Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz spacelab #14 üzenetére

    Igen, ha a gyári váz marad, akkor kell egy nagyon jó referencia amihez szintezi az ember a modokat (sínek pl.). Nekem ugye eleve új sínek vannak tervben, tehát nálam adott lenne, hogy azokhoz lövök be mindent.

    Devil Smile: igen én is olvastam ilyen rémtörténeteket. Én épp ezért írtam már, hogy egy spacelab-éhoz nagyon hasonló felépítésű egységben gondolkodom, csak épp maga a fúvóka nem nyomtatva lenne, hanem fémből, a teteje persze lehet nyomtatott is. Nem tudom mennyire hiteles oldal a K40.se (most találtam, de elég összeszedettnek tűnik), itt cikk is van arról, hogy miért jobb ez a "csöves" megoldás, mint a fókuszlencsét körbeölelő fúvókás kialakítás (a cikk végén kiemeli a jó "smoke assist" fontosságát is).


    fape: részemről a topik címébe belefér a sima gravírozás is, engem nem zavar ha lesz erről is itt eszmecsere, amíg ez megmarad CNC hobbisták topikjának. Főleg, ha idővel lézerrel is szeretnéd bővíteni a gépedet, akkor abszolút topik-on kis masina lesz. Nulla tapasztalatom van gravírozásban (lézeren kívül természetesen), így minden infóra nyitott vagyok. A nagy CNC-s topik szerintem sem jó erre, oda "profik" járnak, komoly gépekkel és én gyorsan meguntam a dolgot. Egyébként tervben volt egy kis gravírozógép építése nekem is, de mivel már fut egy "nagy" marógépes projektem, így okafogyottá vált a dolog. :B

Új hozzászólás Aktív témák