Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• Knife.McL

tag

válasz gygalilei #1427 üzenetére

Nem letiltani kell, hanem telepíteni a drivereket. Amit linkeltél ott meg kell keresni az y580-at. Én megtaláltam, nem tudom te miért nem.
    2 driver kell:
    - Onboard graphics driver
    - Nvidia display driver
    (ezek a 64bites driverek)
    Ebben a sorrendben telepítendők. Utána már bármilyen hivatalos whql, vagy beta nvidia driver telepíthető.

Az optimus technológia az ivy procik nagy dobása. Ha kevés erőforrás kell a gépnek, akkor csak a hd gpu megy(ami az i prociba van integrálva), ez kisebb teljesítményű, de lényegesen kevesebbet fogyaszt. Míg ha valamilyen komolyabb 3d-s alkalmazást futtatsz, akkor elindítja az nvidia magokat. Ekkor jön a teljesítmény meg a nagyobb fogyasztás.

A g55 ebben gyengébb/jobb nézőpont kérdése. Ott nincs optimus, csak az nvidia megy. Így sokkal nagyobb a fogyasztása, viszont cserébe nincs inkompatibilitás semmivel. Sajnos ugyanis előfordul, hogy egy program nem támogatja az optimust, és még csak rá sem lehet kényszeríteni (pl Fallen Earth)

Szóval azért kell a lenovo driver, mert az nvidiában alapból ez a funkció nincs benne, hiszen nem minden tudja használni.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés