Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • himpike

    aktív tag

    Nem mindegyik Epsont tudod resetelni sajna.
    A külső tintatartályos Epsonok viszont nagyon sok tintával érkeznek, jellemzően 6-8ezer fekete oldalnyival és ugyanennyi színessel. Mire a lézerhez megveszed ugyanezt valószínűleg többe fáj az egész(színes lézer defaultból felejtős). Igazából annak való ez a típus aki nyomtat, és nem nyomtatgat. 2 módon lehet lerohasztani, az egyik a beszáradás, a másik az ha hagyod kifogyni és lelevegősödik, mert nem méri a saját tintaszintjét, nem patronos.
    A fejtisztításnál illene várni hogy kioldja a beszáradást. Létezik egy bő tintás öblítés is, azt el kell felejteni mert hamar telenyomja a wasted ink cartridge-t.
    A teljes tintasor cseréje 10-12ezer forintból megvan, 4-6 ezer oldalnyi festékkel.
    A legmeghökkentőbb számomra hogy ezeket a tartályos Epsonokat cukrászok is használják ételfestékkel ostya nyomtatásához. Az ételfesték persze kinyírja idővel(állítólag savas), de belekalkulálják az árba.
    Más gyártók termékeit nem ismerem mert nem foglalkozunk velük. A Brother az, ami még számok alapján jónak tűnik ugyanilyen működéssel, de a készülékek mechanikájáról nem tudunk semmit, nincs pénzvisszafizetés és nincs hosszabb garancia. A HP külső tintatartályosa pl egy falat fekáliát sem ér.
    Orvosi rendelőkben az Epson M100 volt az ami dominált felénk. Ha jól emlékszem az országos rekord egy vevőnknél született, 310 ezer oldalnál kakkantott maga alá a nyomtató először.
    Emellett ha magánszemély vásárolja, az Epson pénzvisszafizetést is szokott adni hozzá kampányszerűen(regisztrálni kell a vásárlást, számlát feltölteni stb és esetemben visszautalás volt). Jelenleg is fut az Epsonnál ilyen promóció december 31-ig.
    És plusz ott van a regisztrációnál ingyen kibővíthető garancia 3 évre amennyit más gyártó nem ad(úgy emlékszem ezt cégnek is megadják, a pénzvisszafizetést viszont nem).

    [ Szerkesztve ]

  • himpike

    aktív tag

    válasz Patrik.Varga #31 üzenetére

    Konkrétan a mosdóba dobtam és rányitottam a csapot. A feketénél nincs elmosódás egyáltalán, a kék kissé engedett magából. Epson L655.

    [ Szerkesztve ]

  • himpike

    aktív tag

    Addig jutottam hogy a kollégák felfigyeltek a felnevetéseimre a topic olvasása kapcsán. Ennyi irreleváns hozzászólást még ez életemben nem olvastam.
    Kb lényegtelen hogy kinek hány száz éves nyomtatója van, mert olyat nem lehet már vásárolni. Ugyanígy totál lényegtelen hogy ki mit gondol a PATRONOS megoldásokról.

    A mostani készülékek árát, tudását és kellékanyagának árát kell összevetni lézer és tintasugaras vonatkozásban plusz villanyáram fogyasztás. Ma tönkremegy a régi, ma vagy holnap kell majd venni valamit helyette.
    Otthonra a nyomtató szerintem a mai napig luxus. Ha keveset nyomtatok és félek hogy beszárad, akkor eleve nincs is rá szükségem, max kényelmi okokból veszem meg.

  • himpike

    aktív tag

    válasz Graphics #44 üzenetére

    Yep, leesett már. Ha munkahelyre kéne nyomtató nekem eszembe nem jutna lézert venni kb 6-8 éve. Az Epsonoknál talán csak a milliós fénymásolók és a Brother külső tartályosai tudnak olcsóbban nyomtatni.
    A használt festék tartályt elhasznált festék alapján mondja telinek minden nyomtató nem a tényleges telítettsége okán. Teli oldalnál, keret nélküli nyomtatásnál jóval gyorsabban megteltnek nyilvánítja.

  • himpike

    aktív tag

    válasz bteebi #48 üzenetére

    Az Epson tintatartályosaiba te nyomod/folyatod át a tintát egy nagyobb palackból. Látod hogy meddig van a tartálya mert átlátszó, túlfolyni sem tud. A lézernyomtatók felbontása jellemzően kisebb, ergo rosszabb minőségű a nyomat. Ez nem jelenti azt hogy nincs nagy felbontású lézernyomtató csak nem azt fogják megvenni az ára miatt.
    Pl vonalkód nyomtatásra nem is nagyon használnak lézert mert nem lesz egyenes a sok pici vonalka és nem olvassa be a scanner, vagy a keletkező melegtől enged a ragasztó a címke alatt.
    Megfolyás... sose áztattam el semmit csak a kedvetekért pár hozzászólással visszább. Előkotortam a címkét, a fekete egyáltalán nem folyt meg a csap alatt. A színek valóban elmosódtak, de gondolom kevesen tesznek csap alá bármilyen iratot ha fontos.
    Eredeti, nem eredeti.... az Epson festékje pl a C13T03V64A 4 színnel közte a fekete.
    A fekete 7500 oldalra elég, a színesek 6000 oldalra. Mindez 14ezer forintba kerül.
    Tonert az utángyártott dolgok korában már nem nagyon tölt senki, nem éri meg vesződni vele.
    A nyomtatás sebessége függ attól hogy színes vagy fekete a nyomat. Feketénél az Epson EcoTank L3210 ( 70ezer körül és 8100fekete/6500színes oldalnyi festékkel veszed ) ami egy átlagos wifi nélküli nyomtató 33 oldat dob ki egy perc alatt.
    Emellett most még vissza is kapsz a vásárlás utáni promócióban 15ezer forintot ha nem cégre veszed).
    Érdemes számolgatni hogy ugyan milyen csodával sikerülne ezt beérnie egy lézernek bárhogyan. Már csak azoknak való tényleg akik nagyon ritkán nyomtatnak és csak feketét.
    Akkor nem számít hogy kb 6-8x annyiba kerül egy oldal.

Új hozzászólás Aktív témák