valóban nincs ilyen területeken szükség arra, hogy állami, nemzetközi szinten szabályozzák a kérdést, mert nevelés kérdése az egész, akkor a dohánytermékekre, vagy az alkoholokra is rá lehet vetíteni ezt, és nincs szükség a "18 éven aluli személyeket nem szolgálunk ki" szabályra. Akit úgy neveltek, az akkor sem fogja megvásárolni, hogyha legálisan vehetne egyébként, akit pedig nem úgy, az a szabálytól függetlenül is hozzá fog jutni, mint ahogy a valóságban is történik.

    [ Szerkesztve ]

  • btprg

    senior tag

    válasz strogov #21 üzenetére

    Ha az iskolába a gyerekek szülei többnyire degeneráltak, és az osztály kétharmada már 3 éves korától kezdve okostelefonozik meg tiktokozik, akkor csak azért kéne nekem is engedni a hülyeséget, hogy szegény "nehogy kilógjon a közösségből"? Az, hogy egy titkokzombi lesz a gyerekből, és majd több időt tölt a pszichológusnál mint az iskolában, az nem ugyanaz a kategória, mint hogy együtt gyűjti a pokémonos matricákat a többiekkel. Van egy szint, ami alá már nem szabad menni közösségi nyomásra se szerintem. Minek kéne egy kisgyereknek okostelefon? Az akármilyen mobil még érthető, ha egyedül jár már iskolába, hogy tudjon bármiért hívni.

    Ha az osztály nagy része ilyen semmirekellő szülők misszpicsa meg hülyegyerek palántáiból áll, akkor ha te nem ilyen vagy és nem ezeket az "értékeket" közvetíted a gyereked felé, akkor úgyis ki fogják közösíteni. Ha nem a tikktakk, akkor a nem elég márkás ruhák vagy akármi más miatt.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • Hi!King

    őstag

    válasz strogov #21 üzenetére

    Engem meg feleségemet is részben kivontak szüleink a társadalomból. Feleségemnek például tiltották az akkor még viszonylag újnak számító kereskedelmi TV csatornákat, amiket csak nagyon ritkán az egyik nagyszülőknél néztek, emellett számos dologból régi szocialista dolgokat vettek neki és használtak, abban a korszakban ósdi és nevetségesen kinéző ruhákat kellett hordaniuk, stb., stb. Ami hirtelen még eszembe jut, hogy nagyon későn lett internetük, és betárcsázós akkor mikor már mindenkinek ADSL vagy kábelnet volt, aminek konkrétan az volt az oka, hogy az anyja alvállalkozóként dolgozott az egyik szolgáltatónak, és akkor megutálta azt.

    Hasonló volt nálunk is, illetve nálunk volt némi korlátozás is a szociális interakciókra (tehát ilyen zsúrok meghívott barátokkal nem voltak például), bizonyos termékek, mint pl. kóla tiltása még középiskolás korunkban. Zsebpénzünk sem volt, mert hogy ami értelmes azt úgyis megveszik, a gyakorlatban meg persze minden hülyeségnek volt minősítve, amit gyerekként akartunk. Sorolhatnám még, csak az a baj ezek főleg tárgyak, amiket fel tudok sorolni, a hozzáállást meg nehéz leírni szavakban, azt látni, érezni kell.

    Feleségemnél erősebb volt a világtól elzárás, ami azt eredményezte, hogy ugyan ő az extrovertáltabb személyiség, de mégis neki hiányozott rengeteg társadalmi szokás ismerete, voltak dolgok, amiket én mondtam el neki, tanítottam meg.

    Szóval mi saját bőrünkön tapasztaltuk ezt az elzáró mentalitást. Ebben az is benne van, hogy szüleim digitális analfabéták voltak abban a korszakban, amikor már azért elterjedtek voltak a digitális dolgok, most öregkorukra már nem azok, sokat fejlődtek. Mi nem szeretnénk ilyenek lenni, nem arról van szó, hogy mindent megengedni, hanem felnőttként is megismerni milyen platformokat használnak a gyerekek, és ennek megfelelően lehet róla beszélni, nyilván nincsenek kétségeim, hogy így is, úgy is csinálnak meg fogyasztanak hülyeséget a gyerekek. Megjegyzem, még viszonylag képben vagyunk, főleg feleségem jóval fiatalabb, nemrég érettségizett húga sokat mesél milyen tartalmakat fogyasztanak, egyébként nagyon jókat is mutat Tiktokon (pl. "Erzsi vagyok, nem hülye" ami hirtelen eszembe jut), más kérdés, hogy ő annyiban nem mérvadó, hogy intelligenciában a haranggörbe jobb oldalán van.

Új hozzászólás Aktív témák