Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baro32

    aktív tag

    válasz RobinHD #909 üzenetére

    Igen az ssd 55'C-os mert a hdd/ssd elhejezése nagyon közel van hőforrásokhoz CPU/GPU.
    Talán ez az 1 hátrány róható fel a lenovó-nak.
    De mint mondtam ez a maximum amire felmegy de még mindíg jobb mint a hdd(62<'C)-on.
    Nálam alap használat bekapcsolom a gépet 37-38'C,netezés-zenehalgatás-letöltés(40-45'C),
    nagyobb fájl mozgatás gondolok én itt játék ISO-ra(45-49'C),játéknál(50<'C) de mondom maximum 55'C-ot mért eddig a hd sentinel 4.0-progi.
    Akkor az i7-es CPU pl. most netezés mellett(36-38-40-44'C)-közt mozog a hőmérséglet.
    Az inegrált hd4000-es aktív ilyenkor és a gtx660-as GPU pedig(35-38'C) stagnál pihenő helyzetben.
    A gép hűtése alig megy ilyenkor szinte nem is hallani de van olyan mikor 1 kis időre még le is kapcsol azért nem értem én hogy miért is panaszkodnak meg félnek a magas hőtöl.
    A dell n5010-hez képest ez legalább 1,5-2x-es teljesítménynövekedés minimum és annak ellenére a hűtése legalább 1/2-1/3-a alacsonyabb aktivitással működik azért halkabb is gondolom meg az alkatrészek elhelyezése is sokat számít mert mikor szétszedtem a dell-t amikor az ssd-vel próbálkoztam akkor láttam hogy abban nem előnyösen vannak elrendezve a fogyasztók(GPU-HDD) és ezért alacsony a hűtési teljesítménye a gépnek.
    Mondom a dell-nél HDD-vel játék közben már majdem a 60'C-ot súrolta a hő míg az SSD-vel 53-54'C-ra csökkent tudom sokaknak még ez is soknak tünik de mint mondtam sok múlik azon is hogy hol helyezkedik el a gépben a HDD/SSD.

    HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

Új hozzászólás Aktív témák