Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • togvau
    senior tag

    Az Epson tintatartályosaiba te nyomod/folyatod át a tintát egy nagyobb palackból. Látod hogy meddig van a tartálya mert átlátszó, túlfolyni sem tud. A lézernyomtatók felbontása jellemzően kisebb, ergo rosszabb minőségű a nyomat. Ez nem jelenti azt hogy nincs nagy felbontású lézernyomtató csak nem azt fogják megvenni az ára miatt.
    Pl vonalkód nyomtatásra nem is nagyon használnak lézert mert nem lesz egyenes a sok pici vonalka és nem olvassa be a scanner, vagy a keletkező melegtől enged a ragasztó a címke alatt.
    Megfolyás... sose áztattam el semmit csak a kedvetekért pár hozzászólással visszább. Előkotortam a címkét, a fekete egyáltalán nem folyt meg a csap alatt. A színek valóban elmosódtak, de gondolom kevesen tesznek csap alá bármilyen iratot ha fontos.
    Eredeti, nem eredeti.... az Epson festékje pl a C13T03V64A 4 színnel közte a fekete.
    A fekete 7500 oldalra elég, a színesek 6000 oldalra. Mindez 14ezer forintba kerül.
    Tonert az utángyártott dolgok korában már nem nagyon tölt senki, nem éri meg vesződni vele.
    A nyomtatás sebessége függ attól hogy színes vagy fekete a nyomat. Feketénél az Epson EcoTank L3210 ( 70ezer körül és 8100fekete/6500színes oldalnyi festékkel veszed ) ami egy átlagos wifi nélküli nyomtató 33 oldat dob ki egy perc alatt.
    Emellett most még vissza is kapsz a vásárlás utáni promócióban 15ezer forintot ha nem cégre veszed).
    Érdemes számolgatni hogy ugyan milyen csodával sikerülne ezt beérnie egy lézernek bárhogyan. Már csak azoknak való tényleg akik nagyon ritkán nyomtatnak és csak feketét.
    Akkor nem számít hogy kb 6-8x annyiba kerül egy oldal.

    Ez a 7000 körüli oldal viszont elméleti, mert 2000 oldal környékén tilt le a "tintafelitató" telítődöttségét számláló tiltás. Aztán sok szerencsét a nullázáshoz...

    Bár valószínűleg a lézernyomtatókon is van ilyen számláló

  • Booksi1
    csendes tag

    Megfolyás mint a régi időkben, már nincs. Minimális elmosódás előfordul. Képet áztattam lavórba, hogy kipróbáljam. Gyantás pigment festéket használ, ezért kevésbé is szárad be. Persze helyesen kell leállítani, hogy a masina kitudja vákumozni a fejből a tintát.
    Lézer nyomatok élesebbek persze, de jóval drágább egy oldal nyomtatási költsége.
    Bőven 1,- Ft alatt van egy fekete-fehér oldal festékköltsége a külső tartályos Epsonnal.
    Persze ha full fekete lapokat nyomtatsz akkor lehet, hogy több azért. :)

  • himpike
    aktív tag

    Igen, ez (is) mind problematikus. Ráadásul a nyomat se olyan szép, mint lézerrel, ami ráadásul víz hatására megfolyik. Fotókra persze jobb (pláne fotópapíron), de szerintem nagyon kevesen nyomtatnak házilag fotót, mert azért egy nem dedikált fotónyomtató nem stúdióminőséget csinál.

    Emellett lassú és drága is. A gyorsabbak meg többnyire nem nyomtatnak annyira szépen. Mondjuk ezek már régi emlékek, lehet, hogy azóta sokkal jobbak lettek. De nem hinném. A megfolyás lehetősége pedig számomra nagyon zavaró, még akkor is, ha amúgy a gyakorlatban elég ritka jelenségről beszélünk.

    #4: "Viszont az én nyomtatóm tényleg nem csap be. Tudtommal a lézernyomtatók mind patronosak, azt hazudik a patron a tintáról, amit csak akar. A tartályos tintasugarasokban látszik a tinta mennyisége, és az utántöltés is olcsóbb."

    Azért ez nem ilyen egyszerű. MINDEN gyártó MINDEN nyomtatójánál nagyon kínosan próbál ügyelni arra, hogy új patront/tonert KELLJEN venned. Alapból nem is nagyon lehet talán utántölteni semelyiket (chipes védelem), sőt némelyik gyártónál már talán akkor is ugrik a garancia, ha nem eredeti - tőlük vásárolt, rohadt drága - patront/tonert használsz. Ha meg utántöltesz, valahogy megmókolod a chipes ellenőrzést, akkor meg eleve buktad a garanciát. Szóval nem mindenkinek éri meg a trükközés, vagy csak nem tudja megcsinálni.

    A tonert is tudod utántölteni tonerporral fillérekért, a festékszint a tintapatronokban meg nem feltétlenül látszik. A HP nyomtatóiban csak egy színes (CMY) patron volt, ami kívülről fekete volt. Ráadásul a színek sorrendje talán nem is így volt (vagy nem így volt rárajzolva?), úgyhogy egyszer össze is kevertem a sárgát a ciánnal. Nem örültem neki... Canonnál (is) persze más, ott színenként vannak a patronok, és még átlátszó is a tartály, de végtelenszer utántölteni azokat se lehet.

    Az Epson tintatartályosaiba te nyomod/folyatod át a tintát egy nagyobb palackból. Látod hogy meddig van a tartálya mert átlátszó, túlfolyni sem tud. A lézernyomtatók felbontása jellemzően kisebb, ergo rosszabb minőségű a nyomat. Ez nem jelenti azt hogy nincs nagy felbontású lézernyomtató csak nem azt fogják megvenni az ára miatt.
    Pl vonalkód nyomtatásra nem is nagyon használnak lézert mert nem lesz egyenes a sok pici vonalka és nem olvassa be a scanner, vagy a keletkező melegtől enged a ragasztó a címke alatt.
    Megfolyás... sose áztattam el semmit csak a kedvetekért pár hozzászólással visszább. Előkotortam a címkét, a fekete egyáltalán nem folyt meg a csap alatt. A színek valóban elmosódtak, de gondolom kevesen tesznek csap alá bármilyen iratot ha fontos.
    Eredeti, nem eredeti.... az Epson festékje pl a C13T03V64A 4 színnel közte a fekete.
    A fekete 7500 oldalra elég, a színesek 6000 oldalra. Mindez 14ezer forintba kerül.
    Tonert az utángyártott dolgok korában már nem nagyon tölt senki, nem éri meg vesződni vele.
    A nyomtatás sebessége függ attól hogy színes vagy fekete a nyomat. Feketénél az Epson EcoTank L3210 ( 70ezer körül és 8100fekete/6500színes oldalnyi festékkel veszed ) ami egy átlagos wifi nélküli nyomtató 33 oldat dob ki egy perc alatt.
    Emellett most még vissza is kapsz a vásárlás utáni promócióban 15ezer forintot ha nem cégre veszed).
    Érdemes számolgatni hogy ugyan milyen csodával sikerülne ezt beérnie egy lézernek bárhogyan. Már csak azoknak való tényleg akik nagyon ritkán nyomtatnak és csak feketét.
    Akkor nem számít hogy kb 6-8x annyiba kerül egy oldal.

  • bteebi
    veterán

    Nekem a tintasugaras rendszerekkel mindig az volt a bajom, hogy ha nem tudsz hetente nyomtatni akkor hosszútávon esélyes hogy a fej beszárad, nem egy patron vagy fej ment már ilyen miatt tönkre, és ezek javítása sokszor annyiba kerül mint maga a nyomtató, nekem sokszor hosszú hetekig nem kell nyomtatnom semmit, és ha igen akkor is csak fekete fehér szöveg nyomtatás van.

    Igen, ez (is) mind problematikus. Ráadásul a nyomat se olyan szép, mint lézerrel, ami ráadásul víz hatására megfolyik. Fotókra persze jobb (pláne fotópapíron), de szerintem nagyon kevesen nyomtatnak házilag fotót, mert azért egy nem dedikált fotónyomtató nem stúdióminőséget csinál.

    Emellett lassú és drága is. A gyorsabbak meg többnyire nem nyomtatnak annyira szépen. Mondjuk ezek már régi emlékek, lehet, hogy azóta sokkal jobbak lettek. De nem hinném. A megfolyás lehetősége pedig számomra nagyon zavaró, még akkor is, ha amúgy a gyakorlatban elég ritka jelenségről beszélünk.

    #4: "Viszont az én nyomtatóm tényleg nem csap be. Tudtommal a lézernyomtatók mind patronosak, azt hazudik a patron a tintáról, amit csak akar. A tartályos tintasugarasokban látszik a tinta mennyisége, és az utántöltés is olcsóbb."

    Azért ez nem ilyen egyszerű. MINDEN gyártó MINDEN nyomtatójánál nagyon kínosan próbál ügyelni arra, hogy új patront/tonert KELLJEN venned. Alapból nem is nagyon lehet talán utántölteni semelyiket (chipes védelem), sőt némelyik gyártónál már talán akkor is ugrik a garancia, ha nem eredeti - tőlük vásárolt, rohadt drága - patront/tonert használsz. Ha meg utántöltesz, valahogy megmókolod a chipes ellenőrzést, akkor meg eleve buktad a garanciát. Szóval nem mindenkinek éri meg a trükközés, vagy csak nem tudja megcsinálni.

    A tonert is tudod utántölteni tonerporral fillérekért, a festékszint a tintapatronokban meg nem feltétlenül látszik. A HP nyomtatóiban csak egy színes (CMY) patron volt, ami kívülről fekete volt. Ráadásul a színek sorrendje talán nem is így volt (vagy nem így volt rárajzolva?), úgyhogy egyszer össze is kevertem a sárgát a ciánnal. Nem örültem neki... Canonnál (is) persze más, ott színenként vannak a patronok, és még átlátszó is a tartály, de végtelenszer utántölteni azokat se lehet.

  • togvau
    senior tag

    a gond akkor van amikor az oldalszámláló eléri a limitet, és többé nem nyomtat... kivéve ha van (fizetős) program ami reseteli a tervezett elavulás számlálót.

    [link]

    egyébként ezt nem csak az epson csinálja, hanem az összes féreg nyomtatógyártó.

  • himpike
    aktív tag

    Sajnos van egy régi berögződés, és ugyanazt ismétlik... Azt már nem veszik figyelembe, hogy új a technika, mások a kellékanyagok..

    Láttam én is élőben az Epson új terméket, de még 4-5éve Szegeden egy kiállításon. Már akkor a tartályos megoldást kínálták, és mondták is ott is, hogy ebbe az irányba fejlesztenek.

    Sajnos itt mindenki a 20 évvel ezelőtti tintasugaras élményeit ecseteli...

    Yep, leesett már. Ha munkahelyre kéne nyomtató nekem eszembe nem jutna lézert venni kb 6-8 éve. Az Epsonoknál talán csak a milliós fénymásolók és a Brother külső tartályosai tudnak olcsóbban nyomtatni.
    A használt festék tartályt elhasznált festék alapján mondja telinek minden nyomtató nem a tényleges telítettsége okán. Teli oldalnál, keret nélküli nyomtatásnál jóval gyorsabban megteltnek nyilvánítja.

  • Dr. Romano
    veterán

    Az a baj ezekkel a módszerekkel, hogy nem kiforrottak , mert a tisztítás tinta ürítéssel jár, amit egy kis tartájba vagy tálcára, de láttam olyatis hogy szivacsba gyűjti, és ez egy idő után problémás tud lenni, nem kicsit, hanem nagyon.
    Láttam már olyan Epson L805-ös nyomtatót, ami alá folyt az ilyen tinta az ilyen fejtisztítások után, de volt hasonló sztori Samsung és HP nyomtatóval is.

    awexco Sajnos még nincs tökéletes megoldás ha ritkán nyomtatsz tinta sugarassal, na meg nagyon érzékenyek a páratartalomra és a hőmérsékletre is, nem mondom hogy nem létezik itt is jobb megoldás, de otthoni ritkán nyomtatásra nem a tintasugaras a jó választás.

    dtracer Nem mind partonos, ott is létezik tartályos megoldás, de azok nem kis oldalszámos nyomtatók.
    Amúgy nekem nem volt még gondom tuner kapacitással, na jó láttam már én is olyan tunert ami nem volt rendesen töltve, na meg szóródott belőle már felbontáskor a por, de nem is a leggagyibbat kell megvenni és nincs gond.

    Brother DCP sorozatnál szivacsba megy a tinta (waste tank), és igen nagy méretű, szóval nem kell aggódni azon hogy a nyomtató élettartamán belül probléma lesz vele.
    Folyni nem fog, mert van egy számláló ami tilt ha tele a tank. Max akkor fog folyni ha a szivacs cserét mellőzve és a hibakódot kiütve nyomtatunk vele tovább és még kb akkor sem.
    (ez mind saját tapasztalat, 2db DCP nyomtatóval amik már közelednek a 10. évükhöz)

  • Graphics
    Jómunkásember

    Addig jutottam hogy a kollégák felfigyeltek a felnevetéseimre a topic olvasása kapcsán. Ennyi irreleváns hozzászólást még ez életemben nem olvastam.
    Kb lényegtelen hogy kinek hány száz éves nyomtatója van, mert olyat nem lehet már vásárolni. Ugyanígy totál lényegtelen hogy ki mit gondol a PATRONOS megoldásokról.

    A mostani készülékek árát, tudását és kellékanyagának árát kell összevetni lézer és tintasugaras vonatkozásban plusz villanyáram fogyasztás. Ma tönkremegy a régi, ma vagy holnap kell majd venni valamit helyette.
    Otthonra a nyomtató szerintem a mai napig luxus. Ha keveset nyomtatok és félek hogy beszárad, akkor eleve nincs is rá szükségem, max kényelmi okokból veszem meg.

    Sajnos van egy régi berögződés, és ugyanazt ismétlik... Azt már nem veszik figyelembe, hogy új a technika, mások a kellékanyagok..

    Láttam én is élőben az Epson új terméket, de még 4-5éve Szegeden egy kiállításon. Már akkor a tartályos megoldást kínálták, és mondták is ott is, hogy ebbe az irányba fejlesztenek.

    Sajnos itt mindenki a 20 évvel ezelőtti tintasugaras élményeit ecseteli...

  • Hintalow
    senior tag

    Mondjuk az Epson soha nem volt túl acélos a piacon.
    Én is inkább egy kis brother mono lézert válaszottam otthonra, ha hirtelen kell valamit nyomtatni (utána meg hónapokig nem) én sem vallom azt, hogy otthonra nagyon kéne extra nyomtatási lehetőség, a nagy részét én is munkahelyen csinálom. (annyi szerepjátékos cuccot, még soha senki nem nyomtatott a banki szines lézereken, mint én :D )

  • Busterftw
    nagyúr

    Fogadjunk hogy nincs gyereked... Amikor berohan hogy most szeretne egy színezőt ilyen-olyan témában, akkor nem nyerő azt mondani, hogy majd holnap bemegyek a városba a papírboltba érte...

    Épp most született, ma két hetes :)
    Az összes szükséges papírt szintén úgy nyomtattam.

    Szerintem ez azért nincs így, rengeteg családban valószínűleg nincs nyomtató. Ha kezdetektől nincs mivel nyomtatni, akkor nem lesz kérve színező ilyen olyan témában. Kap egy színező könyvet.
    Nevelés kérdése :)

  • flexxx2
    őstag

    Szerintem ez most mindegy, hogy színez, rajzol, fest vagy gyurmáz. A lényeg, ha kitalálja, hogy neki most kék gyurma kell, a franc se fog azonnal elugrani érte. Ideális esetben másnapra elfelejti :))

    Azt csak a példa kedvéért írtam :) És amúgy ja :)

  • Dark Archon
    addikt

    Nekem van gyerekem, és már nem színez hanem rajzol, bocs, de nem kéne csak a saját szempontodat nézni.

    Szerintem ez most mindegy, hogy színez, rajzol, fest vagy gyurmáz. A lényeg, ha kitalálja, hogy neki most kék gyurma kell, a franc se fog azonnal elugrani érte. Ideális esetben másnapra elfelejti :))

  • flexxx2
    őstag

    Fogadjunk hogy nincs gyereked... Amikor berohan hogy most szeretne egy színezőt ilyen-olyan témában, akkor nem nyerő azt mondani, hogy majd holnap bemegyek a városba a papírboltba érte...

    Nekem van gyerekem, és már nem színez hanem rajzol, bocs, de nem kéne csak a saját szempontodat nézni.

  • Dark Archon
    addikt

    Fogadjunk hogy nincs gyereked... Amikor berohan hogy most szeretne egy színezőt ilyen-olyan témában, akkor nem nyerő azt mondani, hogy majd holnap bemegyek a városba a papírboltba érte...

    Hát, de. Ha minden azonnal a s*gge alá van tolva, könnyen megszokja, aztán meg elvárja.

  • himpike
    aktív tag

    Addig jutottam hogy a kollégák felfigyeltek a felnevetéseimre a topic olvasása kapcsán. Ennyi irreleváns hozzászólást még ez életemben nem olvastam.
    Kb lényegtelen hogy kinek hány száz éves nyomtatója van, mert olyat nem lehet már vásárolni. Ugyanígy totál lényegtelen hogy ki mit gondol a PATRONOS megoldásokról.

    A mostani készülékek árát, tudását és kellékanyagának árát kell összevetni lézer és tintasugaras vonatkozásban plusz villanyáram fogyasztás. Ma tönkremegy a régi, ma vagy holnap kell majd venni valamit helyette.
    Otthonra a nyomtató szerintem a mai napig luxus. Ha keveset nyomtatok és félek hogy beszárad, akkor eleve nincs is rá szükségem, max kényelmi okokból veszem meg.

  • Ixion77
    addikt

    Én se használok már 10+ éve.
    Oké nem gyakran kell egy évben, de sok helyen lehet már nyomtatni fillérekért. E-mailre elküldöm azt kész.

    Most haverom kérte a segítségem hogy milyen nyomtatót vegyen mert vizsgaidőszak stb, látott egyet 170 euróért, mondom abból én kb 2000 oldalt ki tudok nyomtatni a papírboltban összesen.
    Nem éri meg szerintem, a helyet sem foglalja.

    Fogadjunk hogy nincs gyereked... Amikor berohan hogy most szeretne egy színezőt ilyen-olyan témában, akkor nem nyerő azt mondani, hogy majd holnap bemegyek a városba a papírboltba érte...

  • Sirus86
    aktív tag

    Nekem van 10+ eve Brother multi gepem (DCP szeria) tobb helyen is (expat leven), illetve egy ezer eves HP 1320 laserjet. a Brotherek kb ket havonta mennek. Egy darab festek nemet ebayrol kb 50 cent (4 kell bele), es kb 500 oldal szinesre eleg. A laser pedig tiz+ eve megy egy tonerrel es soha semmi baja nem volt. Igaz neha portalanitom oket. Ennel olcsobban szerintem nem lehet nyomtatni. Igaz a foto minosege nem 100%, de csaladi kepeknek megfelel boven.

  • Busterftw
    nagyúr

    Nem baj, lassan felhagyunk már ezzel a nyomtatásos ökörködéssel, Epsonnak igaza van.

    Én se használok már 10+ éve.
    Oké nem gyakran kell egy évben, de sok helyen lehet már nyomtatni fillérekért. E-mailre elküldöm azt kész.

    Most haverom kérte a segítségem hogy milyen nyomtatót vegyen mert vizsgaidőszak stb, látott egyet 170 euróért, mondom abból én kb 2000 oldalt ki tudok nyomtatni a papírboltban összesen.
    Nem éri meg szerintem, a helyet sem foglalja.

  • himpike
    aktív tag

    A gond, hogy a tintasugaras nyomatok a mai napi elmosódnak a legkisebb vízcsepptől, vagy párától. Sok helyen hivatalos dokumentumként ne is fogadják el emiatt.

    Állandóan beszárad, lassú a nyomás.

    Konkrétan a mosdóba dobtam és rányitottam a csapot. A feketénél nincs elmosódás egyáltalán, a kék kissé engedett magából. Epson L655.

  • awexco
    őstag

    "Álprobléma"

    Ez egy jó erős ferdítés. Én pont most cserélem szüleimnél a tintasugaras HP-t, mert meguntam, hogy (mivel ritkán használják) állandóan beszárad a patron, és lehet újat venni x ezer forintért. Inkább vettem 20 ezerért nekik egy lézert, és soha többet nem lesz ilyen gondjuk.

    Valahogy aki ezt a szót bárhol is használja ( álprobléma) akkora földől elragadott csőlátású nézőpontot képvisel .

  • A gond, hogy a tintasugaras nyomatok a mai napi elmosódnak a legkisebb vízcsepptől, vagy párától. Sok helyen hivatalos dokumentumként ne is fogadják el emiatt.

    Állandóan beszárad, lassú a nyomás.

  • Menthirist
    veterán

    Nekem a tintasugaras rendszerekkel mindig az volt a bajom, hogy ha nem tudsz hetente nyomtatni akkor hosszútávon esélyes hogy a fej beszárad, nem egy patron vagy fej ment már ilyen miatt tönkre, és ezek javítása sokszor annyiba kerül mint maga a nyomtató, nekem sokszor hosszú hetekig nem kell nyomtatnom semmit, és ha igen akkor is csak fekete fehér szöveg nyomtatás van.

    pontosan emiatt váltottam én is lézerre. Kell itthonra egy nyomtató, de nem nyomtatok annyit, hogy megakadályozzam hogy beszáradjon a fej. 2 éve munkahely váltáskor vettem egy epson workforce nyomtatót nem olcsón, kinyomtattam vele azokat a doksikat amiket kellett, utána pedig egy ideig nem. hónapokkal később amikor nyomtatni akartam volna, már azt írta hogy üres a patron (pedig 50-100 oldalnál nem nyomtattam többet vele), és csere után sem volt képes nyomtatni normálisan. úgyhogy gyakorlatilag egy szuper okos-scannerként adtam tovább páromnak, én meg vettem helyette egy lézert, aminél ha évente 3x vagy 33x nyomtatok, akkor sem kell külön nyomtatót vennem.

  • Kolbi_30
    őstag

    "Álprobléma"

    Ez egy jó erős ferdítés. Én pont most cserélem szüleimnél a tintasugaras HP-t, mert meguntam, hogy (mivel ritkán használják) állandóan beszárad a patron, és lehet újat venni x ezer forintért. Inkább vettem 20 ezerért nekik egy lézert, és soha többet nem lesz ilyen gondjuk.

    Vettem az irodaba egy HP 2700 xy tintasugaras nyomtatot...93 fekete es 85 szines lap utan kifogyott a tinta..35 k volt bele a csere..es ez is kifogy hamar..
    Otthonra vettem Canont ez dragabb volt jart hozza szines es fekete patron. Nyomtattam 4 oldalt (teszt) a fekete a nyomtato szerint mar 70%... Nyilvan nem eri meg..erdekesek ezek :DD

  • macilaci78
    nagyúr

    Tintatartályos Canon mellettem. Még mindig be tudnak száradni, de a beépített fejtisztítás eddig mindig megoldotta, bár egyszer 3 tisztítást is el kellett indítanom egymás után, hogy minden maszat eltűnjön.

    Viszont az én nyomtatóm tényleg nem csap be. Tudtommal a lézernyomtatók mind patronosak, azt hazudik a patron a tintáról, amit csak akar. A tartályos tintasugarasokban látszik a tinta mennyisége, és az utántöltés is olcsóbb.

    Szülőknél 3-4 éves (?) Epson WF2750 színes tintás nyomtató. Legutóbb 8 tisztítási procedúra után jutottunk el oda, hogy szódával elmegy. Pedig Apám rendszertelenül, de sűrűn nyomtat, hetente legalább egyszer.
    Ugyanilyen készülék öcsémnél ritkább használat mellett is kifogástalan.
    Canon Pixma MX valami ugyanígy viselkedett.
    Lézernyomtató felmerült, de igény van a színes nyomatokra, a színes lézer meg nem rentábilis.

    Amúgy munkahelyen szintén Epson van, WF-C5710, kifogástalan. :K

  • himpike
    aktív tag

    Nem mindegyik Epsont tudod resetelni sajna.
    A külső tintatartályos Epsonok viszont nagyon sok tintával érkeznek, jellemzően 6-8ezer fekete oldalnyival és ugyanennyi színessel. Mire a lézerhez megveszed ugyanezt valószínűleg többe fáj az egész(színes lézer defaultból felejtős). Igazából annak való ez a típus aki nyomtat, és nem nyomtatgat. 2 módon lehet lerohasztani, az egyik a beszáradás, a másik az ha hagyod kifogyni és lelevegősödik, mert nem méri a saját tintaszintjét, nem patronos.
    A fejtisztításnál illene várni hogy kioldja a beszáradást. Létezik egy bő tintás öblítés is, azt el kell felejteni mert hamar telenyomja a wasted ink cartridge-t.
    A teljes tintasor cseréje 10-12ezer forintból megvan, 4-6 ezer oldalnyi festékkel.
    A legmeghökkentőbb számomra hogy ezeket a tartályos Epsonokat cukrászok is használják ételfestékkel ostya nyomtatásához. Az ételfesték persze kinyírja idővel(állítólag savas), de belekalkulálják az árba.
    Más gyártók termékeit nem ismerem mert nem foglalkozunk velük. A Brother az, ami még számok alapján jónak tűnik ugyanilyen működéssel, de a készülékek mechanikájáról nem tudunk semmit, nincs pénzvisszafizetés és nincs hosszabb garancia. A HP külső tintatartályosa pl egy falat fekáliát sem ér.
    Orvosi rendelőkben az Epson M100 volt az ami dominált felénk. Ha jól emlékszem az országos rekord egy vevőnknél született, 310 ezer oldalnál kakkantott maga alá a nyomtató először.
    Emellett ha magánszemély vásárolja, az Epson pénzvisszafizetést is szokott adni hozzá kampányszerűen(regisztrálni kell a vásárlást, számlát feltölteni stb és esetemben visszautalás volt). Jelenleg is fut az Epsonnál ilyen promóció december 31-ig.
    És plusz ott van a regisztrációnál ingyen kibővíthető garancia 3 évre amennyit más gyártó nem ad(úgy emlékszem ezt cégnek is megadják, a pénzvisszafizetést viszont nem).

  • strogov
    senior tag

    Nem úgy van, hogy az Epson (és gyakorlatilag a fél nyomtatóipar) nem fejleszt semmit, csak licenceli - főleg a Canontól, kisebb részt más OEM-ektől - akár a lézer, akár a tintasugaras szabadalmakat? Amennyire én tudom a legtöbb cég nullszaldóval árulja a nyomtatókat és a kellékanyag árusítás a valódi üzlet. Legalábbis nekem logikusabbnak tűnik, hogy az Epsonnál rájöttek, hogy a toner utántöltéssel meg chip resettel túl könnyű ma már kijátszani a lézeres nyomtatóknál azt, hogy gyári utántöltő készletet kelljen venned horror áron, az utángyártott tintában meg nem bízik még annyira a nép. A HP-nak is mindig ez mozgatta a nyomtató üzletágát és a mögötte álló fogyasztó-ellenességet.

    Nem kizárt, hogy vannak licence cserék mint minden iparágban, de az epson egész máshogy nyomtat mint a canon. BSc-n vizsgáznom is kellett a tintasugaras nyomtatók technológiájából. :(

    Azért adják olcsón a nyomtatót (már amelyiket), mert így lehet behúzni az embereket. Ha feleannyiért kap tintás nyomtatót mint bármi mást akkor megveszi azt mondván úgyse nyomtat sokat. Tervezni sem kell az avulást, mert mindkét gyártó technológiája garantálja, hogy tönkre fog menni egy főalkatrész, amit egy soho cuccban nem fogsz cserélni. Üzleti cuccoknál meg úgyis bérlés megy ... jobb mint ha cégnél szerelgetnék mindig.

  • Nekem is szükségem volt nyomtatóra, de egyértelműen a lézert választottam ,mert tudtam, hogy nagyon rendszertelenül fogom használni, ezért tinta szóba sem jöhetett!
    Ha tényleg így lesz, és nem csak ez a cég vezeti ki /már ha kivezetik/ én biztos beújítok egy lézerest mielőtt eltűnnek, mert nekem arra nincs szükségem, hogy amikor használnám, azzal kezdjem, hogy patron csere! Amikor használom ,akkor nem egy oldalt nyomtatok, de lehet, hogy legközelebb csak 1 hónap múlva nyomtatok. Itt az energia tényező nem számít, de az igen, hogy szaladhatok új fejet venni patronnal a boltba, vagy simán elkezdek nyomtatni akár 2 hónap szünet után is! Nekem 2500 oldal nyomtatására alkalmas lézer toner elég volt nagyjából 12-13 évre! Ezalatt hány tintasugaras fejet és patront cserélhettem volna? Nem egyet vagy kettőt az biztos! Nem a pénzt nyomtatom, hogy mindegy legyen... :D
    Nálam, a szokásaim és a szükségleteim miatt, szóba sem jöhet a tintasugaras! Kizárt... :N

  • Feketelaszlo
    senior tag

    Tartály. Legyen ez a szó.

    Amúgy az Epsom régóta fejleszti ezt, és nagyon nem gyerekcipőbe jár a dolog.

    Ami neked megmaradt egy elavult technológia, ez viszont fényévekkel újabb fejlesztés, láttam élőben is, nagyjából már 4 éve volt kész irodai termékük. Beszáradàs esélytelen.

    Nem úgy van, hogy az Epson (és gyakorlatilag a fél nyomtatóipar) nem fejleszt semmit, csak licenceli - főleg a Canontól, kisebb részt más OEM-ektől - akár a lézer, akár a tintasugaras szabadalmakat? Amennyire én tudom a legtöbb cég nullszaldóval árulja a nyomtatókat és a kellékanyag árusítás a valódi üzlet. Legalábbis nekem logikusabbnak tűnik, hogy az Epsonnál rájöttek, hogy a toner utántöltéssel meg chip resettel túl könnyű ma már kijátszani a lézeres nyomtatóknál azt, hogy gyári utántöltő készletet kelljen venned horror áron, az utángyártott tintában meg nem bízik még annyira a nép. A HP-nak is mindig ez mozgatta a nyomtató üzletágát és a mögötte álló fogyasztó-ellenességet.

  • Volt már 20+ éves lézernyomtatóm, de még egyik tintasugarasom sem jutott tovább 3 évnél. Jellemzően javíthatatlanul beszáradtak, vagy éppen eredeti gyári patronnal sem akartak nyomtatni.
    Az utóbbi 10 évben csak lézert vettem. Hivatalos papíroknak elég a fekete-fehér, és nem szárad be. Nem is emlékszem mikor kellett volna olyat nyomtatni, aminek mindenképp kell a színes...

    Hát nekünk pl. egyik nyomtatónk se jutott tovább 3-4 évnél.
    Lézer se, iparibb tinta se (mondjuk hidegben használjuk sok esetben és porosodik is kicsit)
    De azt legalább a tintásat gari időn túl upgradelte az Epson, mert "gáz, hogy ilyen hamar tönkrement, és a festékadagoló rendszernek ez típusbetegsége", ezért adtak egy sima nyomtató helyett egy multifunkciósat. (Ami kb. 4-5x annyi volt mint amennyiért eredetileg vettem 4 éve a másikat)
    Szóval engem kilóra megvették, főleg a szerviz, aki ingyen kihozta nekünk, és beüzemelte (hiába mondtuk neki, hogy nem kell, még végigmutogatta a gépet is) itv kurzor a nevük, bátran ajánlom őket mindenkinek (ha legális ennyi reklám)

  • Chaser
    legenda

    Régen én is így tettem, pont egy Epson mini lézerem volt. Nem volt túl jó a nyomatminősége, meg tönkre is ment benne valami 3 év után, így mégsem lett olyan jó befektetés.
    Aztán kikukáztam (szó szerint) egy beszáradt L3060-ast kb. 5 éve, ami egy tartályos tintasugaras. Valaki kidobta, gondolom azért mert teljesen be volt száradva, semmit se nyomtatott. Töltöttem bele tintát, nyomtam rajta egymás után vagy tíz cleaninget. A végére tökéletesen nyomtatott minden színével. Azóta alkalomszerűen használom. Ha pár hónap kimarad, kicsit beszárad, futtatok egy tisztítást és megint tökéletes. A tinta nevetségesen olcsó hozzá, szerintem még a lézeresnél is bőven olcsóbban jön ki.
    Azt hittem, hogy a tisztítás sok tintát elfogyaszt, de nem. A 9 ml-es HP meg Canon patronokkal úgy tűnik, de ezekkel a sacc/kb. 500 milliliteresekkel érzékelhetetlen a változás. Mehet akárhányszor.

    ezt is ki kell fogno
    vettem valami lerúgott brothert, új korában se volt top kategória
    pécipéz' nagy szerencse jeligévett jött egy havertól
    két éven át letoltam vele 5-6e nyomtatást, aztán már nem kellett, ment rokonhoz, azóta is nála üzemel
    sugarasnál meg a tinta nem mindegy, abból utoljára canonom volt
    abba apróért lehetett ugy. patront venni, ráadásul jobb minőségű tintával mint a gyári, nem emlékszem hogy beszáradt volna - pedig sokszor hónapokat állt -
    mikor már 2+ évet állt akkor beszáradt : ) de tisztítás megoldotta

  • Ixion77
    addikt

    "Álprobléma"

    Ez egy jó erős ferdítés. Én pont most cserélem szüleimnél a tintasugaras HP-t, mert meguntam, hogy (mivel ritkán használják) állandóan beszárad a patron, és lehet újat venni x ezer forintért. Inkább vettem 20 ezerért nekik egy lézert, és soha többet nem lesz ilyen gondjuk.

    Régen én is így tettem, pont egy Epson mini lézerem volt. Nem volt túl jó a nyomatminősége, meg tönkre is ment benne valami 3 év után, így mégsem lett olyan jó befektetés.
    Aztán kikukáztam (szó szerint) egy beszáradt L3060-ast kb. 5 éve, ami egy tartályos tintasugaras. Valaki kidobta, gondolom azért mert teljesen be volt száradva, semmit se nyomtatott. Töltöttem bele tintát, nyomtam rajta egymás után vagy tíz cleaninget. A végére tökéletesen nyomtatott minden színével. Azóta alkalomszerűen használom. Ha pár hónap kimarad, kicsit beszárad, futtatok egy tisztítást és megint tökéletes. A tinta nevetségesen olcsó hozzá, szerintem még a lézeresnél is bőven olcsóbban jön ki.
    Azt hittem, hogy a tisztítás sok tintát elfogyaszt, de nem. A 9 ml-es HP meg Canon patronokkal úgy tűnik, de ezekkel a sacc/kb. 500 milliliteresekkel érzékelhetetlen a változás. Mehet akárhányszor.

  • jerry311
    nagyúr

    Volt már 20+ éves lézernyomtatóm, de még egyik tintasugarasom sem jutott tovább 3 évnél. Jellemzően javíthatatlanul beszáradtak, vagy éppen eredeti gyári patronnal sem akartak nyomtatni.
    Az utóbbi 10 évben csak lézert vettem. Hivatalos papíroknak elég a fekete-fehér, és nem szárad be. Nem is emlékszem mikor kellett volna olyat nyomtatni, aminek mindenképp kell a színes...

  • flexxx2
    őstag

    Nem baj, lassan felhagyunk már ezzel a nyomtatásos ökörködéssel, Epsonnak igaza van.

  • Graphics
    Jómunkásember

    Az a baj ezekkel a módszerekkel, hogy nem kiforrottak , mert a tisztítás tinta ürítéssel jár, amit egy kis tartájba vagy tálcára, de láttam olyatis hogy szivacsba gyűjti, és ez egy idő után problémás tud lenni, nem kicsit, hanem nagyon.
    Láttam már olyan Epson L805-ös nyomtatót, ami alá folyt az ilyen tinta az ilyen fejtisztítások után, de volt hasonló sztori Samsung és HP nyomtatóval is.

    awexco Sajnos még nincs tökéletes megoldás ha ritkán nyomtatsz tinta sugarassal, na meg nagyon érzékenyek a páratartalomra és a hőmérsékletre is, nem mondom hogy nem létezik itt is jobb megoldás, de otthoni ritkán nyomtatásra nem a tintasugaras a jó választás.

    dtracer Nem mind partonos, ott is létezik tartályos megoldás, de azok nem kis oldalszámos nyomtatók.
    Amúgy nekem nem volt még gondom tuner kapacitással, na jó láttam már én is olyan tunert ami nem volt rendesen töltve, na meg szóródott belőle már felbontáskor a por, de nem is a leggagyibbat kell megvenni és nincs gond.

    Tartály. Legyen ez a szó.

    Amúgy az Epsom régóta fejleszti ezt, és nagyon nem gyerekcipőbe jár a dolog.

    Ami neked megmaradt egy elavult technológia, ez viszont fényévekkel újabb fejlesztés, láttam élőben is, nagyjából már 4 éve volt kész irodai termékük. Beszáradàs esélytelen.

  • róland
    veterán

    "Álprobléma"

    Ez egy jó erős ferdítés. Én pont most cserélem szüleimnél a tintasugaras HP-t, mert meguntam, hogy (mivel ritkán használják) állandóan beszárad a patron, és lehet újat venni x ezer forintért. Inkább vettem 20 ezerért nekik egy lézert, és soha többet nem lesz ilyen gondjuk.

    Hol lehet 20 ezerért lézert kapni? Mert én mostanában nem láttam 50 ezer alatt.

  • proradeon
    őstag

    Még egyszer mondom, mert hiányzott belőle info. 6 éve van meg ez a tintasugaras nyomtató. Nem automatikus, hanem kézi fejtisztítással. Ritkán nyomtatok én is, még nem használtam el a tintát, amit hozzá adtak. Mindemellett a fejtisztítás mindig megoldotta a beszáradást. Álprobléma.

    @awexco: Régebben előszeretettel játszották a tonerek, hogy még félig volt, de a toner letiltotta magát, mert lejárt a beépített szavatossági ideje.

    "Álprobléma"

    Ez egy jó erős ferdítés. Én pont most cserélem szüleimnél a tintasugaras HP-t, mert meguntam, hogy (mivel ritkán használják) állandóan beszárad a patron, és lehet újat venni x ezer forintért. Inkább vettem 20 ezerért nekik egy lézert, és soha többet nem lesz ilyen gondjuk.

  • 1dude
    senior tag

    Értem én mire gondolsz, de sajnos nem egy olyan helyeket tudok(kormányzati, egészségügy) ahol 10-15 év feletti nyomtatók is vannak mátrix és lézer vegyesen, és bizony nem minden területen tudnak ilyen sűrűn nyomtatókat cserélni, nem mondom hogy nincs.

    Az Epson megy (eleve nem volt nagy részesedésük, ezért is lett ez a döntés), a többiek maradnak. Akinek lézerre lesz szüksége, tud majd venni.

  • zsolt501
    nagyúr

    Gyári tonerek lézerekkel sokszor féltöltöttségűek voltak ... :) De az az életbe nem szárad be :)

    Van ilyen persze, de ha ügyes vagy ez is kikerülhető idővel, pl. mérleggel, persze ha tudod milyen súlyúnak kell lenni egy tunernek töltve. :)
    Forgalmazó és gyártó is trükközött már ilyennel, na meg a felújítottnak mondott tunerrel, ami fel sem volt rendesen újítva.

  • Az a baj ezekkel a módszerekkel, hogy nem kiforrottak , mert a tisztítás tinta ürítéssel jár, amit egy kis tartájba vagy tálcára, de láttam olyatis hogy szivacsba gyűjti, és ez egy idő után problémás tud lenni, nem kicsit, hanem nagyon.
    Láttam már olyan Epson L805-ös nyomtatót, ami alá folyt az ilyen tinta az ilyen fejtisztítások után, de volt hasonló sztori Samsung és HP nyomtatóval is.

    awexco Sajnos még nincs tökéletes megoldás ha ritkán nyomtatsz tinta sugarassal, na meg nagyon érzékenyek a páratartalomra és a hőmérsékletre is, nem mondom hogy nem létezik itt is jobb megoldás, de otthoni ritkán nyomtatásra nem a tintasugaras a jó választás.

    dtracer Nem mind partonos, ott is létezik tartályos megoldás, de azok nem kis oldalszámos nyomtatók.
    Amúgy nekem nem volt még gondom tuner kapacitással, na jó láttam már én is olyan tunert ami nem volt rendesen töltve, na meg szóródott belőle már felbontáskor a por, de nem is a leggagyibbat kell megvenni és nincs gond.

    Még egyszer mondom, mert hiányzott belőle info. 6 éve van meg ez a tintasugaras nyomtató. Nem automatikus, hanem kézi fejtisztítással. Ritkán nyomtatok én is, még nem használtam el a tintát, amit hozzá adtak. Mindemellett a fejtisztítás mindig megoldotta a beszáradást. Álprobléma.

    @awexco: Régebben előszeretettel játszották a tonerek, hogy még félig volt, de a toner letiltotta magát, mert lejárt a beépített szavatossági ideje.

  • zsolt501
    nagyúr

    Üzletileg ez az a kategória, amivel nem éri meg foglalkozniuk. Nem érdekli őket, hogy 10 évente 20 ezerért veszel egy nyomtatót meg 2 évente bele egy olcsó utángyártott tonert.

    Értem én mire gondolsz, de sajnos nem egy olyan helyeket tudok(kormányzati, egészségügy) ahol 10-15 év feletti nyomtatók is vannak mátrix és lézer vegyesen, és bizony nem minden területen tudnak ilyen sűrűn nyomtatókat cserélni, nem mondom hogy nincs.

  • awexco
    őstag

    Az a baj ezekkel a módszerekkel, hogy nem kiforrottak , mert a tisztítás tinta ürítéssel jár, amit egy kis tartájba vagy tálcára, de láttam olyatis hogy szivacsba gyűjti, és ez egy idő után problémás tud lenni, nem kicsit, hanem nagyon.
    Láttam már olyan Epson L805-ös nyomtatót, ami alá folyt az ilyen tinta az ilyen fejtisztítások után, de volt hasonló sztori Samsung és HP nyomtatóval is.

    awexco Sajnos még nincs tökéletes megoldás ha ritkán nyomtatsz tinta sugarassal, na meg nagyon érzékenyek a páratartalomra és a hőmérsékletre is, nem mondom hogy nem létezik itt is jobb megoldás, de otthoni ritkán nyomtatásra nem a tintasugaras a jó választás.

    dtracer Nem mind partonos, ott is létezik tartályos megoldás, de azok nem kis oldalszámos nyomtatók.
    Amúgy nekem nem volt még gondom tuner kapacitással, na jó láttam már én is olyan tunert ami nem volt rendesen töltve, na meg szóródott belőle már felbontáskor a por, de nem is a leggagyibbat kell megvenni és nincs gond.

    Gyári tonerek lézerekkel sokszor féltöltöttségűek voltak ... :) De az az életbe nem szárad be :)

  • 1dude
    senior tag

    Nekem a tintasugaras rendszerekkel mindig az volt a bajom, hogy ha nem tudsz hetente nyomtatni akkor hosszútávon esélyes hogy a fej beszárad, nem egy patron vagy fej ment már ilyen miatt tönkre, és ezek javítása sokszor annyiba kerül mint maga a nyomtató, nekem sokszor hosszú hetekig nem kell nyomtatnom semmit, és ha igen akkor is csak fekete fehér szöveg nyomtatás van.

    Üzletileg ez az a kategória, amivel nem éri meg foglalkozniuk. Nem érdekli őket, hogy 10 évente 20 ezerért veszel egy nyomtatót meg 2 évente bele egy olcsó utángyártott tonert.

  • zsolt501
    nagyúr

    A Brother tintasugarasaiban van/volt olyan funkció már 10+ éve hogy bizonyos időnként csinál egy tisztítást, hátránya ha esete kezd el zúgni és némi tintát elpazarol, de nem kell nyomtatgatni a géppel hogy ne száradjon be.

    Az a baj ezekkel a módszerekkel, hogy nem kiforrottak , mert a tisztítás tinta ürítéssel jár, amit egy kis tartájba vagy tálcára, de láttam olyatis hogy szivacsba gyűjti, és ez egy idő után problémás tud lenni, nem kicsit, hanem nagyon.
    Láttam már olyan Epson L805-ös nyomtatót, ami alá folyt az ilyen tinta az ilyen fejtisztítások után, de volt hasonló sztori Samsung és HP nyomtatóval is.

    awexco Sajnos még nincs tökéletes megoldás ha ritkán nyomtatsz tinta sugarassal, na meg nagyon érzékenyek a páratartalomra és a hőmérsékletre is, nem mondom hogy nem létezik itt is jobb megoldás, de otthoni ritkán nyomtatásra nem a tintasugaras a jó választás.

    dtracer Nem mind partonos, ott is létezik tartályos megoldás, de azok nem kis oldalszámos nyomtatók.
    Amúgy nekem nem volt még gondom tuner kapacitással, na jó láttam már én is olyan tunert ami nem volt rendesen töltve, na meg szóródott belőle már felbontáskor a por, de nem is a leggagyibbat kell megvenni és nincs gond.

  • Pont ezt akartam kérdezni ezen a téren van nármi javulás ?

    Tintatartályos Canon mellettem. Még mindig be tudnak száradni, de a beépített fejtisztítás eddig mindig megoldotta, bár egyszer 3 tisztítást is el kellett indítanom egymás után, hogy minden maszat eltűnjön.

    Viszont az én nyomtatóm tényleg nem csap be. Tudtommal a lézernyomtatók mind patronosak, azt hazudik a patron a tintáról, amit csak akar. A tartályos tintasugarasokban látszik a tinta mennyisége, és az utántöltés is olcsóbb.

  • Dr. Romano
    veterán

    Nekem a tintasugaras rendszerekkel mindig az volt a bajom, hogy ha nem tudsz hetente nyomtatni akkor hosszútávon esélyes hogy a fej beszárad, nem egy patron vagy fej ment már ilyen miatt tönkre, és ezek javítása sokszor annyiba kerül mint maga a nyomtató, nekem sokszor hosszú hetekig nem kell nyomtatnom semmit, és ha igen akkor is csak fekete fehér szöveg nyomtatás van.

    A Brother tintasugarasaiban van/volt olyan funkció már 10+ éve hogy bizonyos időnként csinál egy tisztítást, hátránya ha esete kezd el zúgni és némi tintát elpazarol, de nem kell nyomtatgatni a géppel hogy ne száradjon be.

  • awexco
    őstag

    Nekem a tintasugaras rendszerekkel mindig az volt a bajom, hogy ha nem tudsz hetente nyomtatni akkor hosszútávon esélyes hogy a fej beszárad, nem egy patron vagy fej ment már ilyen miatt tönkre, és ezek javítása sokszor annyiba kerül mint maga a nyomtató, nekem sokszor hosszú hetekig nem kell nyomtatnom semmit, és ha igen akkor is csak fekete fehér szöveg nyomtatás van.

    Pont ezt akartam kérdezni ezen a téren van nármi javulás ?

  • zsolt501
    nagyúr

    Nekem a tintasugaras rendszerekkel mindig az volt a bajom, hogy ha nem tudsz hetente nyomtatni akkor hosszútávon esélyes hogy a fej beszárad, nem egy patron vagy fej ment már ilyen miatt tönkre, és ezek javítása sokszor annyiba kerül mint maga a nyomtató, nekem sokszor hosszú hetekig nem kell nyomtatnom semmit, és ha igen akkor is csak fekete fehér szöveg nyomtatás van.

Új hozzászólás Aktív témák