Hirdetés

Aktív témák

  • Zaen

    csendes tag

    Sziasztok!

    Először is ne haragudjatok, hogy ha nem jó helyen nyitottam ezt a topicot, nem igazán vagyok járatos ezen a fórumon, viszont lenne egy sürgős és fontos problémám, amiben nagyon hálás lennék ha segítenétek.

    A mai nap folyamán úgy döntöttem, hogy mivel indul a félév újratelepítem a laptopom, és ha már így alakul, akkor lehetőleg kitakarítom belülről is, hiszen amióta megvettem - kb. 2 éve - ezt még nem tettem meg, és a venti már nagyon hangos volt. Megkerestem neten a laptopom hivatalos "service manual"-ját, ott kikerestem a venti kitakarításához szükséges lépéseket, és az alapján elkezdtem szétszedni a gépet. Minden jól is ment, amíg el nem jutottam a képernyő leszedésének részéhez. Volt egy lépés, amely azt írta, hogy húzzam ki a "kamera és mikrofon modul" kábeljét az alaplapból (ezt a lépést itt megtaláljátok az 55. oldalon: http://www.business-it.ch/shop/img/documents/Handbuch%204710s.pdf). Hát megkerestem az ábrán feltüntetett részt (első kép, 2. pont), és megpróbáltam kihúzni ezt a kábelt az alaplap foglalatából, mikor is észrevettem, hogy ez a foglalat "mozog". De persze voltam olyan hülye, hogy nem hagytam az egészet a fenébe, hanem addig szórakoztam, amíg ez a foglalat letört az alaplapról (úgy, h a foglalatban még mindig benne van az adott kábel). Ekkor viszont már nem folytattam a laptop szétszedését, hanem inkább mindent visszaraktam a helyére ahogy volt, és megpróbáltam elindítani. A laptop el is indult, viszont a kép azóta se jön be (pedig azóta megint szétszedtem, és a képernyővel kapcsolatos kábeleket megigazgattam).

    Attól tartok, hogy szerviz, esetleg új alaplap lesz a dologból (igaz nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz), viszont őszintén szólva egyikre sincs túl sok pénzem. :S Úgyhogy nagyon értékelném, hogy ha lenne bárkinek is vmi ötlete, hogy mit tudnék ez ellen tenni, és ha tényleg nincs más megoldás, akkor esetleg 1-2 ember elérhetőségét ha meg tudnátok adni, aki vállal ilyen problémák javítását (Budapesten vagy esetleg Gyöngyösön), lehetőleg pénztárcakímélő áron, és gyorsan (hiszen igazából holnaptól nagy szükségem lesz a laptopra...)

    Előre is köszönöm, Zaen

    ui.: ha bármi más információra szükségetek van, nyugodtan szóljatok!

  • koshmar

    őstag

    válasz Zaen #1 üzenetére

    Üdv!

    Szerintem ez inkább ide tartozik. :)

    Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

Aktív témák