Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Sziasztok!

    Még Karácsonyra leptem meg magam ezzel a szerkezettel, csillivilli, játszik mindent, USB-s, felskáláz, ami csak szem-szájnak ingere - ez áll a reklámjában és a prospektusában.
    Ez majdnem teljesen igaz is, egy 16 gigás Kingmax pendrive-ról üzemeltetem, a filmek 50%-át le is játsza szépen, a maradékot viszont nem.
    Próbáltam mindenféle Xvid meg DivX formátumba átkódolni a filmeket, volt 1 film, aminél segitett, de ugyanaz a formátum másik filmnél nem segit. Érthetetlen, teljesen rapszódikusan viselkedik.
    Volt, hogy egy filmet próbaképpen úgy konvertáltam át divX-be, hogy kettészedtem (2x350 megabyte). Az első részt le is játszotta, a másodikat meg már nem. Holott annyi különbség volt a két filmdarab között, hogy az egyik vége 01, a másik 02 volt.
    Csak rakja ki a pontokat a bal felső sarokba, azt kidob újra a menübe.
    Már beletőrődnék, hogy minden második filmet át kell kódolnom számítógépen, csak tudnám fixen, hogy mi az, amit tutira megeszik?
    Legutóbb már egy filmet 5 különböző formátumba kódoltam át, rámásoltam mindet a pendrive-ra, és sorra végigpróbáltam, egy sem tetszett neki.

    Teljesen tanácstalan vagyok, úgyhogy ha valakinek van ilyen szerkezete, vagy tapasztalt már ilyet, kérem segítsen. Köszi! :R

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • Andie

    őstag

    válasz Andie #1 üzenetére

    Senki? :(

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • imique

    csendes tag

    Megoldást nem tudok, csak bővíteni a kérdéskört.. :) LG RC185 dvd-vhs combóval küzdök, hasonló (formátum) gondjaim nekem is vannak. Ennél rosszabb, hogy DVD+RW-t már nem ismeri fel. Hogyan lehet ezeken firmware-t frissíteni? Egy hete keresem.. :((

    "Az Ördög nem alszik, legalábbis nem akárkivel..."

  • Andie

    őstag

    válasz Andie #1 üzenetére

    A hétvégén megtaláltam a kérdésemre a választ.
    Banális volt, mégis szivatott több hónapja, végül vasárnap egy fél napot - de a végére jártam! :DDD

    Szóval az a vicc, hogy a 16 gigás pendrive második 8 gigás szeletét nem tudja olvasni jól. Ez még igy, számtech és programozói képzettséggel is kicsit furcsa, de nem lehetetlen.
    Hogyan jöttem rá?
    A véletlen folytán! Nem találtam hirtelen a 16 gigás Kingstone-omat (amit direkt arra vettem, hogy ezzel a lejátszóval használjam - előzetesen kértem kölcsön egy ilyet, és szépen látta, lejátszotta róla a tesztfilmet, szóval belevágtam). Szóval ezt nem találtam, mert valószinü fent hagytam a szobámban, mikor másolgattam rá. Sebaj, előkaptam egy 2 gigás LG-t, és rátettem egy kiválasztott filmet, amit korábban nem tudtam lejátszani. 700 megás, sima DivX film. Egyelőre átkódolás nélkül próbáltam. Biztos voltam benne, hogy nem játsza le, hisz már próbáltam a másik pendrive-val, de a teszt tisztasága érdekében azért innen indultam. Az eredeti filmcimet hagytam, ami 62 karakter hosszú volt (a könyvtáré is), tele pontokkal, aláhúzásokkal. Nem játszotta le. Fogtam, átneveztem a könyvtárat is, meg a file-t is egy rövid, 10 hosszú névre (olvastam, hogy nem kezeli a dvd lejátszó a 45 karakternél hosszabb neveket - csak a kérdés, hogy teljes útvonalra értendő ez, avagy csak 1-1 könyvtárra ill file-ra?)
    Bedugtam a lejátszóba, és elinditottam - leesett az állam, mikor a sok sok pötty után elindult a film!!!
    Vakartam a fejem, de a következő lépésben felszaladtam a 16 gigásért. Letöröltem róla azt a verziót, ami már fennvolt, és rámásoltam újra a rövid névvel. Hátha valami adathiba? Persze ezen a pendriveon már volt fent jó 6-7 film. Rámásoltam újra ezt a filmet, bedugtam, és nem indult!!! Tehát nem csak a név hosszával volt baj itt.
    Itt kezdtem gyanakodni, hogy pendrive hiba. Hibás lenne a cucc? Laptop viszont szépen lejátszotta a filmet a penről inditva. Tehát nem hw hiba.
    Ismét jött a szikra: leformázni a Pendriveot. Igy tettem, és felmásoltam rá a filmet újra. Lejátszotta!!!
    Itt már sejtettem, hogy mi a bibi, de azért nem hagytam annyiban. Felmásoltam a filmet még 15-ször, más más könyvtárba. (Film1, Film2, Film3, stb). Mindbe ugyanaz a "Tesztfilm.avi" került.
    Elkezdtem sorra lejátszani a filmeket. Elindult egész a 10.-ig, de a 11-es már nem. És a többi sem.
    Itt nyert bizonyságot, hogy a 8. (nyolcadik) giga után már nem olvassa valamiért a pendriveot jól a DVD. Nemtudom, hogy lehet ez, hogy addig kezeli, afölött meg nem, hisz egy FAT32 egységben van, de tény, hogy ez a baja.
    Felraktam rá azt a 3-4 filmet, amit már hetek óta nemtudok megnézni emiatt, és mind szépen indul. Mindaddig, amig a pendrive első felére másolom.
    Úgyhogy van egy 16 gigás pendriveom, aminek az első 8 gigáját tudom csak használni (filmezésre) :C Egyébként azért is érthetetlen a dolog, mert neten olvastam, hogy sokan Fat32-re formázott mobilvinyót dugtak rá, és arról is szépen ment a lejátszás. Namármost azon viszont tuti több adat van, mint 8 gigabyte...

    No azért irtam le ilyen részletesen, hogy aki hasonló problémát tapasztal, erre is gyanakodjon!

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák