Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baro32

    aktív tag

    válasz B-L-A-C-K #916 üzenetére

    Samsung SSD 470 sorozat specifikáció

    256GB, 128GB és 64GB kapacitással
    256 - 238.47GB formázott kapacitás
    SATA 3Gb / s interface
    2,5 "-faktor
    Samsung modell S3C29MAX01-vezérlő Y340
    Fogyasztás - Aktív - 0.24W, Idle - 0,14 W
    Működési hőmérséklet 0 ° C és 70 ° C
    MTBF: 1.500.000 óra
    Garancia - 3 év

    Hát igen 1 kicsit én is tartottam tőlle de mint látva a gyári oldal és a sok leírás közt 70'C-ig bírnia kellene de mint említettem ez kimondottan csak akkor van az esetemben 55'C-fok ha maximálisan van terhelve a gép és ez alatt az értendő hogy ez nálam 3-5óra játék-nál alakul ki.
    Azért nem aggodom mert a hd sentinel progiban beállítottam 62'C-nál több lenne az érték kapcsolja ki szépen a gépet nem szeretném ha a 61ezerért vásárolt ssd-m tönkre menne,ilyen rövid idő mulva.
    Jelenleg is 40-43'C közt van netezés zenehalgatás torrent le-fel töltés mellett.
    Azért még jó hogy van némi viszonyítási alapom mert ugy kb. 5éve volt nekem acer aspire 5720Z-s laptopom is amiben még csak sata-1-es hdd volt ott a hőértékek 34-45'C-ingadozott igaz mikor 3éves lett a gép elérte a max60'C-ot és a hd sentinel annak rendje és modja szerint le is kapcsolta a gépet tehát nem hibásodott meg semmi sem,utánna szétszedtem a gépet 3év alatt szinte teljesen eltömődött a szellőző rács kitakarítottam és utánna minden visszaált a gyári állapotába.
    Ezek után gondolom én a sata2-es hdd-nél az a 62'C max terhelésnél már nem is annyira tűnik olyan soknak ilyen teljesítmény mellett,de tényleg nem bíztató!
    Az ssd-re visszatérve pedig oké van 1 haverom akinek már több mint 1éve van ocz vertex extreme sata 2-es ssd-je ami az ő elmondása szerint soha nem volt még 34'C-felett.
    De neki nem nagy teljesítményű laptopja van pontosabban acer aspire t4500-proci és egy hd4570-es gpu társaságában ezt az utóbbit csak érdekesség képpen írtam le ha már forum akkor tényleg osszuk meg a tapasztalatainkat egymással.
    Bocs ha 1 kicsit sokat írok (és ez még csak a saját tapasztalatok alapján-van)

    HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

Új hozzászólás Aktív témák