Hirdetés
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Computex 2026: Kezünkben az Asus visszatérő androidos táblagépe
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Computex 2026: FSP gépházak professzionális és otthoni környezetbe
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Computex 2026: áradás a Noctuánál
- Hobby elektronika
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen széket vegyek?
- Nem kell még temetni: 2 éves órajelcsúcsot döntöttek meg Raptor Lake-kel
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
janeszgol
félisten
-
joghurt
addikt
Azt ugye tudod, hogy még mélyalvásból turbóba is milliszekundumok alatt vált a CPU?
-
Kansas
addikt
Nem szinte alszik, hanem konkrétan... nekem mezei netezés, filmezés közben az 5700X3D 8 magjából 5 altatva van CPUID szerint...
-
janeszgol
félisten
Látod, ez a baj, hogy te is, és a Microslop is eltávolodott a valóságtól.
Ott vagy egy konferencián vagy vevői meetingen a legújabb céges vassal, nem holmi 5+ éves irodai PC, energiatakarékosba teszed a gépet mert így is csak 3 órát bír (Thinkpad P16v gen 2), és a Teams betöltése másfél perc. Intel Core 165H proci van benne, nem i3 6th gen.
Mi a túrót csinál addig? Az egész Enciclopedia Britannica-t beolvassa?Egy fél évvel ezelőtti frissítés óta a Beállítások menüben lépkedve is várni kell 10...20mp-et. Task manager minimum fél perc... Végtelen már lassan a lista. Mi a fenét csinál ott a gép?
Nem a hardverrel van a gond, sőt, már
lassannem tud lépést tartani a szoftver enshittification-nel.Ez inkább a modernebb hardver tervezési hibája. Amikor már annyira energiatakarékosra veszik a hardvert, hogy szinte alszik. És idő kell, hogy "beinduljon".
Ezért van az az érzet, hogy egy 12-13 generációs, de inkább régebbi intel reszponzívabb, mint egy újabb. -
janeszgol
félisten
Na ez az. A 22-k hsz elérése kellett, hogy valaki normálisat írjon. Előtte a félés, gyanakvás, a "ne csinálja ezt" stb. Ezt szinte minden rendszer csinálja. A cpu/SoC meg így van tervezve.
-
Kansas
addikt
Nyilvánvalóan nem.
Mindegy is alapvetően... bennem az maradt meg az anno tanultakból, hogy a procik fogyasztása a feszültséggel direktben, a frekvenciával négyzetesen arányos(nyilván azonos proci esetén, mert ugye a számolóegységek száma se lényegtelen). A konkrét képletre már sajna nem emlékszek...
-
KTTech
veterán
Látod, ez a baj, hogy te is, és a Microslop is eltávolodott a valóságtól.
Ott vagy egy konferencián vagy vevői meetingen a legújabb céges vassal, nem holmi 5+ éves irodai PC, energiatakarékosba teszed a gépet mert így is csak 3 órát bír (Thinkpad P16v gen 2), és a Teams betöltése másfél perc. Intel Core 165H proci van benne, nem i3 6th gen.
Mi a túrót csinál addig? Az egész Enciclopedia Britannica-t beolvassa?Egy fél évvel ezelőtti frissítés óta a Beállítások menüben lépkedve is várni kell 10...20mp-et. Task manager minimum fél perc... Végtelen már lassan a lista. Mi a fenét csinál ott a gép?
Nem a hardverrel van a gond, sőt, már
lassannem tud lépést tartani a szoftver enshittification-nel.Érdekes, az én saját Ryzen 2500-as, több, mint 5 éves laposommal nincs ilyen gond (Win11, up-to-date)... minden gyorsan indul, persze a Lightroomot nem használnám rajta, de Teams és társai gond nélkül és gyorsan mennek. A céges i5-ös cuccok már nagyon nem ilyen fürgék a sok policy alatt...
-
Geri Bátyó
addikt
-
Aljasvip
senior tag
Látod, ez a baj, hogy te is, és a Microslop is eltávolodott a valóságtól.
Ott vagy egy konferencián vagy vevői meetingen a legújabb céges vassal, nem holmi 5+ éves irodai PC, energiatakarékosba teszed a gépet mert így is csak 3 órát bír (Thinkpad P16v gen 2), és a Teams betöltése másfél perc. Intel Core 165H proci van benne, nem i3 6th gen.
Mi a túrót csinál addig? Az egész Enciclopedia Britannica-t beolvassa?Egy fél évvel ezelőtti frissítés óta a Beállítások menüben lépkedve is várni kell 10...20mp-et. Task manager minimum fél perc... Végtelen már lassan a lista. Mi a fenét csinál ott a gép?
Nem a hardverrel van a gond, sőt, már
lassannem tud lépést tartani a szoftver enshittification-nel. -
KTTech
veterán
Kétféle vezető típus van, akiket instant bannolnék az univerzumból: pulse and glide és a fix 65 km/h (városon kívül, belül, 30-as táblánál és autópályán is...).
Ha ennyire spórolni akarnak, menjenek busszal.
OK, az agyatlan futárokat is bannolnám, akik -másokat veszélyezteteve- sietnek, mert futárok, bárhol megállnak, mert futárok...Felénk az autóbusz fogalma nem létezik... azaz létezik, de esély sincs rá, hogy pl. a 40 mérföldre levő munkahelyre beérjek (konkrétan 12km a legközelebbi buszmegálló a melóhelytől - 2 átszállással -, a vasút az kb. 18km).
Ellenben remekül tudom használni a pulse&glide-ot a pályán 118 és 113km/h közt (113 a legális limit), legalábbis hazafele, odafele mindig késésben vagyok (tempomat 122-re állítva GPS szerint, 124-nél már az átlagsebességmérők - is - lelőnek)... az azonos úton olyan 18-23% körüli a fogyasztás difi (szimpla 1.6CRTDi, 105 LE).
Felénk nem csak a futároktól kell félni, hanem a fehér tranzitosoktól úgy általában. Van is erről egy jó klipp
-
Dragon3000
nagyúr
Ez inkább azt mutatja, hogy ami ms azt mindig fikázzák, lényegtelen, hogy az jó vagy rossz, mivel ms, így csak rossz lehet.
-
ViZion
félisten
Kétféle vezető típus van, akiket instant bannolnék az univerzumból: pulse and glide és a fix 65 km/h (városon kívül, belül, 30-as táblánál és autópályán is...).
Ha ennyire spórolni akarnak, menjenek busszal.
OK, az agyatlan futárokat is bannolnám, akik -másokat veszélyezteteve- sietnek, mert futárok, bárhol megállnak, mert futárok... -
totron
addikt
Valahogy mindig kritikusabbak es ellenallobbak a Windows felhasznalok, mint mondjuk Apple vagy Android.
Pl. Apple mar regota rakerdezett, hogy megossza-e a haveroddal a Wi-fi jelszot, amikor ugyanarra a halozatra akar csatlakozni, mint amin vagy. Amikor az MS bevezette ugyanezt, akkor jott a felhaborodas, hogy nehogy mar a Windows megossza a jelszavamat massal.
Mondhatnam az iCloud (vagy Google Drive) vs OneDrive ellenallast is. User szinkronizalja az egesz eletet iCloud-ba, de az a kurva Windows nehogy mar OneDrive-ba mentsem barmit.
Kozben meg mindket ceg ott adja el a felhasznaloit ahol csak tudja. -
KTTech
veterán
Pont ugyanezt csinálja a telón az Android és a iOS is...
(megjegyzem, még az autóknál is segít a fogyasztásban ennek a technikának az elmélete, csak ott pulse and glide-nak hívják, és a japánok több mint 20 éve tanítják az autósiskolákban
) -
GreatL
őstag
És ha notebookokon máshogy profilozzák, vagy eleve kikapcsolható lesz? Ne temessük el előre az MS-t.
-
CYBERIA
őstag
Valamit benéztél. Ha egy proci 2 GHz-en fogyaszt 15 W-ot, akkor 4 GHz-en legalább 60-at fog. Ez nem fizika, hanem a valóság.
Azonos fesz?
-
Geri Bátyó
addikt
Ha fele órajellel 2x annyi ideig tart valamit megnyitni, mint dupla órajellel, akkor a noti kb. ugyanannyit fog fogyasztani. Ez fizika... Viszont te kétszer annyi ideig vársz a megnyitásra.
Valamit benéztél. Ha egy proci 2 GHz-en fogyaszt 15 W-ot, akkor 4 GHz-en legalább 60-at fog. Ez nem fizika, hanem a valóság.
-
hokuszpk
nagyúr
Csak akkor nem, ha valahol bottleneck van. Amúgy ugyanannyi adatot dupla órajelen fele annyi idő feldolgozni. A melegedés más kérdés, de 1-3 másodperc alatt kétlem hogy tényező lenne.
Amúgy meg azért vesz az ember erősebb vasat, hogy jobban menjen a gép. Manapság elég jól energiahatékonyságú SoC-ok vannak a laptopokban, hogy kibírják, de ha nagyon fáj, akkor elighanem egy energiatakarékos profil kikapcsolja és kedvedre throttlingolhatsz.
Desktopon pedig hadd ne legyen visszafogva a sebesség a laptopok energia-hatékonyságának és üzemidejének az oltárán. Mintha a PC-s játékok grafikája azért lenne visszafogva, mert a konzolokban gyenge a vas... és igen, tudom, sok szempontból van ilyen effektus, de nem gondolom, hogy jól lenne ez így..."A melegedés más kérdés, de 1-3 másodperc alatt kétlem hogy tényező lenne."
hát nemtom, időnként a Ryzen topicokban sírnak, hogy hirtelen fel-le pörög a venti, meg 1-2 másodperc alatt 40 fokot képes melegedni a proci... és hiába mondod, hogy ez így van tervezve, a boost nem szórakozik a lépcsőzetes 25-50 Mhz órajelemelgetéssel, mint a régebbi cuccok, hanem ha úgyérzi szükséges, akkor azonnal felugrik 1.5 Ghz -ről 4.5 -re...
igazából nem is értem ezt a fejlesztést, írjanak olyan kódot, ami jobban használja a cput, aztán akkor majd a hardver boostja felpörgeti a cuccot ahogy kell.
-
Kansas
addikt
Csak akkor nem, ha valahol bottleneck van. Amúgy ugyanannyi adatot dupla órajelen fele annyi idő feldolgozni. A melegedés más kérdés, de 1-3 másodperc alatt kétlem hogy tényező lenne.
Amúgy meg azért vesz az ember erősebb vasat, hogy jobban menjen a gép. Manapság elég jól energiahatékonyságú SoC-ok vannak a laptopokban, hogy kibírják, de ha nagyon fáj, akkor elighanem egy energiatakarékos profil kikapcsolja és kedvedre throttlingolhatsz.
Desktopon pedig hadd ne legyen visszafogva a sebesség a laptopok energia-hatékonyságának és üzemidejének az oltárán. Mintha a PC-s játékok grafikája azért lenne visszafogva, mert a konzolokban gyenge a vas... és igen, tudom, sok szempontból van ilyen effektus, de nem gondolom, hogy jól lenne ez így... -
Dragon3000
nagyúr
-
ViZion
félisten
Ha fele órajellel 2x annyi ideig tart valamit megnyitni, mint dupla órajellel, akkor a noti kb. ugyanannyit fog fogyasztani. Ez fizika... Viszont te kétszer annyi ideig vársz a megnyitásra.
ööö.... nem. Nem egyenesen arányos és ha belemelegedik, akkor bekapcsol a venti is.
-
Callisto
őstag
Jogosan szapulják, mert tényként ismert, hogy a W11 nem natív kódot használ, hname wrappereket a UI megvalósítására ami rettenetesen lassú a natívhoz képest.
-
Tesztelo.hu
senior tag
Ha fele órajellel 2x annyi ideig tart valamit megnyitni, mint dupla órajellel, akkor a noti kb. ugyanannyit fog fogyasztani. Ez fizika... Viszont te kétszer annyi ideig vársz a megnyitásra.
-
Flynn
csendes tag
Ha úgy fejlesztenek egy oprendszert/szoftvert, hogy az egyre jobban pazarolja a hardver erőforrásait, az szerinted rendben van?
Én ezt nem érzem pazarlásnak.
De nyilván ha nincs optimalizálás, akkor az nem megfelelő fejlesztés, de ezért írtam, hogy attól függetlenül. -
joghurt
addikt
Ha úgy fejlesztenek egy oprendszert/szoftvert, hogy az egyre jobban pazarolja a hardver erőforrásait, az szerinted rendben van?
Már évtizedek óta ez megy a szoftveriparban. Externalizálják a költségeket, hogy szép magyarul fogalmazzak. Szoftvert optimalizálni drága, és náluk jelentkezik. Erősebb vasat, több memóriát vetetni veled, hogy ugyanazt a funkciót tudd használni, mint régebben = a te költséged.
-
Flynn
csendes tag
-
ricsi99
addikt
-
ViZion
félisten
-
jerry311
nagyúr
Valahogy mindig kritikusabbak es ellenallobbak a Windows felhasznalok, mint mondjuk Apple vagy Android.
Pl. Apple mar regota rakerdezett, hogy megossza-e a haveroddal a Wi-fi jelszot, amikor ugyanarra a halozatra akar csatlakozni, mint amin vagy. Amikor az MS bevezette ugyanezt, akkor jott a felhaborodas, hogy nehogy mar a Windows megossza a jelszavamat massal.
Mondhatnam az iCloud (vagy Google Drive) vs OneDrive ellenallast is. User szinkronizalja az egesz eletet iCloud-ba, de az a kurva Windows nehogy mar OneDrive-ba mentsem barmit.
Kozben meg mindket ceg ott adja el a felhasznaloit ahol csak tudja. -
Patrik.Varga
tag
Mert valójában ezzel csak elodázzák a valódi problémát, a software optimalizálást. Persze le lehet írni, hogy a kettő egymástól független és párhuzamosan a kódon is dolgoznak, de ez az amit elég nehér megfogni.
-
Geri Bátyó
addikt
-
Egon
nagyúr
-
ricsi99
addikt
-
Flynn
csendes tag
Megértem a finnyázókat. Egyre nehézkesebb a Win, de nem azt javítják, hanem a hardver bazgatják.
De ha egyszer ott van a hardver akkor miért ne használnák ki? A szoftver optimalizálástól függetlenül.
-
Geri Bátyó
addikt
Megértem a finnyázókat. Egyre nehézkesebb a Win, de nem azt javítják, hanem a hardver bazgatják.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Windows 11
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Elektromos autók - motorok
- Fotók, videók mobillal
- Augusztusban jön a The Sinking City 2, már tölthető a steames demó
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Óra topik
- További aktív témák...
- HGST Deskstar NAS 4TB HDD (100/100% kondíció) / SATA3 (6Gb/s) / 7200RPM / CMR // TÖBB DARAB!
- Megkímélt HP EliteBook 855 G7 Fémházas Strapabíró Laptop 15,6" -65% AMD Ryzen 3 PRO 4450U 16/256 FHD
- Retró számítógép hardver pakk egyben
- Szép! Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 x360 Érintős Hajtogatós Laptop Tab 14" -50% i5-1135G7 16/256 +Toll
- Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art objektív
- Amazon Kindle 10th Generation ébresztős tok
- -60% Bontatlan ÚJ Lenovo Thinkpad T14 gen5 Ultra 7 155U 16GB Ram 512GB SSD Magyar bill 1 év Gari
- ÚRIS10!!! RAMÁRON! LEGION 5 i7-13650HX 32GB RAM 1000GB SSD RTX 5070 8GB
- 27% - ASUS ROG STRIX X870-F GAMING WIFI Alaplap
- Logitech G POWERPLAY vezeték nélküli öltő/ egérpad
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
)


