Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kushwavez

    Topikgazda

    Na sikerült rájönni a "kernel_task" RAM zabálásának reprodukálásához szükséges műveletekre, egy egyszerű példa:

    1. Nyiss meg egy videót ami nem YouTube-on van, lehetőleg 1080p (az én példámban az indavideo.hu oldalán elsőre megjelenőt nyitottam meg)
    2. Nyiss meg mellette egy tabot bármilyen másik oldallal (nálam pl apple.com)
    3. Indítsd el a videót, közben figyeld Tevékenységfigyelő-vel a RAM használatot, láthatod, hogy a "kernel_task" rendesen működik, nincs semmi anomália, tartja a látható mennyiséget.
    4. Szüneteld le a videót, nyomj át a másik tabra
    5. Most menj vissza a videós tabra, indítsd el a videót
    6. A RAM használat rögtön kezd az egekbe szökni. (erőforrásigényesebb videóknál nekem simán elérte a több mint 30 GB használatot, fagyasztva a notimat, lásd: #35246)
    7. Az oldal újratöltése megszünteti és megint a normális lesz (addig amíg nem állítod meg és mész egy másik tabra)

    Sikerült az asztalimon is reprodukálni ezt, csak ott nem hagyta az egekbeszökni a RAM használatot, hanem kiírta a Safari, hogy "This webpage is using significant memory." Majd ezt követően újratöltötte az oldalt. 3 próbálkozásra is sikerült.

    Itt egy vidi róla: https://drive.google.com/file/d/1GPrsdu2z9szGwJKLezEkdQsBu9ivYJB-/view?usp=sharing

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Új hozzászólás Aktív témák