Hirdetés

Aktív témák

  • SAJT

    tag

    Legeloszor: KEZDO vagyok es igen SZUKSEGEM VAN A GRAFIKUS FELULETRE
    A Gondom: nem megy fel az XFree86 4.2.0 :) ):
    ATI RADEON 8500-as TV out DVI kartyaval szeretnem hasznalni a REDHAT 7.2-t.
    Felraktam az op. rendszert, szoveges modban installalni akartam az Xfree86 4.2.0-t ezen, standard VGA-kent hasznalni a graf. feluletet az ATIn keresztul.(Radeon 7500-nal mar bejott a modszer) :(((

    Azonban az Xfree86 hivatalos oldalarol letoltott fajlokkkal es az oaltaluk irt install. scripttel a kovetkezo tortent:
    beirtam az ideiglenesen krealt konyvtaramban, rootkent: sh xinstall.sh

    erre ezt az uzenetet kaptam:

    ...
    Checking which OS is running...
    uname reports 'Linux' version '2.4.7-10' architecture 'i686'
    Object format is ELF. ./xinstall.sh: strings: command not found

    Warning: can't detect the bindist version
    Checking for required files... bla, bla, bla

    majd megjeleniti a kert fajlok listajat es nekem mind megvan abban a könyvtarban ahonnan az install scriptet(xinstall.sh) inditotam...

    megse talalja oket

    Kerdesek:
    MER NEM???!!
    es mi a t.kom az a bindist? szotarban sem talaltam :o

    Hogyan tudom feltenni a 4.2-es Xf86-ot?
    es utana
    Hogyan es hova kell telepiteni az ATI 8500 drivert amibol ilyet talaltam:
    ATI-4.2.0-15.i386.tar

    Koszonet+ui:
    Elore is koszonok szepen minden segitseget!
    (a konfig: alap Epox lap, AMD 1700+, 128 MB DDR266, Powermagic ATI Radeon 8500 64MB Tvout DVI, Seagate Barracuda ATA IV 40 GB)

    ''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

  • -mikey-

    csendes tag

    válasz SAJT #1 üzenetére

    Hi!

    Miert nem RPM-ből rakod fel az XFree-t? Már installkor is megteheted, frankón felismeri a kártyát, be is állítja Neked. Még mindig nem késő, egyszerűen csak felrakod a CD-n lévő RPM-eket: XFree86, xfs, XFree86-Fonts, ..., esetleg megbuherálod a config file-t. RedHat alatt van egy setup nevű progi, ezzel az alap X beállításokat el lehet intézni.
    Ha meg frissíteni akarsz 4.2.0-ra (nemtom a 7.2-ben milyen van), akkor az rpmfind.net-ről leszeded a 8.0-ás package-eket.
    Remélem segítettem, ha zavaros, írj, megprőbálom részletesebben! :)

    Mikey.

  • SAJT

    tag

    válasz -mikey- #2 üzenetére

    Azert mert toled hallok RPM-rol eloszor.
    Utananeztem, letoltottem a: redhat-config-xfree86-0.6.7-1.src (ami rpm)fajlt es nekiesek.
    De lehet, hogy csak ket nap mulva, mert szerdan szigorlatozom... :((( :(( :(

    off
    f.sok tole nagyon...
    on

    Addig is a ''hagyomanyos modszerrek'' kozott van vmi. hasznalhato tipped?

    ''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

  • SAJT

    tag

    válasz -mikey- #2 üzenetére

    off
    túl vagyok a szigorlat ''A'' vizsgán úgy ki.sztak mint a macskát sz@rni, de ettől én csak elszántabb lettem :((


    1.) mc-ben megnyitom az aktuális könyvtárat amely az rpm csomagomat tartalmazza
    2.) beírom: rpm --install <csomag neve>
    3.) Entert nyomok
    4.) kiírja a nyavalyás, hogy nem létezik a fájl vagy könyvtár a <csomag neve>-n


    Légy oly drága és szájbarágósan mint anya a hülye gyerekének írd le, hogy mi a tökömet kéne beírnom amire aztán elindul és sikersen be is fejeződik az install!
    (a 7.1-es csomag helyett meg persze keresek egy 8.0-t, eszem mint a tenger:(( )

    ''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

  • -mikey-

    csendes tag

    válasz SAJT #4 üzenetére

    No.

    Ha rpm -ből installálsz, akkor rpm --install <file_neve>. Tehát nem csomagnév, ezért írja ki, hogy nincs olyan file. Pl. rpm --install XFree86-4.1.0.rpm. Ez így jó eséllyel nem fog működni, :) mert az XFree86 csomag több csomagtól is függ. Ami most hirtelen eszembe jut: XFree86-xfs, Mesa, XFree86-libs, meg még biztos van pár. Ami kell neki, azt az RPM szépen kiírja, lehet letölteni és újra próbálkozni. Több RPM file-t úgy telepítesz egyszerre, hogy egyszerűen egymás után írod a file-neveket. Pl. rpm --install XFree86-4.1.0 XFree86-xfs-4.1.0. Asszem az még fontos, hogy így az XFree86-kezdetű csomagokból azonos verziójút próbálj összevariálni, mert szerintem a verziószám miatt is nyavajog.
    Egyelőre ennyi, próbáld ki így

    off
    Csuhajj, én meg 9:30 adok le programot doksistul... Az még több, mint 4 óra! :D
    on

  • -mikey-

    csendes tag

    válasz SAJT #3 üzenetére

    Uppppsz,

    az a redhat-config-akármicsoda szerintem nem az, amit keresel!
    Az előbbiben leírtam, kb. milyen file-ok kellenek, azokat hajtsd!

    [L]http://rpmfind.net[/L]
    [L]ftp://ftp.redhat.com[/L] (lehet, az ''ftp.'' nem is kell)

    Mikey.

  • SAJT

    tag

    válasz -mikey- #6 üzenetére

    Köszi a tippeket! :)

    A csomag tartalmát melyik paranccsal tudom megnézni (hogy be tudjam írni őket egyenként)

    és hogy is van ez a parancs beír+tab lenyom és kiírja az összes hozzá tartozó paramétert?
    (rpm --help és rpm --usage az már megvolt, de abból nem hámoztam ki ilyent... )

    off
    lehet, hogy csöppet kuszán fogalmazok, de eléggé közeleg az U.V-m :0
    Te leadtad a cuccosodat időre?
    on

    ''...De a legnehezebb megmutatni, hogy mennyire vagy férfi! Ezt onnan látni, hogy meddig pisál az ember. ...'' Szőke A.-Tündérdomb

  • tildy

    nagyúr

    válasz SAJT #4 üzenetére

    nem egyszerubb mcben ramenni az pmre az megnytja, es ott van egy install dolog, en anno ugy csinaltam:)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • -mikey-

    csendes tag

    válasz SAJT #7 üzenetére


    A csomag tartalmát melyik paranccsal tudom megnézni (hogy be tudjam írni őket egyenként)

    Ezt nem egészen értem. :) A csomag tartalmát az rpm -qlp <rpm_file> paranccsal tudod megnézni, de mire akarod használni?

    A tabozás dolog is elég konfúz, ha arra gondolsz, amire én akkor az úgy működik, hogy elkezded beírni a file nevének elejét, lenyomod a tabot. Ha abból, amit beírtál egyértelmű a név, akkor kiegészíti, ha nem, akkor a következő tab lenyomására kilistázza a jelölteket. Bocs, ha nem erre gondoltál és ez eddig is vili volt... :)

    off
    Leadtam. 0 alvás után bevittem, megmutattam, tetszett, de már be volt előre írva az ötös... :DD
    on

  • -mikey-

    csendes tag

    válasz tildy #8 üzenetére

    Hi!

    Én is úgy szoktam, ha csak egy csomagot akarok egyszerre telepíteni, akkor ez a legkényelmesebb megoldás. Az XFree esetében azonban több csomi kell egyszerre, mert pl. az XFree86 alap függ a Mesa-tól és viszont (asszem). Külön-külön nem tudod felrakni őket.


    Mikey.

Aktív témák