Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Ultram3jor #21 üzenetére

    Hogy mit fogjon? Ahhoz fegyver is kellene ám! Mert akár hiszed akár nem, ebben az országban bizony meglehetősen kevés fegyver van. Ami meg a honvédség lerakataiban van, az már bizony régen szétrohadt. Az a baj, hogy nincs fegyveres kultúra ebben az országban, és a fegyvertörvény nem is támogatja ennek kialakulását. Tehát ha jön az ellen, akkor legfeljebb kiegyenesített kaszával és szekercével tudod felfegyverezni a lakosságot.

    ''...a NATO nem velünk fog foglalkozni, hanem saját magával...''

    Ezzel meg az a probléma, hogy a NATO mi is vagyunk ám! Abban pedig biztos lehetsz, hogy egy esetleges félresikerült amerikai beavatkozás, mondjuk egy Kína-Tajvan konfliktusba, hidegen hagyná az európai NATO tagállamokat (legfeljebb Nagy-Britannia és Olaszország sietne a segítségükre, esetleg még Hollandia. Franciaország és Németország 100% hogy nem). Ezzel igazából az a probléma, hogy az európai tagországok szállítókapacitásának több mint 50%-át a britek adják. Amiben szinte biztos vagyok, hogy a lengyelekre számíthatnánk. Márpedig kelet-Európában a németek után nekik van a második legerősebb haderejük.

    A légvédelem az egy érdekes kérdés. Honi légvédelem tényleg nem létezik, de annak értelme sincs. (Az ország légterének védelmére legalkalmasabb eszköz a vadászrepülőgép.) Csapatlégvédelmünk tulajdonképpen van, bár az sem egy rettenetes mennyiségű. Ami ebből a szempontból hiba volt, az a Silka-k kivonása. Nincs hatékony csöves légvédelmünk, pedig a földi telepítésű légvédelemnek ez a leghatékonyabb válfaja!

    Legálisan csak öt állam rendelkezik atomfegyverrel (USA, Oroszország, Nagy-Britannia, Franciaország, Kína), a többiek alapvetően csak megtűrtek ebben a klubban (az viszont érdekes, hogy Izrael nagyobb nukleáris ütőerővel rendelkezik mint Kína, már ami a töltetek számát illeti.) Amiért nem piszkálják Őket, az az, hogy nem fenyegetik a világot mindezzel. India és Pakisztán ereje gyakorlatilag csak egymás ellen irányul. Izraelé egyértelműen önvédelmi célú, esze ágában sincs ezzel fenyegetőzni. A közel-keleten csak addig lehet erőegyensúlyról beszélni, amíg csak Izrael rendelkezik ezen fegyverrel. Észak-Korea meglehetősen kis erővel rendelkezik (ha rendelkezik egyáltalán), nem jelent komoly fenyegetést (a válaszcsapás megsemmisítené, Ő maga viszont nem képes komoly károkat okozni stratégiai szinten értve mindezt). Irán esetén pont az a probléma, hogy még nincs is ilyen fegyvere, de máris fenyegetőzik vele. Brazilia megint nem világpolitikai tényezővé akar válni ilyen törekvéseivel.

Új hozzászólás Aktív témák