Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz MaxxDamage #1494 üzenetére

    Én informatikus vagyok, én Core I7 GTX 660, no oprendszer, no full hd +1 év gari, 1 év pixelgarancia kombinációban fogom venni. Egy szóval sem mondtam, hogy én a fejtegetésemnek megfelelően fogom megvenni, csak leírtam mik azok a tényezők amik nekem nem érnek egy forintot sem (illetve válaszoltam a kérdésetekre). Ezek az alábbiak:

    - op.rendszer (első dolgom lenne hogy letörölném, és újratelepíteném, szóval minek)
    - blue ray (sosem használtam, USB-t minden set top box, dvd lejátszó, tv kezel manapság)
    - Full HD (a fent részletezett okok miatt)
    - elég a 4GB ram, Kingston oldalán ott a specifikáció, kb 3-5.000 forint egy 4GB-s modul, már is 8GB-d van
    - minden olyan hozzáadott cucc (egér, táska, fedlap a kijelzőre) amit bele szoktak csalni az árba (pl. Inspiron N5110 őrületnél volt ilyen)

    Ezzel az ár már le is ment 260 környékére. Cégnévre venni, no ÁFA, nyereségadóból leírható. Szóval az hogy valami milyen árkategóriában van, az elég viszonylagos. Itt nem arról van szó, hogy az embernek mennyi pénze van, hanem hogy mennyiért érdemes valamit megvenni. Meg tudnám venni 350.000 ért is, csak annyit nekem nem ér.

    Én az alábbiak miatt venném a notebookot:
    - volt a kezemben, kipróbáltam, jó billentyűzet, kijelző, tokozás, masszív zsanérok, nem fényes, kopós műanyag, ez két év múlva is normálisan fog kinézni
    - a neten lévő tesztek, magyarok vagy külföldiek mind dicsérik az Y580-at
    - az előző notebookom még USB 2.0, és az újakon nincs e-Sata, ergó nem tudnám másolni a cuccaimat, tehát az USB 3.0 feltétel
    - a legjobb ár/érték arány
    - van otthon "asztali" gép már, szervernek
    - az asztali gép sok szempontból nem jó, nem lehet mozgatni 5* annyit fogyaszt, egy millió kábel, helyfoglaló (a lakásban meg sosem lesz több hely ugye)
    - prezentálni nem tudsz asztali gépen, mert nem tudod elvinni (pl. webszerkesztési dolgok)
    - tanulni a fenti okok miatt szintén jobb a laptop
    - bizonyos alkalmazások miatt nekem Core i7-kell
    - ha véletlen lenne szabadidőm, akkor kiélem a be nem teljesült gyerekkori vágyaimat és legyilkolok néhány tucat orkot, ezért kell a videokártya :DD
    - csalódtam más, nagy nevű márkákban, a munkahelyemen tucatszám állnak mindenféle rossz eszközök és ezt én alapnak érzem arra, hogy bizonyos márkákat kizárjak

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák